Yarışmacı güvercinleri çaldılar

Yarışmacı güvercinleri çaldılar

Yeşil alandaki kümeste bakılan güvercinler kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındı. Çalınan güvercinlerin yarışmalar için hazırlandığı bildirilirken; zararın 15 bin TL olduğu öğrenildi.


Alınan bilgilere göre; Bursa-Ankara karayolu üzeri Serra petrol arkasında bulunan yeşillik alandaki kümeste güvercin bakan Salih Tuna isimli gencin kümesine giren kimliği belirsiz kişi yada kişiler kümesteki bin bir türlü zahmetle bakılan 15 taklacı cinsi güvercini çaldı.

Güvercinleri kümesin arka kısmında sacı yırtarak çalan şahıslar kayıplara karışırken; hırsızların kümese girdikleri yer şaşırttı. 

Sabah güvercinlerini kontrol ermek için gelen Salih Tuna hırsızlığı fark edince durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ekipler, inceleme ve parmak izi çalışması yaptı.

Polis 15 güvercini çalarak kayıplara karışan hırsız yada hırsızların bulunması için araştırma ve soruşturma başlattı.

Çalınan güvercinlerin sahibi Salih Tuna, zararının 15 bin TL olduğunu ifade ederek “Sabah güvercinleri kontrol etmek için geldiğimde hırsızlığı fark ettim ve polise haber verdim. Çalınan güvercinleri yarışmalara hazırlıyordum. Bu güvercinler federasyonun düzenlediği yarışmalara katılıyordu.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER