“Yaptığımız işlerle ses getirdik”
İnegöl Genç İşadamla
Tarih: 21.2.2013 02:12:32 / 36 okunma / 0 yorum
İnegöl Genç İşadamla

İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD), 2012 yılı ikinci altı aylık değerlendirme toplantısını önceki gün Hotel Angelacoma'da düzenledi. Toplantıda İTSO seçimlerini değerlendiren İGİAD Başkanı Bahadır Bayraktar, gençlere en fazla kim yer verirse gönüllerinin onlardan yana olacağını belirtti.

İNEGÖL’ÜN GELECEĞİ İLE İLGİLİ PROJELER SUNDUK

Önceki gün saat 19.30'da düzenlenen ve İGİAD yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, yemeğin ardından bir açıklama yapan İGİAD Başkanı Bahadır Bayraktar, "İGİAD olarak 2012 yılı ilk altı ay içinde yaptığımız faaliyetlerimizi daha önce paylaşmıştık. 2012 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden bazılar şunlardır; Milletvekilimiz sayın Hüseyin Şahin Temmuz ayı içinde derneğimizi ziyaret ederek, yerel ve ülke gündemi üzerine değerlendirmeler yapmıştır. Yeni görevlerine başlayan Başsavcımızı ve Emniyet Müdürümüzü ziyaret ettik. Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz iftarımıza tüm üyelerimiz, İnegöl protokolümüz ile birlikte İnegöl dışından da dernek başkanlarımız katılmıştır. Sayın eski Bakanımız Ahmet Türkel’in iftar duası da sinevizyon eşliğinde sunulmuştur. İftarımıza katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanvekili sayın İlhan Parseker de yaptığı konuşmasında İGİAD’ın faaliyetlerini Ankara’dan takip ettiğini belirterek, başarılar dilemiştir. Ağustos ayında İnegöl Kent Konseyi içinde oluşturulan ‘Sürdürülebilir Ekonomik Kalkınma Çalışma Grubu’ içinde yer aldık. Tam gün süren çalıştay ile İnegöl’ün geleceğine dair proje çalışmaları yaptık. Derneğimizi ziyaret eden İl olma Platformu ile İnegöl’ün il ya da özel statülü ilçe olması konusundaki fikirlerimizi paylaştık. Kaymakamlık tarafından organize edilen danışma kurulu toplantısına iştirak ettik" dedi.

İŞLETME FAKÜLTEMİZE KÜTÜPHANE YAPTIRACAĞIZ

Dernek yönetim kurulu tarafından, Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesine ‘Kütüphane’ yaptırma karar aldıklarını belirten Bayraktar, "İlerleyen günlerde inşallah inşaatına başlayacağız. Ekonomi Bakanlığına yaptığımız ve onaylanan URGE kümelenme projesinin ilk desteğinden faydalandık. Dünyaca ünlü Yalın Enstitüye, 8 mobilya firmamızda ihtiyaç analizi yaptırdık. Sonuç raporu toplantısını, Yalın Enstitü ve Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ile Bursa’da gerçekleştirdik. Yaptığımız faaliyetlerin etkisiyle Türkiye’nin en büyük işveren konfederasyonu olan TURKONFED’ten katılım teklifi aldık. Yönetim kurulu toplantılarına iştirak ettik. İGİAD Başkan vekilimiz Yusuf Şehitoğlu ve Umut Ortakçı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Bursa İcra Kuruluna seçildi. Üyelerimizden Müfide Karaduman TOBB Kadın Girişimciler Bursa İcra Kurulu Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Ulusal ekonomi gazetesi olan Dünya gazetesinin süper ilçeler ekine ilan verdik. Tüm Türkiye’de dağıtımı gerçekleşti. 2012 yılı içinde 17 arkadaşımızı üyeliğe kabul ettik. Sonuç olarak, İGİAD 2012 Temmuz-Aralık döneminde yaptığı işlerle ses getirmiş ve marka değerini daha yukarılara taşımıştır. 2013'de hizmet yılımız olarak devam edecek ve 2013 için dernek hedefimiz kurumsallık, üye ilişkileri ve büyüme olacaktır. Beklentimiz, çalışan üreten ve kazanan Türkiye'dir. 2013 yılının tüm memleketimize hayırlar getirmesini dileriz" diye konuştu.

HASTA VE YAŞLI BAKIM LİSESİ AÇILMASINI ÖNERDİK

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusunda hangi bölümlerin yer almasıyla ilgili bir öneri talebinde bulunulduğunu ifade eden Bayraktar, "Türkiye'de ilk ve örnek olması için ‘Hasta ve Yaşlı Bakım Lisesi’ önerisinde bulunduk. Bunu yanı sıra Makine, Mobilya Tasarım, Biomedikal ve Tarım Lisesi önerilerinde bulunduk" dedi.

GENÇ ARKADAŞLARIMIZIN İTSO YÖNETİMİNDE YER ALMASINI İSTİYORUZ

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası seçimleriyle ilgili değerlendirme yapan Bahadır Bayraktar, "Bugüne kadar dernek olarak sadece Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi seçimlerde taraf olduğunu açıkladı. Onun haricinde herhangi bir işadamı derneği seçimle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Bizimle istişare etmek için derneğimizi sadece Metin Anıl ziyaret etti ve 'Ben gençlere yer vermek istiyorum' dedi. Biz herhangi bir tarafı işaret etmedik. Bizim bir çizgimiz var. Genç arkadaşlarımıza en fazla kim yer verirse, gönlümüz ondan yanadır. Daha fazla genç arkadaşımızın İTSO'da yer almasını istiyoruz. İGİAD üyelerinin yer alması bizim için ayrı bir mutluluk olur. Gençlere yer verilsin. İnegöl'ün ihtiyacı bu. İTSO Başkanlığında önemli olan şahıslar değil kriterlerdir. Öncelikle hangi kritere göre seçilmesi gerektiği belirlenmelidir. İsimlere göre değil. Öncelikle gönüllülüklerini ispatlamaları gerekiyor. İşadamları derneklerinde veya kamu için kar amacı gütmeden çalışmış olması gerekir. Ben kamu için, İnegöl için çalışacağım demeli. Öncelikle kamuoyunda adayın kriterlerinin konulması gerekiyor ve o kriterler üzerinden seçim yapılmalı" şeklinde konuştu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Allah, hayatı ve ölümü niçin yarattı?”
“Allah, hayatı ve ölümü niçin yarattı?”
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, önceki akşam Belediye Kültür Sarayı salonunda, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih Pay’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Hz. Peygamber, Din ve Samimiyet’ konulu konferans düzenlendi.
İnşaatçılar Yapı’dan ‘Su Tasarruf Projesi”
İnşaatçılar Yapı’dan ‘Su Tasarruf Projesi”
İnegöl’ün genç girişimcilerinden İnşaatçılar Yapı firması sahibi Serdal Özkan, geliştirdikleri yağmur ve kanalizasyon sularının henüz binadayken ayrıştırılmasını sağlayan ‘Su Tasarruf Projesini’ önceki gün düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı.
“İGİAD, İnegöl’ün üretim yüzünü temsil ediyor”
“İGİAD, İnegöl’ün üretim yüzünü temsil ediyor”
Geçtiğimiz ay yapılan kongre ile tekrar göreve seçilen İnegöl Genç İşadamları Derneği (İGİAD) Başkanı Bahadır Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, protokol ziyaretleri kapsamında, önceki gün Kaymakam Ali Akça’yı makamında ziyaret ettiler.
“Ahlak ve maneviyat Milli Görüş için öncelikli ilke”
“Ahlak ve maneviyat Milli Görüş için öncelikli ilke”
Yaklaşık iki ayı aşkın bir süreden beri İstişare ziyaretlerini sürdüren Saadet Partisi (SP) İnegöl Belediye Başkan Adayı Salih Berber, önceki akşam İshakpaşa Eğitim Bilim Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
“Aliya, sadece Bosna’ya ait bir şahsiyet değil”
“Aliya, sadece Bosna’ya ait bir şahsiyet değil”
Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından, Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in vefatının 10’uncu yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi.
İnegöl Mobilyası, Hırvatistan
İnegöl Mobilyası, Hırvatistan'a Örnek Oluyor
‘İnegöl Mobilyası’ markasının oluşturulması ve sektörün ticaret hacminin artması için çeşitli projeler yürüten İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS), Hırvatistan’dan gelen mobilya sektörü temsilcilerini konuk etti.
“İnegöl ekonomik başarısı ile gençlere ilham oluyor”
“İnegöl ekonomik başarısı ile gençlere ilham oluyor”
TOBB Bursa GGK Üyeleri, İTSO Başkanı Metin Anıl’ı Makamında Ziyaret Etti-
“Çeşitli etkiler var”
“Çeşitli etkiler var”
İTSO Başkanı Metin Anıl Haziran Ayı Enflasyonunu Değerlendirdi
İTSO’nun İhracatla İlgili Mesai Saatleri Değişti
İTSO’nun İhracatla İlgili Mesai Saatleri Değişti
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) seçimlerinin ardından önceki gün ilk toplantılarını birlikte yapan 9, 14 ve 20. komiteler, ihracat yapan firmaların İTSO'daki mesai saatleriyle ilgili sorunlarını çözdüler.
“Karalama kampanyalarına karşıyız”
“Karalama kampanyalarına karşıyız”
Manavlardan İTSO’ya Destek Ziyareti
“Sandıktan çıkan iradeye saygı gösterin”
“Sandıktan çıkan iradeye saygı gösterin”
Başkan Metin Anıl’ı İstifaya Davet Eden İMOS Başkanına İTSO Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanvekillerinden Tepki-
 “İşi ehline teslim etmek gerek”
“İşi ehline teslim etmek gerek”
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkan adaylarından, İTSO Meclisi eski Başkanı ve son seçimde Mobilyacılar Grubundan Meclis üyeliğine seçilen Kenan Kender ve Mobilyacılar Grubu üyeleri, dün Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnegöl Şubesi Başkanı Zeki Kavaz'ı işyerinde ziyaret ettiler.
2. OSB FABRİKA İNŞAATLARINA İHLAS TALİP
2. OSB FABRİKA İNŞAATLARINA İHLAS TALİP
İnegöl Mobilya ve Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde (2. OSB) yapılması planlanan fabrika binası inşaatlarına İhlas Holding talip oldu. Önceki gün Angelacoma Otel’de düzenlenen toplantıda, işadamlarına projenin tanıtımı yapıldı. Yapımı planlanan fabrikalar için İhlas Holding tarafından 2+7 şeklinde ödeme planını sundu.
 ANIL’A İSTİFA ÇAĞRISI
ANIL’A İSTİFA ÇAĞRISI
Kenan Kender, “Ticaret Odası parasını toplayıp da faize yatıran bir kurum olmaktan çıksın” derken, Mustafa Akyol, Anıl’ı istifa davet etti
Mobilya Nakliyesindeki Sorunlar Masaya Yatırıldı
Mobilya Nakliyesindeki Sorunlar Masaya Yatırıldı
İnegöl Mobilya Sanayi Bölgesinde üretilen Yemek Odası, Yatak Odası, Oturma Odası, Koltuk, Sandalye ve Aksesuar gibi mobilyaların, satışı yapıldıktan sonra çeşitli yerlere nakliyesi sırasında yaşanan sıkıntılar, farklı şehirlerde ticaret yapan firmalar ile İnegöl’de üretim yapan firmaların şikayetleri üzerine, İnegöl Mobilyacılar Odası tarafından ele alındı. Nakliye sırasında yaşanan sıkıntılar, 27 Haziran 2013 Perşembe saat 15.00 de, İnegöl’deki nakliye firmaları ile yapılan toplantıda masaya yatırıldı.
DOLAR
2.32
EURO
2.84
ALTIN
89.02
BIST
83574
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Parçalı bulutlu
Bugün
6 / -1 °C
Güneşli
Salı
11 / 5 °C
Güneşli
Çarşamba
17 / 5 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ali ?ye düşman olan Allah? a düşman olur.

Hz.Muhammed
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:29 07:14 12:12 14:34 16:52 18:25
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ  ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ  KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15  TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI 14. KOMİTE SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ İLANDIR
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
KAMULAŞTIRMA İLANI
TÜM İLANLAR