TİŞÖRTÜNÜ TASARLA, YETENEĞİNİ GÖSTER

Günlük hayatta İngilizce kullanımının artmasını ve yaygınlaşmasını hedefleyen Altın Nesil Okulları İlköğretim İngilizce zümresi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TİŞÖRTÜNÜ TASARLA, YETENEĞİNİ GÖSTER

Bu kapsamda akademik bilgi ağırlıklı çalışmaların yanı sıra kısa film çekimleri, pano tasarım yarışmaları, öğrenci sunumları, bilgi yarışmaları, İngilizce tiyatro çalışmaları, İngilizce oyunlar, eğlenceli kostüm aktiviteleri, duvar boyama çalışmaları ve tişört tasarım yarışmaları gibi aktivitelerle derslerini eğlenceli hale getiriyor.

Bu aktivitelerden biri olan ve İngilizce zümresi tarafından ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale gelmesi planlanan ‘´Tişört Tasarım Yarışması´´ bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. “Design your t-shirt, show your talent” (Tişörtünü tasarla, yeteneğini göster) sloganıyla yola çıkan ortaokul kademesindeki öğrencilerin katıldığı yarışmadaki amaç, kendi tasarımları olan resimleri İngilizce yazılar eşliğinde tişörtlerine boyamak.

Ortaya çıkan ürünleri değerlendiren komisyon, dereceye giren tişörtleri seçmekte bir hayli zorlandı. Çok renkli ve keyifli anların yaşandığı yarışmada ödüller sahiplerini buldu. Birinciliği Ege Alp Bağcı göğüslerken, ikinciliği Melek Bekler, üçüncülüğü Ervanur Bilgili aldı. Ayrıca dereceye giren öğrenciler dışında komisyonun kararı ile mansiyon ödülleri de verildi.

Yarışmaya katılan öğrenciler, “Bu etkinlikle hem İngilizceyi daha zevkli bir hale getirip hem de el becerilerimizin gelişmesine katkıda bulunuyoruz, gelecek yıl yapılacak olan yarışmayı dört gözle bekliyoruz´´ dediler. KURUM BÜLTENİ

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER