Yenice İmam Hatip Ortaokulu Velilerine Tiyatrolu Eğitim

Psiko-Tiyatro Derneği, Tiyatrolu Aile Eğitimleri kapsamında, Yenice İmam Hatip Ortaokulu velileri ile bir araya gelerek, anne-babaların çocuklar üzerinde sergiledikleri doğru ve yanlış tutumları, tiyatro eşliğinde anlattı.

Yenice İmam Hatip Ortaokulu  Velilerine Tiyatrolu Eğitim

Psiko-Tiyatro Derneği, 3 yıldan bu yana İnegöl’de sürdürdüğü Tiyatrolu Aile Eğitimleri kapsamında, geçtiğimiz Cuma akşamı saat 19.30’da Yenice İmam Hatip Ortaokulu velileri ile bir araya geldi. Mehmet Sarı’nın sunduğu, Volkan Derman, Esra Üzüm, Esra Akpınar, Diyar Koç, Mehmet Aydemir, Lale Akar, Abdurrahman Özturan, Murat Beki, Dursun Yılmaz, Mehmet Kutlu, Tuba Aslan ve Temel Çolak’ın oynadığı oyun, velilerden yoğun ilgi gördü.

Tiyatrolu Aile Eğitimlerindeki amaçlarından bahseden Psiko-Tiyatro Derneği Başkanı Mehmet Sarı, “Eğitimdeki amacımız, çocuk eğitiminde yanlış bilinen anne-baba tutumlarını tiyatrolu bir şekilde anlatarak, insanların hem eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, hem de iyi birer çocuk yetiştirmeleri için onlara önayak olmaktır. Oyunumuzda 4 temel anne-baba tutumundan bahsediyoruz. Bunların 3 tanesi olumsuz anne-baba tutumlarıdır. Bunlar; ilgisiz anne-baba tutumu, aşırı ilgili koruyucu anne-baba tutumu, tutarsız anne-baba tutumu ve bir de olumlu, demokratik anne-baba tutumu dediğimiz anne-baba tutumunu anlatıyoruz ve bunlarla ilgili 4 tane oyunu canlandırıyoruz. Aileler bu oyunlarda hem yaptıkları hataları görüyorlar hem de eğlenerek öğrenmeye çalışıyorlar. Çünkü, hatalar üzerinden bir şeyleri anlatmak bazen daha etkili olabiliyor. Bunun da etkili olduğunu düşündüğümüz için 3 yıldır İlk ve Ortaokullarda ‘Anne-Baba Tutumları’, Liselerde de ‘Sınav Kaygısı’ ve ‘Meslek Seçimi’ni konu olarak ele alıyoruz. Bugünkü programımızın hazırlanmasında emeği olan İnegöl Belediyesi’ne, Kayaoğlu Ticaret’e ve Arda Çiçekçilik’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER