143 BİN 153 KİŞİ DİŞ İÇİN AGSM´NİN KAPISINI ÇALDI
2014 yılında 132 bin hastanın tedavi gördüğü İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde geçen yıl bu oran yüzde 8.33 oranında artarak, 143 bin 153 olarak kayıtlara geçti.
Tarih: 20.1.2016 10:39:13

YENİ HASTANE NİSAN AYINDA HİZMETE GİRECEK

İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu, Merkezin 2015 yılı boyunca yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Hasanoğlu, yeni Diş Hastanesinin inşaatının tamamlandığını ifade ederek, binanın Şubat ayının sonunda teslim edileceğini bildirdi. Nisan veya Mayıs ayında yeni binaya mevcut merkezin taşınacağını aktaran Hasanoğlu, yeni hastanenin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

BAŞVURU SAYISINDA YÜZDE 8´LİK ARTIŞ

Basın ve İletişim Birim Sorumlusu Diş Hekimi Hasan Güleryüz ise, 2015 yılı istatistiki verileri paylaştı. İnegöl ADSM olarak 2014 yılında 132 bin 150 poliklinik hizmeti yapıldığını aktaran Güleryüz, yüzde 8,33 büyüme oranı ile 2015 yılında 143 bin 153 poliklinik hizmeti verildiğini bildirdi. Güleryüz, “Bu büyümeye paralel olarak 2014 yılına kıyasla, 2015 yılında konservatif tedavide yüzde 27,88, endodontik tedavide ise yüzde 20,89 artış ile 30 bin 339 dolgu, 5 bin 838 kanal tedavisi yapılmıştır.  Protetik tedavide 2015 yılını, sabit protez üye sayısında yüzde 5,26 artış ile 17 bin 835 porselen kron, hareketli protez parça sayısında ise yüzde 1,24 artış göstererek 4 bin 830 hareketli protez ile kapatmış bulunmaktayız. Günümüz diş hekimliğinde koruyucu ve önleyici tedavilerin öneminin bilincinde olan merkezimizde 0-15 yaş aralığındaki çocuk hastalarımıza uyguladığımız fissür sealant uygulamasında 2014 yılına kıyasla hasta sayısında yüzde 20,04 artış, fissür sealant uygulanan diş sayısından ise yüzde 31,07 artış sağlamayı başardık ve yine aynı yaş guruplarına koruyucu diş hekimliği kapsamında uyguladığımız yerel flor uygulamasında ise yüzde 15,77 artış sağlayabildik. Evde sağlık hizmetleri kapsamında 2015 yılında 85 yeni kayıtlı hastaya 131 ev ziyareti düzenlenmiş, bu ziyaretlerde hareketli protezden diş çekimine, detertraj (diş taşı temizliği)´dan protez besleme ve diş ilavesine kadar geniş yelpazede hemen hemen hastane kalitesini aratmayacak standartlarda hizmet verilmiştir. Hastane ortamında müdahale edemediğimiz engelli ve dental fobili hastalarımıza uygulamış olduğumuz genel anestezi altındaki işlemlerde ise; 2014 yılında 22 olan hasta sayısını, 2015 yılında 62´ye çıkararak yüzde 182´lik bir artış sağlamış bulunmaktayız. Bu artışa paralel olarak yine genel anestezi altında 2014 yılında 77 olan diş çekim sayısını 2015 yılında yüzde 305 arttırarak 312´ye yükseltmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Basın ve İletişim Birim Sorumlusu Diş Hekimi Hasan Güleryüz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Merkezimize müracaat eden vatandaşlarımızın hepsine, en yüksek standartlarda hizmet sunmayı amaçlayan İnegöl ADSM olarak bunu sağlamak için bütün personelimize 2015 yılı içinde 80 temel konuda kurum içi hizmet eğitimleri düzenlemiş bulunmaktayız ve yine 2015 yılında toplumsal duyarlılık merkezli sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında ilçemizdeki Rehabilitasyon Merkezleri, Bakım Evleri ve İlköğretim okullarında yüzlerce vatandaşımıza ağız ve diş sağlığı taramaları yapmış, kendilerine, yakınlarına ve öğreticilerine ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme söyleşileri düzenlemiş bulunmaktayız. Özellikle belirtmek isteriz ki, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2015 yılında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Her gün daha iyisi için çalışan özverili bir ekibe sahibiz. Fiziksel koşullarımızın iyileşmesini sağlayacak olan yeni hizmet binamıza geçtikten sonra da İnegöl halkı için her geçen gün daha iyi şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. Kurulduğu günden bu güne her zaman üzerine katarak hizmet edebilmemize olanak sağlayan değerli mesai arkadaşlarımıza ve tüm İnegöl halkına teşekkür ederiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİ İÇİN AGSM KAPISINI ÇALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞİTİM VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR
EĞİTİM VAZGEÇİLMEZ UNSURDUR
Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hayati, 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, "Eğitim sadece öğretmenlerden alınmadığı gibi, yaşamın her alanında alınabilecek vazgeçilmez unsurdur" dedi.
ÖĞRETMENLİK EN KUTSAL MESLEKTİR
ÖĞRETMENLİK EN KUTSAL MESLEKTİR
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Öğretmenler, ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından en önemli ve en kutsal mesleklerden birini icra etmektedir" dedi.
 ŞEHİTLERİN ADI BU OKULDA YAŞAYACAK
ŞEHİTLERİN ADI BU OKULDA YAŞAYACAK
İnegöl´e bağlı Kurşunlu mahallesinde eğitim öğretim veren Kurşunlu Cumhuriyet Ortaokulu, hain terör saldırılarında şehit düşenlerin isimlerinin yaşatılacağı okul haline geldi. Okulun çok amaçlı salonuna, bahçesinde yapılan çeşmeye ve bahçesine dikilen fidanlara şehit Öğretmenler, Kaymakam ve Askerlerin ismi verildi.
AK PARTİDE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU
AK PARTİDE KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU
AK Parti İnegöl ilçe Teşkilatında Başkan adayının ardından kongre tarihi de belli oldu. Mustafa Ersan´ın Başkan adayı olduğu kongre 10 Aralık 2017 Pazar günü yapılacak.
OĞLUMA SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYORUM
OĞLUMA SAHİP ÇIKILMASINI İSTİYORUM
Doktorun “Paran olsaydı, ben özel hastanede ameliyatını yapardım. Paran yok. Doğru Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesine gidiyorsun” diyerek geri çevirdiği gencin ailesi yardım bekliyor
HAMZA DOĞAN MEZARI BAŞINDA ANILDI
HAMZA DOĞAN MEZARI BAŞINDA ANILDI
27 Nisan´da görevi başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Mesudiye İlkokulu Müdür Yardımcısı Hamza Doğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla anıldı.
SAMDA´LI ÖĞRETMENLER YEMEKTE BULUŞTU
SAMDA´LI ÖĞRETMENLER YEMEKTE BULUŞTU
Müşerref Muzaffer Samda İlk ve Ortaokulu tarafından her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yemek bu yılda gerçekleştirildi.
SAĞLIK-SEN´DEN KARANFİL
SAĞLIK-SEN´DEN KARANFİL
22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Sağlık-Sen Bursa İl Başkanlığı tarafından İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevli diş hekimlerine karanfil dağıtıldı.
YAŞLI ÇİFT MANTARDAN ZEHİRLENDİ
YAŞLI ÇİFT MANTARDAN ZEHİRLENDİ
İnegöl´e bağlı Eymir mahallesinde ikamet eden aile, yedikleri mantardan zehirlenerek hastanelik oldu.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
DİŞ HEKİMLİĞİNDE GÖRÜNTÜLEMENİN ÖNEMİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
CÜZDANININ VATANSEVERLERİ
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
NATO KAFA NATO MERMER
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
Değerlerimiz “Verilen Sözü Yerine Getirmek “
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ALEM BUYSA KRAL BİZİZ
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
Alkışlar Lider Gençlergücü ´ne
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLİM ÖĞRENMENİN VE ÖĞRETMENİN ÖNEMİ VE FAZİLETİ
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR ZİRVEYİ DEĞİŞTİRİP PLAY-OF´A GÖZ KIRPIYOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İNEGÖLSPOR´DAN KEYİF VEREN GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.9170
EURO
4.6375
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
14°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
16°
Pazar
Fırtına
16°
Pazartesi
Fırtına
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:08 07:51 13:00 15:32 17:52 19:22