Yakalandı

Yakalandı

Cuma Mahallesi’nde meydana gelen olayda 2 hırsızlık şüphelisi girdikleri bir markette kameralı araç teybini çalarak kaçmaya çalıştı. Çalışanların durumu fark etmesiyle amaçlarına ulaşamayan hırsızlardan biri yakalanırken diğeri ise kaçtı.

Edinilen bilgiye göre olay Cuma Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir markette meydana geldi. Öğlen saatlerinde motosikletli iki şahıs cadde üzerinde bulunan markete gelerek içeri girdi. İçeride bir süre gezinen şahıslar daha sonra marketin kampanya reyonuna yöneldi. Reyonda bulunan kameralı araç teybini çalmak için harekete geçen hırsızlardan bir tanesi iddiaya göre gözlemcilik yapmak için personelleri ve müşterileri izlemek için başka bir köşeye geçti. 
Market çalışanları daha önceden de bu tarz girişimlerde bulunduklarını iddia ettikleri şahıslardan şüphelenince market içerisinde bulunan kameradan takip etmeye başladı. Hırsızlık şüphelisi B.K. etrafı kolaçan ettikten sonra kameralı teybi üzerine giydiği montun içerisine sokarak kapıya doğru yöneldi. 
Şahısları kameradan takip eden market çalışanları ise harekete geçerek B.K.’yı durdurmak için arakasından gitti. Market çalışanlarının durumu fark ettiğini anlayan hırsızlık şüphelisi kaçarak marketten çıktı. Şahıs kaçarken kavşak üzerinde nöbet tutan polisi görünce çaldığı teybi kaldırıma atarak kaçtı. 

Yanındaki gözlemcilik yapan arkadaşı M.Y. ise market çalışanları tarafından yakalanarak kaçmasına izin verilmedi. 
O esnada Altınbaş Cami Kavşağında nöbet tutan polis memuru bağrışmaları duyunca markete gelerek market çalışanlarının içeride yakaladığı şahsı teslim aldı. Olay yerine gelen ekipler gerekli araştırmaları yaparak yakalanan şahsı karakola götürdü. 
Öte yandan kaçan B.K.yı yakalamak için emniyet ekipleri çalışma başlattı.
Şahısların markete geldikleri motosikletin ise çalıntı olduğu ortaya çıktı. Motosiklet çekici yardımıyla otoparka çekildi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45