ÜLKÜCÜLERDE ALİ KINIK KONSERİ İLE DEVİR TESLİM

İnegöl Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gecede ses sanatçısı Ali Kınık rüzgarı esti. Gecede, İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, görevini yeni Başkan Uğur Sabri Çağlar´a devretti.İnegöl Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen gecede ses sanatçısı Ali Kınık rüzgarı esti. Gecede, İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, görevini yeni Başkan Uğur Sabri Çağlar´a devretti.

ÜLKÜCÜLERDE ALİ KINIK KONSERİ İLE DEVİR TESLİM

İnegöl Belediye Spor Salonunda düzenlenen geceye yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşan İnegöl Ülkü Ocakları Başkanı Yücel Erim, “Ülkü Ocaklarına mensup olmanın şeref ve gururunu taşıyan, Bozkurtlar ve Asenalar, hepiniz ‘Karanlıktan 9 Işığa Kutlu Şahlanış´ gecemize hoş geldiniz, şeref verdiniz, sefalar getirdiniz. Konuşmama başlarken, cennet vatanımız için canlarını feda etmiş bütün şehitlerimizi ve bu uğurda mücadele etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Aziz hatıraları karşısında saygıyla eğiliyorum. 1299 yılında Turgut Alp tarafından fethedilmiş bu tarihten günümüze Türk´ün dolayısıyla İslam´ın sancaktarlığıyla şereflenmiş İnegöllü ülküdaşlarım, bugün burada İnegöl Ülkü Ocakları tarafından tertiplenen programımıza katılmanızdan büyük mutluluk duyuyorum. Başta çok kıymetli İnegöl Ülkü Ocakları yönetimime ve bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

TÜRK VE İSLAM COĞRAFYASININ KALP ATIŞIDIR

Başkan Erim, “Adriyatik´ten Çin Seddi´ne uzanan şanlı mazinin varisi olan Ülkücü Hareket, ilk günden beri Ahmet Yesevi´nin çilesinin, Alparslan´ın vakarının, Sarı Saltuk´un yiğitliğinin, Fatih´in kahramanlığının takipçisidir. Ülkücü hareket, Hareketimizin lideri Devlet Bahçeli beyefendinin belirttiği gibi; Türk ve İslam coğrafyasının kalp atışıdır. Ülkücü hareket, Doğu Türkistan´daki mezalime direnen Gök Bayraktır. Ülkücü hareket, Çeçenistan´da yıkılan hayallerin takipçisidir. Ülkücü hareket, Filistin sokaklarındaki mazlumların sesidir. Ülkücü hareket, Karabağ´daki çilenin, Hocalı´daki katliamın, Kerbala´daki vicdansızlığın, Kerkük´teki zilletin, Irak´taki cinayetlerin alacaklısıdır” dedi.

ŞÜKREDEN VEFALI BOZKURTLARIN SESİDİR

Başkan Yücel Erim konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu gece öyle afaki ve beyhude bir gece değildir. Bu gece ‘bir´ olmanın, diri olmanın gecesidir. Bu gece, dün ‘bir´ olduğumuz gibi bundan sonra da ‘bir´ olacağımızı, vatan toprağının dört bir yanına ilan etmenin gecesidir. Bu gece; Türk milliyetçilerinin, İnegöl´den tüm dünyaya verdiği kuvvetli bir nefes ve hülasa güçlü bir sestir. Bu ses, Sultan Alparslan´ın Malazgirt´ten, Fatih Sultan Mehmet Han´ın İstanbul´dan, Gazi Mustafa Kemal´in Samsun´dan, cennet mekan başbuğumuzun ve ülkü erlerinin zindanlardan, tabutluklardan çıkarak bu mübarek vatan toprağı için verdiği mübarek bir sestir. Bu ses, mazlumlar yanında Yunus, zalimler karşısında Yavuz, Gâyr-i müslim ve münâfıklar karşısında iman dolu tavrıyla, onurlu ve şuurlu duruşlarıyla ‘ben Türküm´ diye haykıran Türk milliyetçilerinin sesidir. Bu ses Türklüğünden utananlara inat varlığını ilelebet sürdürecek olan Türk milliyetçilerinin sesidir. Bu ses, şahsi ihtiras ve menfaat peşinde koşanların değil, dün sahip çıktığı davasına bugün de biat edenlerin sesidir. Bu ses; beş bin şehidimizin kemiklerini sızlatıp firavunlaşanların değil, bir kuru ekmekle bir bardak çaya şükreden vefalı bozkurtların sesidir. Bu ses, şahsiyetlerini göklere çıkarırken ülkücü kardeşlerine hor bakanların değil, ‘ülkücü ülkücünün kardeşidir´ diyenlerin sesidir. Bu ses bölücü şer odaklarına kulaklarını tıkayıp ashab-ı keyf uykusuna yatanların değil, dimdik ayakta durup İ´lâ-yı Kelimetullah ve Rıza-yı İlâhiye can verenlerin sesidir. Bu ses davasını, ülkesini ve milletini tüm değerlerin üstünde tutup her türlü zorluğa göğüs geren ülkü ocaklıların sesidir. Cenab-ı Allah daha nice Tokdemirleri, Önkuzuları, Duracıkları, Esendağları, İmamoğullarını, Çakıroğullarını hareketimizde var etsin. Ülkümüzü bahtiyar kılsın. Kılıcımız olan kalemimizi keskin, başımızı dik, ufkumuzu geniş, yolumuzu açık etsin. Allah birliğimize ve beraberliğimize kast edenlere fırsat vermesin. Bu coğrafyada yaşayan her bir Türkiye sevdalısından fazlasıyla razı olsun. Her birinizi tekrar saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”

KÜRŞAT DURUŞLU, BOZKURT BAKIŞLI BİZİM YİĞİTLER

MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir ise, “Bir insan milletine hizmet için kısa olduğu bilinciyle ömrünü millete adayan yiğitler. Kürşat duruşlu, bozkurt bakışlı bizim yiğitler. Bu tablo bizim gibi ocakta yetişen herkesi mutlu ediyor. Bölüp parçalamak istedikleri hareketimizin birlik ve beraberlik tablosu aynı zamanda birilerinin canını yakıyor. Ne yaparsa yapsınlar fitne ve hainliğe karşı biz davamızın peşinde koşmaya devam edeceğiz” dedi.

ÜLKÜ İDEALDİR, HEDEFTİR

Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Sizleri tebrik ediyorum. Böylesine diri bir teşkilatı gördüm ve bende ciddi anlamda heyecanlandım. Nereden nereye gittiğini görebilen bir gençliğe ihtiyacımız olduğunu ifade ediyorum. Bu gençlerimizin muhakkak surette kendilerini temsil anlamda nerede görmek istiyorlarsa orada iyi hissetmelerini, o idealler hedefinde koşmalarını bende canı gönüldün arzu ediyorum. Burada gerçekten ülkü ocakları içerisinde değerli kardeşlerimizin azimli çalışmalarını bizde görüyoruz, kutluyorum. Ülkü idealdir, hedeftir. Ocakta eğitim yuvasıdır. Bu anlamda zaten karşılığını bulan bir iş gerçekleşmiş oluyor. Emeği olanları kutluyorum” dedi.

Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanı Kasım Güler´de, “İnegöl, atamız Osmangazi´nin açtığı kutlu bir kapı, yiğit kumandan Turgutalp´in kadim bir emanetidir. 1299 yılında büyük bir devletin temelleri atılırken, gelecek şanlı asırlar fethedilmiş geriye kalan 719 yılda emanete sahip çıkma uğruna büyük bedeller ödenmiştir. Bu emaneti hakkıyla taşıdığımız sürece ülkü sancağını bizden önce yükseltenler manevi desteğini gönlümüzde hissettireceklerdir. Son ülkücünün tabutu çıkana kadar kafire huzur yoktur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından İnegöl´lü sanatçı Serhat Balantekin birbirinden güzel ilahilerle programa renk kattı. Ertuğrulgazi Derneği folklor ekibinin muhteşem folklor gösterisinin ardından Bursa Tarihi Mehteri mini konseriyle tarihi yaşattı. Ses sanatçısı Ozan Manas konserinin ardından Ülkü Ocaklarında devir teslim yapıldı.

DEVİR TESLİM

Kur´an-ı Kerime sarılı Türk Bayrağını öpüp alnına koyan Yücel Erim, başkanlık görevini Uğur Sabri Çağlar´a devretti. Çağlar, Yücel Erim´den aldığı bayrağı daha da ilerilere götürmek için elinden geleni yapacağını söyledi. Ülkücü Şehit Yusuf İmamoğlu´nun ablası Firdevs İmamoğlu´da bir konuşma yaparak, yeni görev alan Başkan Çağlar´a başarılar diledi.

ALİ KINIK RÜZGARI

Programın sonunda sahne alan ses sanatçısı Ali Kınık, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle gençleri coşturdu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER