ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, 2018-2018 eğitim öğretim yılı 1. dönemi için ücretli öğretmen başvurularının başladığını belirtti.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI BAŞLADI

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “2018-2019 eğitim öğretim yılında daha önceki yıllarda olduğu gibi öğretmen ihtiyaçları, sigortalı/ücretli öğretmen görevlendirilmesi yoluyla karşılanacaktır. İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde geliştirilen yazılım 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmete girmişti. Ücretli Öğretmen otomasyonu adı verilen yazılımla okullar ders öğretmeni ihtiyaçlarını girerken, ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyen adaylar ise mezuniyet, ikamet adresi, varsa sertifikalarını, görev aldıkları ve görev almak istedikleri branşları seçebildiği sistem tasarlandı. İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ihtiyaçlar doğrultusunda başvurular arasından mevzuatla belirlenen önceliklere göre Eğitim Fakültesi mezunlarından (öğretmenlik) başlanarak görevlendirmeleri yapılmaktadır. Özel Eğitim Sertifikası olan adaylar (engelli öğrenci sınıflarında) Özel Eğitim Öğretmenliği alan öğretmeninden sonra mevzuat açısından önceliklidir. İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce geliştirilen www.inegolmem.net adresinde yayındadır. Ücretli öğretmen adayları öncelikli olarak e-devlet üzerinden başvuru yapmak zorundadır. E-devlet başvurusunda adayın mezuniyet ve kimlik bilgileri otomatik olarak gelmektedir. E-devlet başvurusu tamamlandıktan sonra //inegolmem.net/ adresinden önce üyelik formu doldurulmalıdır. Aday TCKN ve şifresiyle başvuru sayfasından bilgi girişleri tamamlanmalıdır. Adaylar sırasıyla kişisel bilgilerini, mezuniyet bilgilerini girerek mobil telefonlardan fotoğraf yükleyebilmektedir. Adayın başvurusu İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından e-devlet üzerinden başvurusu ve bilgileri kontrol edilerek tüm bilgiler doğruysa başvuru onaylanmaktadır.”

BAŞVURU YAPARKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR!

“E-devlet başvurusu olmayan hiçbir adaya görev verilmeyecektir. E-devlet üzerinden başvuru yapmayan ücretli öğretmen adayları görevlendirme listesinde görünmeyeceğinden görevlendirmeleri yapılmayacaktır. E-devlet başvurusundan sonra //inegolmem.net/ adresinden başvurular tamamlanmalıdır. E-devlet sisteminde adres, sertifika gibi bilgiler bulunmadığından dolayı iş ve işlemlerin daha sağlıklı yürümesi açısından, ayrıca www.inegolmem.net adresinden başvuru yapılması gerekmektedir. Bu sistem üzerinden yapılan başvurularda beyan edilen mezuniyet bilgileri, görev almak istenilen branşlar e-devlet başvurusu ile aynı olmalıdır, sertifika ve ikamet edilen mahalle seçenekleri önemli olup verilen bilgilerin gerçekliğinden başvuru sahibi sorumludur. E-devlet başvurusu üzerinden yapılan bu başvurular 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. dönemi için yapılmış olacaktır. 2. dönem görev talebinde bulunmak veya göreve devam etmek isteyen adaylar 1. dönem sonu ile 2. dönem başlangıcı arasında e-devlet üzerinden tekrar başvuruda bulunmalıdır. Başvurular internet ortamında alınacak olup belge talep edilmeyecektir. Görevlendirme yapıldıktan sonra göreve başlamadan önce tüm belgelerin asılları ile birlikte birer adet fotokopileri istenecek olup müdürlüğümüzde onaylanacaktır. Ücretli öğretmen olarak görevlendirilmeyenler herhangi bir evrak getirmeyeceklerdir” ifadelerini kullandı.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER