ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN 10 KASIM MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 79. yıldönümüne ilişkin açıklamalarda bulunan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, "Cengiz Han, Fatih Sultan Mehmet Han, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi nice liderleri dünya unutmamıştır ve unutamayacaktır" dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN 10 KASIM MESAJI

İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, "Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyetinde şuanda ne yazık ki bölünme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Bu zor zamanda bize emanet edilen bu kutsal vatan için, biz Türk Milliyetçileri olarak üzerimize düşen görevi yapmaya her zaman hazırız.  İçinde bulunduğumuz dönemde değerlerimize yapılan saygısızlıklar diz boyu olmuştur. Bunun en kötü tarafı ise bunun devlet eliyle yapılmasıdır. İnsanları rızıkla, işle, ekmekle, baskıyla yıldırmaya çalışan, milletimizin milli şuurlarını, milli değerlerini silmeye, yok etmeye çalışanlar unutmamalıdır ki; Asil Türk Milleti hiç ummadığınız anda tarihimizdeki kahramanca ruhla yeniden mücadelesini verecektir.  Topraklarımız üzerine planlar kuranlar, kafalarına göre haritalar çizenler bir şeyi aklından çıkarmasınlar, uğraştığınız milletin adı Türk milleti. Eğer yeniden bir harita çizilecek olursa o haritada Türkiye Cumhuriyeti daha çok toprakları olarak çizilecektir. Bu millet Kerkük, Musul başta olmak üzere evveliyatında bizim olan tüm topraklara yeniden talip olacaktır" dedi.

DÜNYA UNUTMAMIŞTIR VE UNUTAMAYACAKTIR

"Kimse çağ kapatıp çağ açan Türk Milletini hafife almasın" diyerek konuşmalarını sürdüren Erim, "Cengiz Han, Fatih Sultan Mehmet Han , Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi nice liderleri dünya unutmamıştır ve unutamayacaktır.  Bize bağımsızlığımızı kazandıran, Cumhuriyetimizi kurarak çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmemizi sağlayan ve "Benden sonra beni benimsemek isteyenler aklın ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" diyerek kurduğu Cumhuriyete sahip olunmasını arzu ve temenni eden büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında İnegöl Ülkü Ocakları olarak rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şâd, mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER