TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

AMAN DİKKAT

TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Türkiye genelinde başlayan kontrollü normalleşmeyle birlikte vaka sayıları 20 binin üzerine çıktı. İnegöl’de ise tehlike çanları çalmaya başladı. İlçede polis ve jandarma ekipleri, iş yerlerini denetleyerek sosyal mesafe konularında uyarılar ve cezai işlem uyguluyorlar. İnegöl'de geçtiğimiz aylarda vaka sayıları günlük 30'u geçmezken, 2 hafta önce başlayan kontrollü normalleşme ile birlikte ortalama vaka sayısı 100'e yakınlaştı.

İnegöl Devlet Hastanesi pandemi bölümünde 4. Servis açıldı. Bulaşının atmaması için açılan servislerde 30 koronavirüs Hastası tedavi oluyor. Bunların 4'ü ise mutasyonlu virüse yakalandı. Yoğun bakım da ise 5 hasta tedavi altında.

Yapılan denetimlere rağmen günde 200'e yakın kişi pandemi servise gelerek test yaptırıyor. Bunların neredeyse yarısının testi pozitif çıkarken, genel durumları iyi olan hastalar evlerinde tedavi ediliyor.

İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, Pandemi nedeniyle denetimlerin sürdüğünü, bulaşının artmaması için gerekli uyarıların yapıldığını söyledi. Uyarıların yanı sıra vatandaşlara da çağrıda bulunan Arslan, el birliğiyle gerekli sosyal mesafe kurallarına uyularak bu hastalığın bitirililebileceğini kaydederek, vatandaşlara sosyal mesafe konusunda uyarıda bulundu.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER