TEHLİKELİ SERİNLİK

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerine dönmesi ve güneşli günlerin başlamasıyla beraber serinlemek isteyen çocuklar, tehlike ile dans ediyorlar.

TEHLİKELİ SERİNLİK

Termometrelerin nemin yüzde 59’u, hava sıcaklığın 27 derece olduğu İnegöl´de, sıcaktan bunalan çocuklar süs havuzlarına girerek serinliyor.

Heykel meydanında bulunan süs havuzuna giren çocuklar, tehlikeye kulaç atıyor. Kavurucu sıcakların hakim olduğu bugünlerde imkanı olanlar serinlemek için deniz ve ya havuzları tercih ederken, bunlara imkanı olmayan çocuklar ise çeşitli tehlikelerle karşı karşıla kalıyor.

Sıcaktan bunalan çocuklar, serinlemek için süs havuzuna akın ediyor. Sürücülerin sevinç çığlıklarını ilgiyle izlediği çocuklar, İnegöl Belediyesi tarafından yapılan süs havuzunun yanındaki “Havuza girmek tehlikeli ve yasaktır, havuzun suyu içilmez” yazılı uyarıya aldırış etmeden, suya atlayıp bir süre kulaç attıktan sonra havuz kenarında uzanarak güneşlenmeyi de ihmal etmediler. Çocuklar, elektrik kaçağı ihtimaline aldırış etmeden tehlikeye kulaç atmaya devam ediyor.

KİRLİ SULARDA…

Çocuklar aşırı sıcaklarda serinlemek için, tehlikeli olmasına rağmen dereleri ve sulama kanallarını da tercih ediyor. Özellikle Bedre Deresini tercih eden çocuklar, derenin kirli olmasına aldırış bile etmiyorlar. Yetkililer aileleri uyarırken, hem boğulma olaylarının yaşanabileceğini, hem de kirli sularda bulunan mikroplardan hastalık bulaşabileceğini belirterek, çocukların bu tür yerlerde yüzmelerine izin verilmemesi gerektiğini söylediler. Sağlıklarını tehlikeye atarak mikrop dolu sularda ölüme meydan okuyan çocukların en çok tercih ettiği yer ise Bedre deresi. Sıcaktan bunaldıkları için mikrop yuvası dereye girdiklerini belirten çocuklar, “Havuza girebilmek için paramız yok. Biz de mecburen burada yüzmek zorunda kalıyoruz. Bazı çocuklar denizin keyfini çıkartırken bizler burada pis sularda yüzüyoruz” dediler. HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER