YENİ MAHALLEYE 95 BİN LİRALIK PARK

Alanyurt Yeni Mahalle Pınar Sokak´ta devam eden çocuk oyun alanı ve fitness alanında incelemeler yapan Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu, belediye olarak mahallelere nefes aldıracak çalışmalarla sosyal yaşama hayat verdiklerini belirtti.

YENİ MAHALLEYE 95 BİN LİRALIK PARK

ÇOCUK OYUN ALANI PROJEMİZİ ŞEHRİMİZİN DÖRT BİR TARAFINDA UYGULUYORUZ

Park ve Bahçeler Müdürü Sabri Mert ve Yeni Mahalle Muhtarı Balabey Gürler ile birlikte çocuk oyun alanı ve fitness alanında incelemeler yapan Başkan Yardımcısı Adil Kansu, çocukların mahalle aralarında oyun oynama alanlarına kavuşmalarını sağlamak için çocuk oyun alanı projelerini şehrimizin dört bir tarafında uyguladıklarını ifade ederek, “İnegöl Belediyesi olarak her geçen gün hizmet ağımızı artırarak şehrimizin dört bir tarafında halkımızın taleplerini sürekli ön planda tutarak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Belediye olarak mahallelere nefes aldıracak çalışmalarımızla sosyal yaşama hayat veriyoruz. Bu kapsamda şehri rahatlatacak dinlenme mekanları, otopark alanları ve çocuk parkları üretme çabamız ise kentin her alanında artarak devam ediyor. Özellikle günümüzde betonlaşmanın yaygınlaşmasıyla şehir hayatının en büyük sorunlarından biri olan yeşil alan, çocuk oyun parkı ve dinlenme alanı azlığına çözüm üretmek amacıyla ve halkımıza daha kaliteli bir kent yaşamı sunma gayretiyle bir bir bu alandaki projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda çocuklarımızın mahalle aralarında oyun oynama alanlarına kavuşmalarını sağlamak için çocuk oyun alanı projemizi şehrimizin dört bir tarafında uyguluyoruz. Bugün de çocuk oyun alanı oluşturma projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Alanyurt Yeni Mahalle Pınar Sokakta çalışmalarına başladığımız yeni çocuk oyun ve fitness alanını incelemeye geldik. En kısa sürede buradaki çalışmalarımızı bitirip çocuk oyun ve fitness alanını çocuklarımıza ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız” dedi.

MALİYETİ 95 BİN LİRA

Yeni Mahalle Pınar Sokak´ta çalışmaları devam eden çocuk oyun alanı ve fitness alanıyla ilgili bilgi veren Kansu, “Söz konusu hazırlanan çocuk oyun alanı ve fitness düzenleme projesi çerçevesinde 950 metrekare alan üzerinde planlanmış ve projelendirilmiştir. Proje uygulama alanında; 200 metrekarelik çocuk oyun alanı, 115 metrekarelik fitness alanı, 145 metrekarelik yeşil alan ve 490 metrekarelik sert zemin alanı bulunmaktadır. Projedeki yeşil alanlara görselliği ön planda olan yetişkin ağaçlar dikilecek ve yeşillendirme çalışmaları alanının tüm kısımlarında tamamlanacaktır. Bitkilendirme çalışmasında; Çınar, akçaağaç, ıhlamur, dışbudak bitkilerine yer verilecektir. Yeşil alan çalışmasının dışında kalan bölge için kırmızı, kırçıllı ve siyah renkli wash beton dikdörtgen ve kare formlu parke taş uygulamasına yer verilecektir. Bu kentsel düzenleme çalışmasının belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 95 bin liradır. Diğer çalışmamız olan Kemalpaşa Mahallesi Bizim Sokak Otopark düzenleme uygulamamız da devam etmektedir. Geleceğin teminatı yavrularımıza ne yapsak azdır. Bundan sonrada Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi bir belediye olarak üstümüze düşeni yaparak çevresiyle temiz ve yeşil alan donatılarıyla örnek alınan bir şehir imar etmek gayesiyle çıktığımız bu yolda sağlıklı nesillerin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir İnegöl için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Son olarak Çocuk oyun alanı ve fitness alanının ilçemize ve Alanyurt Yeni Mahalle Pınar Sokak sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yeni Mahalle Muhtarı Balabey Gürler ise, yapılan park nedeniyle Belediye yetkililerine teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER