´YENİ NESİL GAZETECİLİK EĞİTİMİ´ BURSA´DA BAŞLADI

Basın İlan Kurumunun, İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü işbirliğiyle organize ettiği "Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı" başladı.

´YENİ NESİL GAZETECİLİK EĞİTİMİ´ BURSA´DA BAŞLADI

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde düzenlenen ve müfredatı İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından onaylanan eğitim programında, gazeteci olmak isteyen gençler "medya" konulu 13 farklı derste pratik ve teorik eğitim alacak.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, programın açılışında yaptığı konuşmada, her kurumun buna benzer istihdam ve sosyal projeleri olması gerektiğini söyledi. İŞKUR´un programa katılan genç gazeteci adaylarına aldıkları her ders başına ücret ödeyeceğini dile getiren Canbey, ´´Bu proje, vereceği eğitim yanında yerel basının ve genel anlamda gazetecilerinde desteklenmesi anlamına geliyor. Bu projeden sonra ise Basın İlan Kurumunun toplumda daha iyi tanınmasını sağlamak ve bu tip eğitim ve istihdam projelerine devam etmek bizim en önemli görevlerimiz arasındadır." dedi.

Medya alanında nitelikli ve eğitimli eleman istihdamını artırmayı amaçlayan program, 3 hafta süresinde hafta içi her gün yapılacak. Basın alanında deneyimli isimlerin yanı sıra aynı alanda kariyer yapmış akademisyenler de tecrübe ve bilgilerini geleceğin gazetecileriyle paylaşacak. Öte yandan, Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim Programı´na katılan 40 kursiyere katılım gösterdikleri her gün için İŞKUR tarafından 20 lira ücret ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER