YARGILAMADA SONA GELİNDİ

YARGILAMADA SONA GELİNDİ

İnegöl’de boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiği 5 aylık hamile eşini elindeki tabancayı almak istediği sırada vurarak, bebeğin ölümüne ve genç kadının engelli kalmasına neden olan şahsın yargılanmasında sona doğru gelindi.

Olay, 19 Mart 2018 tarihinde İnegöl ilçesi Turgutalp Mahallesi Şehit Er Mustafa Pehlivanoğlu Sokak'ta bulunan 3 katlı binanın en üst katındaki dairede meydana geldi. Merve P. ve Hüseyin B. boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam etti. Olay günü, 5 aylık hamile Merve P., Hüseyin B.'ye gezmek istediğini söyledi. Hüseyin P.'nin bu isteği geri çevirmesi üzerine Merve P. ile aralarında tartışma çıktı. Tartışma sürerken, Merve P., sehpada duran tabancayı alıp kendisine doğrulttu. Hüseyin B., eski eşinin elinden tabancayı almak istediği sırada silah ateş aldı. Merve P.'nin yanağından giren kurşun ensesinden çıktı. Hüseyin B.'nin komşularından yardım istemesiyle eve gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptıkları Merve P.'yi İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada tedaviye alınan hamile Merve P., 5 aylık bebeğini kaybetti. Hastanede tedavisi tamamlanan Merve P. de yüzde 54 oranında engelli kaldı. Olaydan sonra apartmanın kapısında baygın halde bulunarak gözaltına alınan Hüseyin B. tutuklandı.

16 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Hakkında 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu sanık Hüseyin B., İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı. Merve P.'nin de müşteki olarak hazır bulunduğu duruşmada Hüseyin B., "Olay günü sehpanın üzerinde duran silahı Merve aldı. Ben de elinden almaya çalıştığım sırada silah patladı. Tamamen kazayla oldu. Kesinlikle bilerek vurmadım" dedi. Merve P. ise "Ne olay öncesini ne de sonrasını hatırlıyorum. Ama beni vurduysa Hüseyin'den başkası yapmamıştır. Yüzde 54 oranında engelli durumdayım. Çocuğumu kaybettim. Davacıyım" diye konuştu.

Duruşma savcının mütalaa vermesi için 9 Ocak’a ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER