“Çocukları hayata hazırlamaya gayret ediyoruz”
Bil Çocuk Akademisi
Tarih: 26.3.2013 02:11:00 / 110 okunma / 0 yorum
Bil Çocuk Akademisi

 

Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinde Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından 'Güvenli Yaşam İlkeleri' konulu seminer düzenlendi.

Dün saat 13.30'da Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinde düzenlenen ve öğretmen ile öğrencilerin katıldığı seminerin açış konuşmasını yapan Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi İnegöl Şubesinin sahibi Yılmaz Şimşek, "Biz yıllardır İnegöl eğitimine hizmet ediyoruz. Artık emekliliğimi istedim. Emekliliği hak etmiş bir okul müdürü olarak, eğitimin içinde kalmak arzusu ile Bil Çocuk Akademisi Etüt Eğitim Merkezi’ni İnegöllülerin hizmetine açtık. Burada bunun temel hizmeti anneye babaya çocuklarımıza katkı sağlamaktır. Benim öğretmenlik, müdürlük yaptığım sürece hedefim anne babaların, çocuklarını evde sadece sevsinler onlarla vakit geçirsinler arzusundaydım. Buradaki işimiz de bizim çocuğun okul dışındaki zamanında buraya gelip, öğretmenler gözetiminde günlük ödevlerini yaparak ertesi güne hazırlıklarını yapmak, yemeklerini yedirip okula göndermek veya okuldan geldikten sonra yemeğini yedirmek. Sonra da evlerinde anne ve babayla vakit geçirmelerini sağlamaktır. Anne baba evde çocuklarına sadece kitap oku desin, ders çalış demesin. Ve dolayısı ile çocuğun sosyalleşmesini ve okuma alışkanlığı kazanmasını sağlasın. Çalışan anne babalar veya yetemeyen, çocuklarına gerekli ilgiyi gösteremeyen anne babalar için bu hizmeti vermeye başladık. Çocuklarımızı aynı zamanlarda çeşitli etkinliklerle, faaliyetlerle hayata hazırlamaya da gayret ediyoruz. Toplum destekli polisin neler yaptığını, Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yaparak bunları çocuklarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Çeşitli faaliyetlerde bulunacağız. İnegöl Belediyesi ile farklı zamanlarda işbirliği yapacağız, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yapacağız, dolayısı ile böyle bir eğitimin içerisinde kalmaya gayret edeceğiz. Bugünkü faaliyetimiz, çevreye duyarlı insan, sorunlara nasıl ve ne zaman kanun çerçeveleri içerisinde müdahale edebilir. Bunlarla ilgili bilgilendirme yapmak ve çocuklarımızın polisleri, devleti, emniyeti sevmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda Emniyet Müdürlüğünden arkadaşlarımız geldiler, gerekli bilgilendirmeyi yapıyorlar" dedi.

'Güvenli Yaşam İlkeleri' konulu seminerin konuşmacısı Toplum Destekli Polis Büro Amirliğinde görevli polis memuru Ramazan Altıner ise, "Türk polisi genel olarak, toplumda düzeni sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suç işlendikten sonra failleri ele geçirerek, adalete teslim etmekle görevli ve yetkili kişi veya kuruluş olarak tanımlanmaktadır. Polisin başlıca görevleri, bireyin temel hak ve özgürlüklerini korumak, emniyet ve asayişi sağlamak, kamu düzenini korumak, suç işlenmesini önleyici tedbirler almak ve suçla mücadele etmek, suçları aydınlatmak ve şüphelileri adli makamlara teslim etmek, yardım isteyenlere ve yardıma muhtaç olanlara, tehlike içerisinde bulunanlara yardım etmek. Toplum Destekli Polislik, polisin mahalle sakinleri, kamu kurum kuruluşları muhtar ve sivil toplum örgütleri ile birlikte mahallenin daha güvenli hale getirilmesi için işbirliği yapmasıdır” şeklinde konuştu.

Çocukları, ailelerinden habersiz herhangi bir yere gitmemeleri konusunda uyaran Altıner, "Evden dışarı çıktığınızda nerede ve kiminle olduğunuzu mutlaka ailenize bildirin. Okul önlerinde satılan açık yiyecek ve içeceklerden satın almayın. Üzerinizde fazla para ve değerli eşya bulundurmayın. Tanımadığınız kişilerin araçlarına binmeyin, evlerine dükkanlarına girmeyin ve onlarla  konuşmayın. Tanımadığınız kişilerden gelen telefonlara adresiniz ve kimliğiniz ile ilgili bilgileri vermeyin. Tanımadığınız insanlardan, para veya herhangi bir hediye almayın. Issız yerlerde, boş yollarda, boş parklarda, yıkıntı veya terk edilmiş binalarda inşaatlarda veya çevrelerinde bulunmayın, oralarda oynamayın. Sizi, oynarken, yolda yürürken, okul bahçesinde bulunduğunuzda, takip eden, izleyen varsa, bunu hemen ailenize, öğretmeninize, büyüklerinize veya polise bildirin. Tehlike hissettiğiniz zaman, koşun, bağırın ve yardım isteyin. Kötü alışkanlığı olan kişilerle arkadaş olmayın. Size, zarar vermek isteyen kişi veya kişilere, iyi bakın, tanıyın, teşhis edin, araçları varsa plakasını ezberlemeye çalışın. Zamanınızı internet kafelerde oyun oynayarak harcamayın, spor ve kültürel alanlarda faaliyette bulunarak değerlendirin. Okulları ve çevreyi kendi eviniz gibi temiz tutun, duvarlara yazı ve resim ve benzeri karalama yapmayın, dışarıdan birileri zarar verdiğinde ailenizi ve öğretmenlerinize haber vererek, bize bildirmelerini sağlayın. Polis ile her zaman irtibatlı olun, yolda iken trafik kurallarına riayet edin. Her türlü yardım ve destek için polis ekiplerimizden veya 155 Polis İmdat telefonundan ücretsiz arayarak yararlanın" şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
2007 yılında faaliyete geçen Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, bugüne kadar yüzlerce kedi ve köpeğin bakım, tedavi, kısırlaştırma ve kırık tedavilerinin yapıldığını, 411 adet kedi ve köpeğin ise sahiplendirildiğini belirtti.
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Cuma mahallesi Akıncı Çıkmazında yaşayan vatandaşların şikayetlerini değerlendiren İnegöl Belediyesi, metruk odunluğu yıkarak Akıncı Çıkmazını araç trafiğine açıp, tretuvar ve otopark çalışması başlattı.
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM Genel Müdürü Durmuş Çakır, her hafta sonunu, birbirinden renkli etkinlikle zenginleştiren İnegöl AVM olarak, bu hafta sonu da miniklere yaz coşkusunu hissettirecek muhteşem iki etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, miniklerin Cumartesi günü doğum günlerini kutlayıp eğlenirken, Pazar günü ise Kapla Sihirli Tahtalar atölyesinde, yaratıcılıklarını geliştireceklerini söyledi.
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İmam Hatip Ortaokullarına İnegöl halkının rağbet göstermesiyle beraber harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğünün, yeni binasına taşındıktan sonra boş kalacak olan İnegöl Anadolu Lisesi binalarında, iki adet İmam Hatip Ortaokulunu faaliyete sokmayı planladığı bildirildi.
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, Ankara’da düzenlenen Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda istihdam üzerindeki, aşırı yükler, iş güvenliği uygulama sıkıntıları, faiz yüksekliği, patent ve tasarım taklitçiliği konuları başta olmak üzere, iş dünyasının güncel sorunlarının Başbakan ve ilgili bakanlara aktarıldığını bildirdi.
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Burhaniye mahallesinde eski dış sahaların bulunduğu 65 bin metrekare alan üzerinde yapılan, ‘5 yıldızlı otel’ kalitesinde inşa edilen ve ‘Akıllı Hastane’ unvanına sahip olacağı kaydedilen yeni Devlet Hastanesi binasının geçici kabule hazır hale geldiği öğrenildi.
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
“AK Parti, milletin partisidir”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz  binişi yoğunluğa neden oldu”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz binişi yoğunluğa neden oldu”
65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olmasının ardından İnegöl’deki halk otobüslerinin kullanımında patlama yaşandı. İNULAŞ yetkilileri, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olması nedeniyle, bir günde 18 ila 20 kere otobüse binip şehri turlayanların bile olduğunu belirttiler.
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
-Jandarma tarafından cansız vaziyette bulunan genç Acil Serviste hayata döndürüldü-
ÇATIDAN DÜŞEN ADAM YARALANDI
ÇATIDAN DÜŞEN ADAM YARALANDI
Akhisar mahallesinde meydana gelen olayda, 3 katlı evin çatısından düşen bir kişi yaralandı.
Otomobil-Motosiklet Çarpıştı; 2 Yaralı
Otomobil-Motosiklet Çarpıştı; 2 Yaralı
Ahmet Akyollu caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı.
-Çevreci Bekir Hamlakay’ın başlattığı Kampanya kapsamında toplanan giyecek eşyaları İslahiye’deki Mülteci Kampına gönderildi-
-Çevreci Bekir Hamlakay’ın başlattığı Kampanya kapsamında toplanan giyecek eşyaları İslahiye’deki Mülteci Kampına gönderildi-
Hamlakay ve arkadaşı, İslahiye’den İnegöl’e bisikletle dönecekler
Suriyeli tornacı, İnegöl’de market açtı
Suriyeli tornacı, İnegöl’de market açtı
Suriye’de yaşanan zulümden kaçarak İnegöl’e gelen Suriyeli torna ustası, İnegöl’de mini market açtı. Suriye’deki zulüm bitse de İnegöl’de yaşamaya devam edeceğini ifade eden market sahibi, Suriye’den getirdiği gıda ve çeşitli ürünleri, İnegöllülerin beğeni ile aldığını belirtti.
Mal Müdürlüğü’ne Hazine Avukatı Atandı
Mal Müdürlüğü’ne Hazine Avukatı Atandı
4 yıldan bu yana boş kalan Mal Müdürlüğü Hazine Avukatlığı görevine atama yapıldı.
Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı
Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı
Organize Sanayi Bölgesi birinci cadde üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile motosiklet çarpıştı; iki kişi yaralandı.
DOLAR
2.32
EURO
2.85
ALTIN
89.44
BIST
83408
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Güneşli
Bugün
14 / 3 °C
Sağanak
Pazar
14 / 3 °C
Parçalı bulutlu
Pazartesi
6 / 1 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hamı pişiremezsen bari, pişmişi ham etme?

Hacı Bektaşı Veli
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:28 07:13 12:11 14:33 16:51 18:24
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ  ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ  KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15  TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI 14. KOMİTE SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ İLANDIR
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
KAMULAŞTIRMA İLANI
TÜM İLANLAR