Topluma kazandırıldılar

Topluma kazandırıldılar

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı öncülüğünde Denetimli Serbestlikte "Suça sürüklenen çocukların eğitimi protokolü" kapsamında gençler topluma kazandırıldılar.

İnegöl Adli Yargı Sınırlarında Denetimli Serbestlik kapsamına alınmış 15-29 yaş arası gençler ve suça sürüklenen çocukları suçtan uzaklaştırmak, topluma faydalı bireyleri haline getirmek ve meslek kazandırmak amacıyla İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı, İnegöl Kaymakamlığı ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası ile "Suça sürüklenen çocukların eğitimi protokolü" kapsamında 19 genç, topluma kazandırıldı.

11 Temmuz 2018 tarihinde İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanlığı'nda imzalanan protokol kapsamında denetimli serbestlikten yararlanan 19 genç tespit edildi. İlk olarak Uzman Psikiyatrist Işıl Ateş Çöl ile görüşerek psikolojik rehabilitasyonu sağlanan gençlere eğitim seminerleri verildi. seminerlerini tamamlayan gençler, kendi isteklerine göre bir mobilya firmasında işe başladılar. Aylardır mobilya firmalarında çalışarak topluma kazandırılan gençler, hem çalışıyor hemde aldıkları maaşlarla kendilerine maddi katkı sağlıyorlar.

İlki başarıyla tamamlanan projenin 2019 ve 2020 yılında da devam edeceği, toplamda 60 gencin topluma kazandırılmasının hedeflendiği öğrenildi. Yavuz Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER