YGS İnegöl Birincisi FEM Dershanesinden

1 Nisan 2012 Pazar g

YGS İnegöl Birincisi FEM Dershanesinden
1 Nisan 2012 Pazar g

1 Nisan 2012 Pazar günü gerçekleştirilen Yüksek Öğrenime Giriş Sınavı’nda (YGS), İnegöl’ün dereceleri FEM Dershanesinden çıktı. FEM Dershaneleri Genel Müdürü Hasan Çakır yaptığı basın açıklamada, “İnegöl’de sınava giren öğrenciler arasında Elif Beyza Toğrul isimli öğrencimiz, dört dalda YGS İnegöl birincisi, Halenur Tetik adlı öğrencimiz ise İnegöl ikincisi oldular” dedi.
Başarının altında danışmanlık faaliyetlerinin etkili olduğunu belirten Genel Müdür Hasan Çakır, “Sınavdan önce öğrencilerimizi sistemli bir şekilde çalıştırdık. Hem İnegöl hem Bursa hem de İstanbul genelinde yapılan ortak sınavlara bu öğrencilerimizi göndererek, arkadaşları arasında yerini görme şansını verdik. Bu da öğrencilerimizi inanılmaz derecede motive etti. Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimin yanı sıra, dershane olarak bol bol soru çözdürerek başarı çıtalarını yükselttik. Bana göre verdiğimiz sistemli eğitimin yanında, en büyük katkıyı danışmanlık (rehberlik) sistemi sağlamıştır. Danışman öğretmenlerimiz, öğrencilerini kendi evlatları gibi görerek,   hem ders olarak hem de manevi olarak yanlarında yer alarak, haftalık ders takibi yapmışlardır. En önemlisi de aileleriyle düzenli iletişim içerisine girerek, başarıyı sağlamışlardır. YGS İnegöl birincisi ve ikincisi öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz” dedi.
Dershanedeki diğer öğrencilerinin de başarılarının çok iyi olduğunu söyleyen Müdür Çakır, "Bu başarılarda emeği geçen okul öğretmenlerini, velilerimizi, özellikle dershane öğretmenlerimizi ve başarılı olan öğrencilerimizi kutluyoruz. İnegöl eğitimine ve başarısına sağladığımız katkı artarak devam edecektir" şeklinde konuştu.
Okuldaki ve dershanedeki öğretmenlerinin yardımıyla bu başarıyı elde ettiğini ifade eden YGS İnegöl birincisi Elif Beyza Toğrul ise, “Bu başarıyı yakalamak için nasıl çalıştınız?” sorusuna, "Başarımın arkasında okul, aile ve planlı çalışmaya yönlendiren dershanemin etkisi çok büyüktür. Aslında çok ilginç bir sistem yok. Herkes ne yaptıysa biz de öyle yaptık. Dershane öğretmenlerimiz bize yol yordam gösterdiler" karşılığını verdi.
Ev hanımı bir anne ile işçi bir babanın kızı olan başarılı öğrenci Elif Beyza Toğrul, doktor olmak istediğini, bu nedenle  Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesine girmeyi  düşündüğünü söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2012, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER