Vatandaşın Pazar Çilesi

Vatandaşın Pazar Çilesi

İnegöl ilçesinde tam kapanma gününde açılan sebze ve meyve pazarlarında yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar Zabıta ekiplerince içeriye peyderpey alınınca, pazarların girişlerinde uzun kuyruklar oluştu.

 Mevsimsel etkiler nedeniyle ürün arzında yaşanan artış, ürünlerin saklama zorluğu ve raf ömürlerindeki kısalık nedeniyle çiftçiler tarafından üretilen tarımsal ürünlerin (yaş sebze-meyve) zayi olabileceği yönünde tespitler bulunduğu ve bu nedenle yeni kararların alındığı ifadelerin yer aldığı Bakanlıkça yayımlanan genelgeye göre tam kapanma döneminde 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olmasına karar verildi.

Bugün itibariyle İnegöl genelinde kurulan 8 ayrı Pazaryerinde yoğunluk yaşandı. Zabıta ekipleri, pazar içlerindeki yoğunluğu azaltmak için içeriye peyderpey vatandaşları aldılar. Yaşanan yoğunluk nedeniyle Pazaryerleri girişlerinde uzun kuyruklar oluştu. Pazarlardaki ürünler saatler içinde tükendi. Kaymakam Eren Arslan ve İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da Pazaryerinde incelemelerde bulundular.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER