UYUŞTURUCU YUVALARI!

Her Anlamda Tehlike Saçıyorlar-

UYUŞTURUCU YUVALARI!

Sokak aralarında bulunan yıkılmaya yüz tutmuş harabe yapılar tehlike saçıyor. Uyuşturucu veya alkol kullanıcıları buraları mesken tutarken, sokak sakinleri ise büyük bir tehlike ile burun buruna yaşıyor. Bunlardan sadece birisi olan Sinanbey Caddesindeki metruk bina dün yangın tehlikesi atlattı. Mahalle sakinleri, alkol ve uyuşturucu kullananların uğrak yeri haline gelen metruk binaların biran önce yıkılmasını istiyor.

İnegöl'ün en merkezi ve kalabalık mahallelerinden olan Sinanbey Mahallesinde bulunan iki katlı metruk binanın uyuşturucu yuvası olarak kullanılması tepkilere neden oldu. Dün iddiaya göre uyuşturucu kullanmak için binaya giren şahıslar tarafından yakılan ateş nedeniyle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü. Binanın içinde bulunan uyuşturucu kullanma aparatları ve boş alkol şişeleri de dikkatlerden kaçmadı.

HER ANLAMDA TEHLİKE SAÇIYORLAR

İnegöl’ün muhtelif cadde ve sokaklarında bulunan metruk binalar, alkol ve uyuşturucu bağımlıların mekanı haline geldi. Binaların madde bağımlıları tarafından kullanılmasından yakınan mahalle sakinleri, yetkililerin tedbir almasını istiyor. Aynı sıkıntıyı hemen her gün yaşadıklarını söyleyen mahalle halkı, yetkililerin bu meseleye acilen el atmasını bekliyor.

MAHALLE SAKİNLERİ TEPKİLİ!

Özellikle gecenin geç saatlerinde madde bağımlılarının bu binaya geldiğini belirten mahalle sakinleri ve çevredeki esnaflar, yetkililerden konu ile alakalı çalışma yapmasını bekliyor. Evin yıkılması veya kapılarının kapatılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, aileleriyle birlikte buralardan geçerken korktuklarını belirtiyor.

POLİS EKİPLERİ ZAMAN ZAMAN BASKIN DÜZENLİYOR!

Binaya emniyet ekiplerinin zaman zaman baskın düzenlediğini ve şüpheli şahısları gözaltına aldığını belirten mahalle sakinleri, duruma daha kalıcı çözümler talep ediyor.

Esra

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER