Bugün - 31 Temmuz 2014 Perşembe Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Resmi İlanlar  |  Bize Ulaşın
www.yildirimgazetesi.com Logo

   
SPOR EĞİTİM SİYASET KÜLTÜR SANAT YAŞAM EKONOMİ 3. SAYFA 
Haber Detayları

Nurettin Örnek’de AK Partiden Belediye Başkan Aday Adayı

İnegöl Belediye Başkanlığı koltuğunu hedefleyen Ak Partililerin sayısı giderek artıyor. Dün de AK Parti’de 5. Aday Adayı başvurusunu yaptı. Çankırı eski İl Emniyet Müdürü Nurettin Örnek, Dün AK Parti İlçe Başkanlığına giderek, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye teslim etti.

YAŞAM Haberi - 01 Kasım 2013 Cuma - 09:10
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Dün saat 17.00’de AK Parti İlçe Başkanlığına giderek başvurusunu yapan Nurettin Örnek, devlet kapısında 37 seneye yakın çalışıp bir çok hizmetlerden sonra memleketine döndüğünü belirterek, “Orada edindiğimiz tecrübeleri de acaba kendi insanımıza sunabilir miyiz gayesiyle, Belediye Başkan Aday Adaylığına, AK Partiden müracaat etmiş bulunuyorum. Özgeçmişimi incelediğiniz zaman değişik konumlarda çalıştığımı göreceksiniz. Hani Başbakan Yardımcımızın bir sözü var; ‘Bunlar askerlik dışında her şeyi yapmışlar. İyi ki, savaşa girmemişler.’ Benim özgeçmişimi inceleyenler de belki öyle bir kanaate varırlar. 17 sene bir kaç ilde asayiş ve emniyetin birçok biriminde çalıştıktan sonra, Emniyet Genel Müdürlüğünde 6 sene polis çocuklarının kaldığı yurdun müdürlüğünü yaptım. Yükseköğrenim gören öğrencilerin yurt müdürlüğünü yapmak takdir edersiniz ki, çok zahmetli bir iş. İaşesi, ibatesi, alım satımı, bir kız öğrenci yurdu bir de erkek öğrenci yurdu olmak üzere. Burada 650 öğrenci vardı. Burası polis okulu değil, polis koleji değil, harp okulu değil, disiplin uygulayamazsınız. Ama bir istismar anlamında söylemiyorum, Peygamberimizin bir sözü var; ‘Bir zaman gelecek İslam’ı yaşamak avuç içinde ateş gibidir.’ Ateşi attığınız zaman sönecek. Ama söndürmemelisiniz onu. Tuttuğunuz zaman da elinizi yakıyor. İşte orada siz görevinizi layıkıyla yapmazsanız, başınıza iş alırsınız. Terör, öğrenciler içinde yaygınlaşıyordu. Teröre bulaştırmayacaksınız, değişik konumdaki, her görüşten insanları bir yerde barındıracaksınız. Bu kolay bir iş değil. Hakikaten zor bir iş. Çünkü, hepsi ayrı ayrı yerlere gidiyorlar. Siz burada taraf tutmayacaksınız, haksızlık yapmayacaksınız, paraya pula meyliniz olmayacak, kadına kıza meyliniz olmayacak. Yalpa yaptığınız zaman başınıza iş alacaksınız. Benden önceki müdürler 1,5 seneden fazla kalmadı. Ben 6 sene kaldım. Rica minnet, yeter artık dedim. Ve kendi isteğimle başka bir birime geçtim. Oradan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne geçtim. Türkiye çapındaki şehit, malül, gazi ve onların çocuklarının problemleriyle, dertleriyle ilgilenen bir birim. Değişik yapıdaki insanlar. Çeşitli problemleri olan insanlar bunlar. Allah’a şükür orada da kendi çapımızda iyi hizmetler yaptık. Ondan sonra Eğitim Daire Başkan Yardımcılığı. Bütün emniyet teşkilatında her rütbeden personelin eğitiminin yapıldığı bir yer. Allah’a şükür orada da başarılar elde ettik. Ondan sonra da Polis Okulu Müdürlüğüne atanarak,  orada Halkla İlişkiler dersi verdim. Halka ilişkiler önceden alım satım olarak anlaşılırdı. Ancak kurumlar halkla ilişkilere önem vermezlerse, başarmaları mümkün değil. Ona inanarak 4 sene de diğer görevlerimin yanında Halkla İlişkiler öğretmenliği yaptım. Peki bunları yapmak için önce öğreneceksiniz. Öğrenemezseniz, bilmezseniz, kendinizi yetiştiremezseniz yapamazsınız” dedi.

Son olarak 3 yıl Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüttüğünü ifade eden Nurettin Örnek, “Allah 3 yıl il emniyet müdürlüğü görevini de bize nasip etti. Bizim teşkilatımızda 2 binin üstünde aynı rütbede insan var, 81 tane il var, 81 tane müdür olur. Onu da sıradan insanlara vermiyorlar. Yani tevazu göstermemek lazım. ‘Polisin ne işi var Belediye Başkanlığında’ diyecekler belki bazıları da. Benim bu saydığım işlerin belediyede karşılığı var. İşte biz bu niyetle, bu gayretle çalışırsak, kendi insanımıza, kendi yöremize, kendi halkımıza ve dolayısıyla da ülkemize layıkıyla hizmet edeceğimizi, bu bayrağı daha yükseklere çıkaracağımızı düşünerek ve buna inanarak karşınıza çıktım. Biz sefere çıkıyoruz. Sefere çıkmak bize ait, Müslümana ait. Ama başarır, başaramaz. Zafere ulaşır, ulaşamaz. O Allah’ın takdirinde. Biz bu hayırlı yola çıktık. Niyetimiz hayır, halisane niyetlerle çıktık yola bundan sonra Allah’tan akıbetimizin, sonumuzun hayırlı olmasını dilemekten başka bir şey değil. İnegöl’e ilçe diyemiyorum. Bir çok ilden de büyük. Böyle bir hizmet bize düşerse, layık görülürsek, insanımızın teveccühünün artacağına ve arkamızda olacağına inanıyorum. Çünkü, insanımız samimidir. Samimi insan görürse karşısında siz bir adım atarsanız, karşılığında mutlaka 3 adım görüyorsunuz. Çünkü, masanın bu tarafında olan diğer tarafı hiç gözüyle görürse, yahut yöneten yönetileni, üst astını, patron işçisini öyle görürse, orada birlik, dirlik, kalite diye bir şey kalmaz. Kaliteyi yakalamak için hizmeti en iyi yerlere çıkarabilmek için, karşınızdaki insana gerekli saygıyı göstereceksiniz. İnşallah Allah utandırmaz diyorum” diye konuştu.

Nurettin Örnek’in, 37 senelik bir devlet tecrübesinin ve o tecrübenin sonunda artarak devam eden bir heyecanın sahibi olduğunu belirten AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli ise, “Ben kendisi ile emekliliğinden kısa bir süre sonra Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü döneminde tanıştım ve emekli olduktan sonra da kendisi İnegöl’e gelip tekrar yerleştiğinde, ilk önce gelip partimize üye olup ‘Benim yapabileceğim bir şeyler var mı? Ben çalışmak istiyorum, heyecanlıyım, İnegöl’ü seviyorum. Bu konuda siyaseten üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım’ diyerek, Ak kadrolara, partimize katılmış ve o günden bugüne de, ne kadar programımız olursa olsun, hepsine katılmış ve hala katılmaya devam eden bir büyüğümüz. Gerçekten anlattığı gibi dolu dolu geçen bir devlet tecrübesi var. Az önce konuşurken gözümün önünde canlandı. Bugün aslında ihtiyacımız olan gençliğimizin gezi parkı diye birkaç ağacı bahane edip oralara, üniversiteye okusun diye gönderdiğimiz, babasının belki ne zor şartlar altında cebine harçlık koyduğu, devletin öğretmenine, ısınmasına, elektriğine, aydınlanmasına bir sürü para harcayarak onu okutmaya çalıştığımız gençlerimizin aslında nelere dikkat etmesi gerektiğinin bir özetini yaptı, Nurettin Bey. Bunlar tecrübe ile sabit olan şeyler ve tecrübe konuşuyor” dedi.

Nurettin Örnek ile birlikte toplam 5 aday adayının partiye gelerek başvurusunu yaptığını ifade eden Bülent Temelli, “Hayırlısı ile bugün kendisi de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerimizde İnegöl Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmak üzere 5. Aday adayımız olarak dostları ile birlikte partimize teşrif ettiler ve başvuru dilekçesini İlçe Başkanlığımıza teslim ettiler. Biz de başvuru formunu büyük bir sevinç ile kabul ediyoruz. Kendileri bize dün olduğu gibi bugün AK Parti’den böyle bir aday adaylığı düşünmekle de güç kattı, şeref verdi” diye konuştu.

1 Kasım 2013 Cuma günü (bugün) saat 17.00 itibari ile Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatlarının biteceğini belirten Başkan Temelli, “Bizler de almış olduğumuz bu dilekçelerin asıllarını Genel Merkezimize göndererek büyüklerimizin değerlendirmesine sunacağız. Meclis üyelikleri ile alakalı da son gün 1 Kasım. O da doluyor. Bu konuda bir beklentimiz var sürenin uzatılması noktasında. Takdir edersiniz ki, Belediye Başkan Adayımızın netleşmesinden sonra da müracaat etmesi beklenen isimler olacaktır. Ben, başvurularından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah Genel Merkezimizin, Genel Başkanımızın o ince eleyip sık dokuduğu, her zaman söylüyor ya ‘Biz birilerini makam mevki sahibi yapmak için değil, şehre hizmet verecek hizmetkârları bulmak için çalışıyoruz’ diye özetlediği çalışmanın sonucunda da, bir adayımız üzerinde karar verecek. Bizler de AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı olarak projelerimizle, ekibimizle, onun yanındaki meclis üyelerimiz ve tüm teşkilatımız ile çıkıp bu projelerimizi vatandaşımıza anlatıp onların 1 dönem için daha desteğini talep edeceğiz. Ve hayırlısı ile de kazanan İnegöl olacak. İnşallah bu güzelliklerin, bu güzel insanların ak kadrolarında idare ettiği şehrimizde güzellikler olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı emekli emniyetçi Nurettin Örnek, başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye teslim etti.

NURETTİN ÖRNEK KİMDİR?

1949 yılında İnegöl’e bağlı Hilmiye köyünde doğdu. İlk öğrenimi kendi köyünde, orta öğrenimini Yalova ve Kütahya illerinde, Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. Emniyet Teşkilatına girerek değişik birimlerde çalıştı. Kütahya, Kahramanmaraş ve Erzincan illerinden sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde 6 yıl Öğrenci Yurdu Müdürlüğü, 2 yıl Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, 2 yıl Eğitim Daire Başkan Yardımcılığı, 1 yıl Bursa Polis Okulu Halkla İlişkiler Öğretmenliği, 3 yıl Afyon Polis Yüksekokulu Müdürlüğü ve 3 yıl Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. 15 Ekim 2009 tarihinde emekli olarak İnegöl’e yerleşti. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 
Anahtar Kelimeler:İnegöl, Belediye, Başkanlığı, koltuğunu, hedefleyen, Ak, Partililerin, sayısı, g,
Kaynak / Editör: Okunma Sayısı: 733
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer YAŞAM Haberleri
“Müslüman dünyasına barış ve huzurun gelmesini diliyoruz”
Hayırseverlerden Huzurevi Sakinlerine Bayram Harçlığı
MOBESE Eylül’e Kaldı

MOBESE Eylül’e Kaldı
“Ramazan Bayramına içimiz buruk olarak kavuştuk”
“İsrail’i sadece kınamak yetmez”
Ortaöğretime Geçişle İlgili Tercihler Başladı
Motosiklet ile Çöp Kamyonu Çarpıştı; 1’i Ağır 2 Yaralı

“Dokunmadığımız bir ürüne para ödemeyelim”
“Müslüman dünyasına barış ve huzurun gelmesini diliyoruz”
Hayırseverlerden Huzurevi Sakinlerine Bayram Harçlığı
MOBESE Eylül’e Kaldı
“Ramazan Bayramına içimiz buruk olarak kavuştuk”
“İsrail’i sadece kınamak yetmez”
Ortaöğretime Geçişle İlgili Tercihler Başladı
Motosiklet ile Çöp Kamyonu Çarpıştı; 1’i Ağır 2 Yaralı
Hal’deki Kavgada 6 Kişi Yaralandı
Üzerine Demir Kapı Düşen Çocuk Yaralandı

 Yazarlar

Mehmet Hanefi Yıldırım
Demek ki Herkes Siyasetçi Olamıyor!..
    Lafı evelemeden, gevelemeden AK Part...
Mustafa GÜNGÖR
Böyle de Ulu’l Emir Olur mu ki!?...
Acaba hergün bir saat fazla mı oruç tu...
Salih Bakıcı
Ne Oldum Delisi!...
Rahmetli dedemden duyardım, “Ne oldum delisi...
Sadullah Organ
İnegölspor’da kongre rüzgarı
Kuruluşunun 30. yılında PTT 1. Ligine çıkma...
Dursun Öztürkoğlu
İSRAİL ve FİLİSTİN MESELESİ
İsrail, Dünyanın gözü önü...
Mehmet YURDAKUL
KUTSAL TOPRAKLARA YAKIŞMAYANLAR
Kutsal mekanlara gidip oraları görebilmek her...
Musa Cankat
TÜRKİYE CUMHURİYETİ BU DURUMA DÜŞMEMELİYDİ
Tarihte 16 devlet kurmuşuz; bunlarla hep öv&u...
Emine YAŞAR
Esma-ül Hüsna Hayatımızın Neresinde?
Yaklaşık bir ay önce aklıma takılan bir konuyla il...
Nuri Tulum
EZBER BOZAN BiR ŞEYH EFENDi
Ülkemizde dini cemaatlerin çokluğu bil...
nevzat dalgakıran
YEMEK SOFRALARINDA AÇLIK EYLEMLERİ
Günlerdir devam eden açlık eylemleri bazı PKK̵...
İsmail Özdemir
Bismillahirrahmanirrahim
Besmele, Allah’ı anarak başlamanın adıdır.. ...
Filiz BAHCIVAN
İNSANLIK ÖLDÜ, ÇOCUKLAR ÖLMESİN
Umut değilmidir? insanı ayakta tutan. Her yeni g&u...
bekir hamlakay
“Benim Çocuğum Yapmaz” Demek Yanlış!?...
Anneler, babalar, anneanneler, dedeler, nineler, b...
Hasan Hüseyin Şahin
RÜYA İLE GELEN MÜJDE: SURİYE VE MISIR’IN FETHİ
Yüce Hünkâr Yavuz Sultan Selim, Su...
Orhan Atan
GRUP DEĞİL, SAVAŞ ALANI GİBİ
2014-2015 futbol sezonuna Eşref Güç Ba...
Ziya Algurdağ
GELİN BAYRAMLAŞALIM
Kurban Bayramı geldi...GELİN BAYRAMLAŞALIM Kurban...
Mustafa ACAR
Susmayın! Şu an o an değil!..
Acıya kesmişken kalpleri çocukların, gö...
Lale GÜLER
KALiTE: YAŞAMIMIZIN OLMAZSA OLMAZLARINDAN
Kalitenin ne kadar tılsımlı bir sözcük o...
Aygün AKYOL
ÇOCUK EĞİTİMİ
İslam filozofları insanların değer eğitimine b&uum...
Recep AKAKUŞ
İNEGÖL ÜZERİNE TARİHİ SOHBETLER (20)
Geçen haftadan devam Hatırlanacağı üze...
Şevket BOYRAT/Çeltikçi Mah.Camii İmam Hatibi
RAMAZAN BAYRAMINI ANLAMAK VE YAŞAMAK
Dinimizde Ramazan ve Kurban olmak üzere iki b...
YILDIRIM GAZETESİ

 Hava Durumu (Bursa )

Salı
20°C - 31°C
Çarşamba
21°C - 34°C
Perşembe
20°C - 35°C
Cuma
19°C - 30°C

 Namaz Vakitleri (Bursa )


İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
03:5105:5213:2017:1420:3022:13

31 Temmuz 2014 Perşembe
Arşiv Arama
 İletişim

Telefon : 0224 712 22 22 
 

Anasayfa | Site Haritası | Sitenize Ekleyin | RSS Kaynağı | Bize Ulaşın Tasarım Knnweb