YRP'den Ulaşım tepkisi

YRP'den Ulaşım tepkisi

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe Kadın Kolları Başkanı Av. Gözde Çelik, Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü öğrencilerinin yaşadığı ulaşım ve yemek sorunuyla alakalı değerlendiröe yaptı.

Açıklama yapan Gözde Çelik,"Son günlerde İnegöl gündeminde en çok konuşulan konu Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsünde okuyan öğrencilerin ulaşım sorunu oldu. Aslında Meslek Eğitim Kampüsü, inşaatı başlandığı günden beri hep sıkıntılarla gündeme geldi. Uzun süre İnegöl gündemini meşgul eden açılacak, açılmayacak tartışmaları nihayete erdi ve kampüs Cumhurbaşkanımızın da katıldığı bir törenle açılarak hizmet vermeye başladı. Kampüs açıldı açılmasına ama açıldığı günden beri ulaşım sorunu hiç gündemden düşmedi. Eski Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'ın belediye katkısıyla dönem dönem çözmeye çalıştığı ulaşım sorunu yeniden gündemi yoğun şekilde meşgul etmeye başladı. Özellikle Milletvekilimiz Vildan Hanım, gazetecilerin konuyla ilgili sorusu üzerine "Biz uğraştık fakat olmadı. Çözüm makamı ben değilim. Benlik bir mevzu değil. Yetki konusunda benim bulunduğum koltuğun sihirli değneği yok. Eski dönemde başlayan bir yanlış bunu düzeltmek benim mevzum değil." şeklinde cevap vererek sorunu başka bir boyuta taşıdı. En yetkili mercilerden dahi bu şekilde gelen açıklamalar, vatandaşlarımızın şu haklı soruyu sormasına neden oluyor: Sorunlarımızın çözüm makamı neresi, biz neden oy kullanıp vekil seçiyoruz, milletvekilleri ne işe yarıyor? Vekil Hanımın konuşması sonrası her kesimden çeşitli tepkiler geliyor. Her ne olursa olsun, oy vererek seçmiş olduğumuz vekillerin, bu şekilde toplumsal sorun haline gelmiş konuları, eski yöneticileri suçlayarak geçiştirmeye çalışması İnegöllü kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Buradaki konu Vekilimizin yasal gerekliliklerden kaynaklanan görevlerini yerine getirip getirmeme konusu değildir. Sayın Vekilimiz Vildan Gürel sıradan bir devlet dairesinde öyle sıradan bir memur degildir. Vildan Hanım İnegöllülerin  Başkentteki sesi olması için vekil seçilerek Ankara'ya gönderilmiştir ve hiçbir sorun hakkında 'çözüm makamı ben değilim' diyerek kenara çekilme hakkı yoktur. Servis sorunu ya da Vildan Hanım'ın bu konuya ilişkin verdiği cevap bugün gündemi meşgul etse de aslında sorun görünenden çok daha büyüktür.  Biz Yeniden Refah Partisi olarak iktidara geldiğimizde, karşımıza çıkan her sorunu derinlemesine ele alıp köklü çözümler üretmeye çalışacağız. Ve hiç bir konuda 'çözüm makamı ben değilim' diyerek vatandaşlarımızın sorunlarını geçiştirmeyeceğiz ve nezaket siyasetini yeniden tesis edeceğiz. Bundan sonrasının tedbirini almakla beraber bugün karşımıza çıkan soruna ilişkin de ivedilikle çözümler üretilmelidir. Sıkıntının çözümünün zor olduğunun biz de farkındayız. Ancak nihayetinde çözüme kavuşturulması gereken bir toplumsal sorun ortada dururken de  rahat bir uyku uyuyamayız.
Yine kampüs için günü kurtarmaya yönelik çözümlerin her eğitim döneminde servis sorununu yeniden gündeme getireceğini biliyoruz. Bir gazeteciye "senin bu konuda çözümün ne?" diye soracak kadar çözümsüz değiliz. Bu sebeple Meslek Eğitim Kampüsü için de köklü çözümler üretilmelidir. Bu çözümlerin en başında; oradaki okulların inegöle taşınarak o binaların, şehir dışında olması sorun teşkil etmeyecek hizmetler için kullanılmasıdır. Eğer mevcut şekilde eğitime devam edecekse, kampüs çevresi şehirleştirmeye elverişli hale getirilmelidir.  Bunun için Alanyurt bölgesinden Kampüse yeni bir yol açılmalıdır. Bu yol Alanyurt ile TOKİ bölgesini birbirine bağlayacak ve Yeni İnegöl olarak adlandırılan Baykoca Mahallesini de canlandıracaktır. Ayrıca yıllar önce söz verilmesine rağmen hiç konuşulmamış gibi davranılarak unutturulmaya çalışılan hafif raylı sistem, yeniden gündeme alınarak biran önce çalışmalarına başlanmalıdır. Bu raylı sistem İnegöl AVM bölgesinden başlayarak Alanyurt, Kampüs, Baykoca, Akhisar, Yenice, Cerrah Mahallelerini de kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Belediye Başkanımız  Alper Taban'ın  "İnegöl Belediyesi olarak alternatif bir taşıma şirketi kurarım" çıkışıyla şehrimizdeki ulaşım konforuna yönelik çalışmalarını öğrendik. Yapılan bu çalışmaları takdir etmekle birlikte, sözü verilmiş olan raylı sistemin yeniden gündeme getirilmesi gerektiğine de inanıyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak iktidara geldiğimizde, daha önce yaptığımız gibi inşallah yeniden Milli Görüş belediyeciliğini ön plana alacağız, 'halka hizmet hakka hizmettir' anlayışıyla bismillah diyeceğiz ve kolları sıvayıp çalışmalara başlayacağız. Her konuda büyük düşünüp geleceğe yönelik köklü çözümler üreteceğiz. Her zaman halkımızın yanında olacağız ve halkımızın derdiyle dertleneceğiz. Halkımızın her sorunu için bir kez daha diyoruz ki artık umut var, artık çare var, artık Yeniden Refah Var!" dedi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER