Ülkücü Bayanlardan Karanfilli Kutlu Doğum Kutlaması

İnegöl Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Bayanlar Masası tarafından, Peygamber Efendimizin doğumunun 1443. Yıldönümü nedeniyle önceki gün Atatürk Bulvarı üzerinde vatandaşlara karanfil dağıtıldı.

Ülkücü Bayanlardan Karanfilli Kutlu Doğum Kutlaması

İnegöl Ülkü Ocağı önünde önceki gün saat 18.00’de toplanan İnegöl Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Bayanlar Masası üyeleri, ellerindeki 500 adet karanfili, Atatürk Bulvarı üzerinde vatandaşlara, ‘Kutlu Doğum Haftanız kutlu olsun’ diyerek dağıttılar.

DÜNYADA HİÇ KİMSE O’NUN KADAR SEVİLMEDİ

Karanfil dağıtımının ardından bir açıklama yapan İnegöl Ülkü Ocağı Eğitim ve Kültür Vakfı Bayanlar Masası Başkan Yardımcısı Kübra Özger, “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1443. Yıldönümünü, bu yıl 14 – 20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası olarak kutlamaktayız. Hırsızlığın, yalanın, talanın, cehaletin kol gezdiği bir dönemde dünyaya Peygamber Efendimiz bir ışık gibi doğarak, karanlığı aydınlığa çevirmiştir. Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan, O’nun kadar sevilmedi.  Yeryüzünde şimdiye kadar gelmiş geçmiş hiçbir insan, O’nun kadar anılmadı. Dünyada gelmiş geçmiş hiçbir insanın vefatının ardından, O’na duyulduğu kadar üzüntü duyulmadı, gözyaşı dökülmedi. Ve yine hiçbir insan O’nun kadar özlenmedi.  Şairin de mısralarında çok net ifade ettiği gibi, ‘Ondan önce yaşayan tüm insanlar o gelecek diye yaşadı; O’ndan sonra yaşayan tüm insanlar ise o yaşadı diye yaşamıştır…’ Yüce Allah’ın varlığı ve birliği ve İslam dininin tüm haşmeti Peygamber Efendimizin tebliğiyle kitlelere ulaşmıştır” dedi.

BİZ, PEYGAMBER EFENDİMİZİ REHBER EDİNDİK, ÖNDER BİLDİK

Karanlığı aydınlığa çevirecek gücün Peygamber Efendimizin getirdiği tebliğdeki mesajlar olduğunu belirten Kübra Özger, “Bu mesajları iyi idrak ederek, herkesin hayatında tatbik etmesi lazımdır. 1443. sene geçmesine rağmen asla unutulmayan mesajlar hala ilk günkü gibi geçerliliğini korumaktadır.  Kutlu doğumun 1443. yıl dönümünde Peygamberimize karşı olan samimiyetimizden asla sapmadan, onun çizdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz. Biz, Peygamber Efendimizi rehber edindik, önder bildik ve onun ağzından çıkan her kelimeyi akıl süzgecinden geçirip, hayatımızda uygulamaya koyduk. Yaptığımız çalışmalarda da gelecek nesillerimize tebliğin mesajlarını 1443 sene önceki gibi muhafaza ederek aktarıyoruz. İnegöl Ülkü Ocağı Bayanlar Masası olarak diyoruz ki; ‘Bir elde bayrak diğer elde Kur’an, dillerde Allah Allah nidaları ile canımız feda olsun Ya Resulallah.’ Bu sebeple Türk Milletinin ve İslam aleminin ve İnegöllü tüm hemşerilerimizin Kutlu Doğum Haftasını kutluyor, tüm İslam alemine huzur, barış ve mutluluk getirmesini en içten dileklerimizle temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER