143 BİN 153 KİŞİ DİŞ İÇİN AGSM´NİN KAPISINI ÇALDI
2014 yılında 132 bin hastanın tedavi gördüğü İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde geçen yıl bu oran yüzde 8.33 oranında artarak, 143 bin 153 olarak kayıtlara geçti.
Tarih: 20.1.2016 10:39:13

YENİ HASTANE NİSAN AYINDA HİZMETE GİRECEK

İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Tahsin Hasanoğlu, Merkezin 2015 yılı boyunca yaptığı çalışmaları değerlendirdi. Hasanoğlu, yeni Diş Hastanesinin inşaatının tamamlandığını ifade ederek, binanın Şubat ayının sonunda teslim edileceğini bildirdi. Nisan veya Mayıs ayında yeni binaya mevcut merkezin taşınacağını aktaran Hasanoğlu, yeni hastanenin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

BAŞVURU SAYISINDA YÜZDE 8´LİK ARTIŞ

Basın ve İletişim Birim Sorumlusu Diş Hekimi Hasan Güleryüz ise, 2015 yılı istatistiki verileri paylaştı. İnegöl ADSM olarak 2014 yılında 132 bin 150 poliklinik hizmeti yapıldığını aktaran Güleryüz, yüzde 8,33 büyüme oranı ile 2015 yılında 143 bin 153 poliklinik hizmeti verildiğini bildirdi. Güleryüz, “Bu büyümeye paralel olarak 2014 yılına kıyasla, 2015 yılında konservatif tedavide yüzde 27,88, endodontik tedavide ise yüzde 20,89 artış ile 30 bin 339 dolgu, 5 bin 838 kanal tedavisi yapılmıştır.  Protetik tedavide 2015 yılını, sabit protez üye sayısında yüzde 5,26 artış ile 17 bin 835 porselen kron, hareketli protez parça sayısında ise yüzde 1,24 artış göstererek 4 bin 830 hareketli protez ile kapatmış bulunmaktayız. Günümüz diş hekimliğinde koruyucu ve önleyici tedavilerin öneminin bilincinde olan merkezimizde 0-15 yaş aralığındaki çocuk hastalarımıza uyguladığımız fissür sealant uygulamasında 2014 yılına kıyasla hasta sayısında yüzde 20,04 artış, fissür sealant uygulanan diş sayısından ise yüzde 31,07 artış sağlamayı başardık ve yine aynı yaş guruplarına koruyucu diş hekimliği kapsamında uyguladığımız yerel flor uygulamasında ise yüzde 15,77 artış sağlayabildik. Evde sağlık hizmetleri kapsamında 2015 yılında 85 yeni kayıtlı hastaya 131 ev ziyareti düzenlenmiş, bu ziyaretlerde hareketli protezden diş çekimine, detertraj (diş taşı temizliği)´dan protez besleme ve diş ilavesine kadar geniş yelpazede hemen hemen hastane kalitesini aratmayacak standartlarda hizmet verilmiştir. Hastane ortamında müdahale edemediğimiz engelli ve dental fobili hastalarımıza uygulamış olduğumuz genel anestezi altındaki işlemlerde ise; 2014 yılında 22 olan hasta sayısını, 2015 yılında 62´ye çıkararak yüzde 182´lik bir artış sağlamış bulunmaktayız. Bu artışa paralel olarak yine genel anestezi altında 2014 yılında 77 olan diş çekim sayısını 2015 yılında yüzde 305 arttırarak 312´ye yükseltmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Basın ve İletişim Birim Sorumlusu Diş Hekimi Hasan Güleryüz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Merkezimize müracaat eden vatandaşlarımızın hepsine, en yüksek standartlarda hizmet sunmayı amaçlayan İnegöl ADSM olarak bunu sağlamak için bütün personelimize 2015 yılı içinde 80 temel konuda kurum içi hizmet eğitimleri düzenlemiş bulunmaktayız ve yine 2015 yılında toplumsal duyarlılık merkezli sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında ilçemizdeki Rehabilitasyon Merkezleri, Bakım Evleri ve İlköğretim okullarında yüzlerce vatandaşımıza ağız ve diş sağlığı taramaları yapmış, kendilerine, yakınlarına ve öğreticilerine ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirme söyleşileri düzenlemiş bulunmaktayız. Özellikle belirtmek isteriz ki, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi 2015 yılında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Her gün daha iyisi için çalışan özverili bir ekibe sahibiz. Fiziksel koşullarımızın iyileşmesini sağlayacak olan yeni hizmet binamıza geçtikten sonra da İnegöl halkı için her geçen gün daha iyi şeyler yapabileceğimize inanıyoruz. Kurulduğu günden bu güne her zaman üzerine katarak hizmet edebilmemize olanak sağlayan değerli mesai arkadaşlarımıza ve tüm İnegöl halkına teşekkür ederiz.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KİŞİ İÇİN AGSM KAPISINI ÇALDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
300 KOYUN DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
300 KOYUN DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren yaptığı açıklamada, Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesinin başvurularının başladığını belirtti.
MİNİKLERDEN MEHMETÇİĞE DESTEK
MİNİKLERDEN MEHMETÇİĞE DESTEK
Cemil Sönmez İlkokulu anasınıfı öğrencileri ve velileri, Afrin operasyonuna katılan askerlerimize destek vermek amacıyla ördükleri atkı, bere ve boyunlukları İnegöl Jandarma Komutanlığı aracılığıyla göndermek için Jandarma Komutanı Binbaşı Uğur Baş´ı ziyaret ettiler.
EMNİYETTEN ÖZEL HAREKÂT DESTEKLİ NEFES KESEN UYUŞTURUCU OPERASYONU
EMNİYETTEN ÖZEL HAREKÂT DESTEKLİ NEFES KESEN UYUŞTURUCU OPERASYONU
EMNİYET GÖZ AÇTIRMIYOR
 KİMYASAL HADIM DOĞRU BİR KARAR OLACAKTIR
KİMYASAL HADIM DOĞRU BİR KARAR OLACAKTIR
Adana´da sokak düğünü sırasında düğün sahibinin evinde uyuyan 3 yaşındaki çocuğunun, S.K. tarafından cinsel istismara uğraması infiale yol açarken, konu ile ilgili açıklama yapan MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “MHP olarak özellikle bu tür vahşeti ve caniliği işleyecek cüreti bulan kişi veya kişilerin anasından doğduğuna pişman edilmesini, boğazına yağlı urgan geçirilmesini istiyor” dedi.
İNEGÖL BELEDİYESİ´NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR
İNEGÖL BELEDİYESİ´NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR
İnegöl Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 2 adet Transit Kasa Kamyonet, 1 adet Damperli Kasa Kamyon ve 1 adet Sepetli Vinç alımı yaptı. 850 bin TL´ye mal olan yeni araçlar, kamuoyuna tanıtıldı.
BU ÇIĞLIĞA ARTIK KULAK TIKAMAYIN
BU ÇIĞLIĞA ARTIK KULAK TIKAMAYIN
4.5 yaşındaki çocuğa tecavüz, öz çocuğunu istismar... Toplumda infial yaratan bu olayların ardından hükümet bir komisyon kurdu. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle mücadele etmeliyiz", Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Bu suçlarla ilgili kimyasal hadım konusu gündeme gelebilir" derken, konuyu değerlendiren İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı Müfit Besler, “Çocuğun cinsel dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar, mevcut siyasi gündem ne olursa olsun, öncelikle ele alınması elzem olan ve hemen, şimdi çözülmesi beklenen bir sorundur” dedi.
GENÇLERE POZİTİF AYRIMCILIK
GENÇLERE POZİTİF AYRIMCILIK
İnegöl Öğrenci Meclis Başkanı Kayra Çetin, Öğrenci Meclisi üyesi arkadaşlarıyla birlikte Belediye Başkanı Alper Taban´ı ziyaret etti. Taban, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada gençlere pozitif ayrımcılık yapmak istediklerini ifade etti.
YANILTAN İNDİRİM İLANLARINA DÜZENLEME YAPILMALI
YANILTAN İNDİRİM İLANLARINA DÜZENLEME YAPILMALI
Büyük mağazaların vitrinlerinde göz aşinalığı yaratmış olan ve sonu gelmeyen indirimli satışlar ve tasfiye ilanlarına çözüm bulunması gerektiğini belirten Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, “Vatandaş vitrinlere baktığında gördüğü indirim ilanlarına inanmıyor. Yılın her sezonunda sürekli olarak indirimli satış yapan büyük mağazalar inandırıcılıklarını yitirdi. Tüketiciyi yanıltmaya yönelik indirimli satış uygulamalarına çeki-düzen getirilmelidir” dedi.
 KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR
KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR
İnegöl´e bağlı Gülbahçe ile Hocaköy mahalleleri arasındaki yolda meydana gelen kazada, özel otomobil ile cip kafa kafaya çarpıştı, kazada 2 kişi yaralandı.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Çocuklarda meydana gelen diş Travmaları
Uğur Bayram
Uğur Bayram
İNEGÖL EKONOMİSİ RAYDAN ÇIKMASIN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
TARİH GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİ OKUMAKTIR
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SİYASET VE DİPLOMASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
İNEGÖL ARTIK TURİZM KENTİ OLMALI
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SOSYAL TERÖRİSTLER
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GERİLİM FİLMİ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DOĞUGÜCÜ GENÇLİK´TEN TAKİBE DEVAM
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
BEKLENMEYEN FUTBOL VE SKOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7845
EURO
4.6641
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Cuma
Bulutlu
12°
Cumartesi
Fırtına
Pazar
Sağanak
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30