Tatar Başkan’dan İTSO’ya Ziyaret

Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nin Ulyanovsk kentine bağlı Staraya Kulatka Belediye Başkanı Ahmerov Seyhan Abdulloviç, MODEF 2014 İnegöl Mobilya ve Dekorasyon Fuarı için geldiği İnegöl’de, mobilya fuarının yanı sıra çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Tatar Başkan’dan İTSO’ya Ziyaret

Türkiye ile Tataristan arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla İnegöl’de çeşitli temaslarda bulunan Abdulloviç,  İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nı (İTSO) da ziyaret ederek, görüşmelerde bulundu.

Mobilyacılar Odası eski Başkanı Hamdi İdil’in eşlik ettiği Tatar Başkan Ahmerov Seyhan Abdulloviç’i, İTSO Başkan Yardımcısı Ömer Semiz ağırladı.  Ziyarette İnegöl’e gelişinin nedeni hakkında bilgi veren Abdulloviç, “İnegöl ekonomik gücüyle göz kamaştıran bir yer. Uluslararası çapta markaları ve firmaları var. İnegöllü işadamları ve sanayicilerin Tataristan’la ekonomik ilişkilerini geliştirmek ve daha ileri düzeye ulaştırmak istiyoruz. Bu kapsamda, işadamı ve sanayicilerin en büyük örgütlü gücü olan İTSO’nun bizi ağırlamasından onur duyuyoruz” dedi.

İTSO Başkan Yardımcısı Ömer Semiz de, Türk Cumhuriyetleriyle ekonomik ve kültürel anlamda yapılacak her türlü işbirliğini önemsediklerini ifade ederek, bu işbirliğinin iki ülke açısından da önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2014, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER