YARIYIL TATİLİNDE YOLA ÇIKACAKLARA UYARI!

İnegöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, bugün başlayacak yarıyıl tatili öncesi yola çıkacakları uyardı. Oda Başkanı Bahattin Korkmaz, "Veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz araçlarını kış şartlarına göre ayarlamalı, kış lastiği, zincir ve çekme halatını unutmamalı" dedi.

YARIYIL TATİLİNDE YOLA ÇIKACAKLARA UYARI!

Korkmaz, öğretmen, öğrenci ve velilerin yarı yıl tatilini kazasız belasız geçirmelerini temenni etti. Tatilde yola çıkacakların araçlarını kış şartlarına hazır hale getirmeleri gerektiğini belirten Korkmaz, "Yaklaşık 20 milyon öğrenci ve öğretmenimiz 16 gün dinlenecek. Tatili değerlendirmek için kendi aracıyla yola çıkacak olan veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz araçlarını kış şartlarına göre ayarlamalı, kış lastiği, zincir ve çekme halatını unutmamalı. Buzlanmaya karşı dikkat edilmelidir" uyarısında bulundu.

Oda Başkanı Bahattin Korkmaz, Ocak ve Şubat´ın kış döneminin en zor geçen ayları olduğuna dikkat çekerek, "Geçen yılın Ocak ayında 30 bin 653, Şubat ayında ise 26 bin 611 kaza meydana geldi. Bu kazalarda Ocak 2017´de 187 kişi, Şubat 2017´de 172 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. 19 Ocak ile 5 Şubat arasında öğrenci, öğretmen ve velilerimizin dinlenerek geçireceği bu ara tatil, trafik kazalarıyla acıya dönüşmesin" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER