YENİCEKÖY’ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ

İnegöl Belediyesi’nin Yeniceköy Mahallesi 419. Sokakta heyelan tehlikesi bulunan alandan 5 bin metreküp hafriyat çalışması yaparak 200 metre uzunluğunda yeni bir yol açmak için bir süre önce başladığı çalışmalarda sona gelindi.

YENİCEKÖY’ÜN YENİ CADDESİNDE SONA GELİNDİ

Şehrin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesinde heyelan tehlikesi bulunan alanı daha güvenli hale getirmek üzere Ekim ayında çalışmalara başlamıştı. Vatandaşların talepleri üzerine başlatılan çalışma kapsamında heyelan tehlikesi bulunan alandan 5 bin metreküp hafriyat yapılarak 200 metre uzunluğunda yeni yol açılması planlanırken, bu çalışmayla hem trafik ağının genişlemesi hem de bölgedeki evlerin heyelan riskinden kurtulması hedeflenmişti.

Bölgede yaklaşık 2 aydır devam eden çalışmalarda sona gelindi. İnegöl Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgede heyelan tehlikesi bulunan tepede 5 bin metreküp hafriyat çalışmasını tamamlayarak açılacak olan 200 metrelik yeni yolu ortaya çıkardı. Bölgeyi güvenli hale getirmek adına yapılan bu çalışma kapsamında, açılan yeni yolun hemen üzerinde bulunan binanın bahçe sınırına da istinat duvarı yapıldı. Duvar yapımı tamamlanıp bölge güvenliği sağlanırken, 2 bin ton dolgu işlemi yapılarak yol da kullanıma hazır hale getirildi. Yaklaşık 100 bin TL’ye mal olan çalışmanın yapılacak son rötuşların ardından kısa süre içerisinde tamamlanarak yolun hizmete açılması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER