YAZ ETKİNLİKLERİNE MUHTEŞEM FİNAL

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İnegöl Şubesi´nin yaz etkinlikleri sona erdi. Yaz etkinliklerinin final programı, Küçükçalık Anadolu Lisesinin konferans salonunda gerçekleştirildi.

YAZ ETKİNLİKLERİNE MUHTEŞEM FİNAL

DONANIMLI BİR NESİL

AGD İnegöl Şubesi´nin Yaz Etkinlikleri 2016 Programı, 8 haftalık eğitimlerin ardından tamamlandı. Yaz etkinlikleri programının finalinde Cuma günü gerçekleştirildi. Kur´an tilaveti ile başlayan program, İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan AGD Yaz Etkinlikleri Sorumlusu Mücahit Şahin, milli ve manevi değerleriyle donanımlı bir nesil yetiştirmek üzere çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

MUHTEŞEM MEDENİYETİN EVLATLARI

Şahin, “Bizler geçmişte iyi, doğru, faydalı, güzel ve adil olanın yeryüzüne hakim kılınması için çalışan, zamanının en muhteşem medeniyetine sahip olmuş aziz bir milletin evlatları olarak onların bize emanet ettiği bu kutlu yoldan yürümekteyiz. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak ahlak ve maneviyat tahribatının doruğa ulaştığı günümüzde milli ve manevi değerleriyle donanımlı, çevresine gelişen olaylara karşı duyarlı ve sosyal hayatında başarılı bir nesil yetiştirmek gayesiyle başladığımız bu yolculukta bir yaz etkinliklerini daha geride bıraktık. Gezilerle, yarışmalarla, oyunlarla hem eğlenerek, hem de öğrenerek geçirdiğimiz 8 haftayı en güzel şekilde sonlandırmak için burada bulunmaktayız. En değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bize emanet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

ŞERRE FREN, HAYRA MOTOR

Mücahit Şahin, “Elbette ki yeni bir dünya için ebed yolcusu bir gençlik yetiştirme yolundaki çalışmalarımız sadece yaz süreci ile kısıtlı değil. Okul döneminde de devam eden kış etkinliklerimiz ile de genç kardeşlerimizin manevi ve ahlaki eğitimlerini sürdürmekteyiz. Bizler, asrın bize verdiği görevin farkında olarak az önce de belirttiğimiz gibi bu ahlaki ve manevi tahribatın en yoğun olduğu şu günlerde genç kardeşlerimizi şerre fren ve hayra motor olacak şekilde eğitmeye gayret ediyoruz. Siz değerli velilerimizden beklentimiz, bize olan desteklerinizi esirgememenizdir” dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ

Konuşmanın ardından program, yaz etkinliklerine katılan öğrencilerin hazırladığı farklı gösterilerle devam etti. Kur´an-ı Kerim tilaveti, solo ve koro ilahilerin okunması, sinevizyon gösterileriyle devam eden programda, yaz etkinliğine katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verildi. 8 haftalık etkinliklerde düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece alan onlarca öğrenciye ise ödülleri verildi. VEDAT BAYKAY

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2016, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER