YAŞAR ALPTEKİN´DEN '5 VAKİT NAMAZ' SÖYLEŞİSİ

İnegöl Belediyesi´nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği programda İnegöllülerle buluşan eski manken Yaşar Alptekin, namazla tanışmasını ve namazın önemini anlattı.

YAŞAR ALPTEKİN´DEN '5 VAKİT NAMAZ' SÖYLEŞİSİ

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen programda, söyleşiden önce sahne alan Mesut Yavaş söylediği birbirinden güzel ilahilerle İnegöllüleri mest etti.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit´in de katıldığı programda yaşayışındaki değişim sürecini anlatan Alptekin, namazla yeniden doğduğunu belirterek, "Ancak namazla huzura ulaşabilirsiniz. Namaz, Rabbimize şükrümüzün ifadesidir. Sonraya bırakılamayacak kadar önemlidir. Ne yazık ki bazı insanlar namaz kılmayı yaşlı işi zannederek sonraya bırakıyorlar. Ölümün her an gelebileceğini unutuyorlar. Unutmayın ki ölmenin ve namaz kılmanın yaşı yoktur. Bu yüzden hazırlıklı olmalıyız" dedi.

Hayatın namazla güzelleşeceğinin altını çizen Alptekin, "Namaz insanı ve hayatı güzelleştirir. Benim hayatım da namazla güzelleşti. Yaşım 53 ancak ben namazla tanıştıktan sonra yeniden doğdum. Her namazımı, ruhumu ve bedenimi iyice hazırlayarak, Rabbimle son defa buluşacakmış gibi kılıyorum" diye konuştu. İnsanların gençliklerini boşa geçirmemelerini isteyen Alptekin, “Gençliğinizin kıymetini bilin, bir gün namazsız geçen günlerinizden dolayı pişmanlık duyacaksınız ama iş işten geçmiş olacak" dedi.

Konuşmasının son bölümünde İnegöl halkının sorularını cevaplayan Alptekin, program sonrasında Kitap Fuarını da gezdi.

İnegöl Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında aynı akşam bir programda Alanyurt Yunus Emre Spor Kompleksinde gerçekleşti. Düzenlenen Tasavvuf Müziği konserinde sahne alan Kıvanç Şensoy, Alanyurt halkına musiki dolu bir akşam yaşattı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER