Nurettin Örnek’de AK Partiden Belediye Başkan Aday Adayı
İnegöl Belediye Başkanlığı koltuğunu hedefleyen Ak Partililerin sayısı giderek artıyor. Dün de AK Parti’de 5. Aday Adayı başvurusunu yaptı. Çankırı eski İl Emniyet Müdürü Nurettin Örnek, Dün AK Parti İlçe Başkanlığına giderek, İnegöl Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye teslim etti.
Tarih: 1.11.2013 09:10:07 / 107 okunma / 0 yorum

Dün saat 17.00’de AK Parti İlçe Başkanlığına giderek başvurusunu yapan Nurettin Örnek, devlet kapısında 37 seneye yakın çalışıp bir çok hizmetlerden sonra memleketine döndüğünü belirterek, “Orada edindiğimiz tecrübeleri de acaba kendi insanımıza sunabilir miyiz gayesiyle, Belediye Başkan Aday Adaylığına, AK Partiden müracaat etmiş bulunuyorum. Özgeçmişimi incelediğiniz zaman değişik konumlarda çalıştığımı göreceksiniz. Hani Başbakan Yardımcımızın bir sözü var; ‘Bunlar askerlik dışında her şeyi yapmışlar. İyi ki, savaşa girmemişler.’ Benim özgeçmişimi inceleyenler de belki öyle bir kanaate varırlar. 17 sene bir kaç ilde asayiş ve emniyetin birçok biriminde çalıştıktan sonra, Emniyet Genel Müdürlüğünde 6 sene polis çocuklarının kaldığı yurdun müdürlüğünü yaptım. Yükseköğrenim gören öğrencilerin yurt müdürlüğünü yapmak takdir edersiniz ki, çok zahmetli bir iş. İaşesi, ibatesi, alım satımı, bir kız öğrenci yurdu bir de erkek öğrenci yurdu olmak üzere. Burada 650 öğrenci vardı. Burası polis okulu değil, polis koleji değil, harp okulu değil, disiplin uygulayamazsınız. Ama bir istismar anlamında söylemiyorum, Peygamberimizin bir sözü var; ‘Bir zaman gelecek İslam’ı yaşamak avuç içinde ateş gibidir.’ Ateşi attığınız zaman sönecek. Ama söndürmemelisiniz onu. Tuttuğunuz zaman da elinizi yakıyor. İşte orada siz görevinizi layıkıyla yapmazsanız, başınıza iş alırsınız. Terör, öğrenciler içinde yaygınlaşıyordu. Teröre bulaştırmayacaksınız, değişik konumdaki, her görüşten insanları bir yerde barındıracaksınız. Bu kolay bir iş değil. Hakikaten zor bir iş. Çünkü, hepsi ayrı ayrı yerlere gidiyorlar. Siz burada taraf tutmayacaksınız, haksızlık yapmayacaksınız, paraya pula meyliniz olmayacak, kadına kıza meyliniz olmayacak. Yalpa yaptığınız zaman başınıza iş alacaksınız. Benden önceki müdürler 1,5 seneden fazla kalmadı. Ben 6 sene kaldım. Rica minnet, yeter artık dedim. Ve kendi isteğimle başka bir birime geçtim. Oradan Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne geçtim. Türkiye çapındaki şehit, malül, gazi ve onların çocuklarının problemleriyle, dertleriyle ilgilenen bir birim. Değişik yapıdaki insanlar. Çeşitli problemleri olan insanlar bunlar. Allah’a şükür orada da kendi çapımızda iyi hizmetler yaptık. Ondan sonra Eğitim Daire Başkan Yardımcılığı. Bütün emniyet teşkilatında her rütbeden personelin eğitiminin yapıldığı bir yer. Allah’a şükür orada da başarılar elde ettik. Ondan sonra da Polis Okulu Müdürlüğüne atanarak,  orada Halkla İlişkiler dersi verdim. Halka ilişkiler önceden alım satım olarak anlaşılırdı. Ancak kurumlar halkla ilişkilere önem vermezlerse, başarmaları mümkün değil. Ona inanarak 4 sene de diğer görevlerimin yanında Halkla İlişkiler öğretmenliği yaptım. Peki bunları yapmak için önce öğreneceksiniz. Öğrenemezseniz, bilmezseniz, kendinizi yetiştiremezseniz yapamazsınız” dedi.

Son olarak 3 yıl Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürüttüğünü ifade eden Nurettin Örnek, “Allah 3 yıl il emniyet müdürlüğü görevini de bize nasip etti. Bizim teşkilatımızda 2 binin üstünde aynı rütbede insan var, 81 tane il var, 81 tane müdür olur. Onu da sıradan insanlara vermiyorlar. Yani tevazu göstermemek lazım. ‘Polisin ne işi var Belediye Başkanlığında’ diyecekler belki bazıları da. Benim bu saydığım işlerin belediyede karşılığı var. İşte biz bu niyetle, bu gayretle çalışırsak, kendi insanımıza, kendi yöremize, kendi halkımıza ve dolayısıyla da ülkemize layıkıyla hizmet edeceğimizi, bu bayrağı daha yükseklere çıkaracağımızı düşünerek ve buna inanarak karşınıza çıktım. Biz sefere çıkıyoruz. Sefere çıkmak bize ait, Müslümana ait. Ama başarır, başaramaz. Zafere ulaşır, ulaşamaz. O Allah’ın takdirinde. Biz bu hayırlı yola çıktık. Niyetimiz hayır, halisane niyetlerle çıktık yola bundan sonra Allah’tan akıbetimizin, sonumuzun hayırlı olmasını dilemekten başka bir şey değil. İnegöl’e ilçe diyemiyorum. Bir çok ilden de büyük. Böyle bir hizmet bize düşerse, layık görülürsek, insanımızın teveccühünün artacağına ve arkamızda olacağına inanıyorum. Çünkü, insanımız samimidir. Samimi insan görürse karşısında siz bir adım atarsanız, karşılığında mutlaka 3 adım görüyorsunuz. Çünkü, masanın bu tarafında olan diğer tarafı hiç gözüyle görürse, yahut yöneten yönetileni, üst astını, patron işçisini öyle görürse, orada birlik, dirlik, kalite diye bir şey kalmaz. Kaliteyi yakalamak için hizmeti en iyi yerlere çıkarabilmek için, karşınızdaki insana gerekli saygıyı göstereceksiniz. İnşallah Allah utandırmaz diyorum” diye konuştu.

Nurettin Örnek’in, 37 senelik bir devlet tecrübesinin ve o tecrübenin sonunda artarak devam eden bir heyecanın sahibi olduğunu belirten AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli ise, “Ben kendisi ile emekliliğinden kısa bir süre sonra Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü döneminde tanıştım ve emekli olduktan sonra da kendisi İnegöl’e gelip tekrar yerleştiğinde, ilk önce gelip partimize üye olup ‘Benim yapabileceğim bir şeyler var mı? Ben çalışmak istiyorum, heyecanlıyım, İnegöl’ü seviyorum. Bu konuda siyaseten üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım’ diyerek, Ak kadrolara, partimize katılmış ve o günden bugüne de, ne kadar programımız olursa olsun, hepsine katılmış ve hala katılmaya devam eden bir büyüğümüz. Gerçekten anlattığı gibi dolu dolu geçen bir devlet tecrübesi var. Az önce konuşurken gözümün önünde canlandı. Bugün aslında ihtiyacımız olan gençliğimizin gezi parkı diye birkaç ağacı bahane edip oralara, üniversiteye okusun diye gönderdiğimiz, babasının belki ne zor şartlar altında cebine harçlık koyduğu, devletin öğretmenine, ısınmasına, elektriğine, aydınlanmasına bir sürü para harcayarak onu okutmaya çalıştığımız gençlerimizin aslında nelere dikkat etmesi gerektiğinin bir özetini yaptı, Nurettin Bey. Bunlar tecrübe ile sabit olan şeyler ve tecrübe konuşuyor” dedi.

Nurettin Örnek ile birlikte toplam 5 aday adayının partiye gelerek başvurusunu yaptığını ifade eden Bülent Temelli, “Hayırlısı ile bugün kendisi de 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli seçimlerimizde İnegöl Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmak üzere 5. Aday adayımız olarak dostları ile birlikte partimize teşrif ettiler ve başvuru dilekçesini İlçe Başkanlığımıza teslim ettiler. Biz de başvuru formunu büyük bir sevinç ile kabul ediyoruz. Kendileri bize dün olduğu gibi bugün AK Parti’den böyle bir aday adaylığı düşünmekle de güç kattı, şeref verdi” diye konuştu.

1 Kasım 2013 Cuma günü (bugün) saat 17.00 itibari ile Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatlarının biteceğini belirten Başkan Temelli, “Bizler de almış olduğumuz bu dilekçelerin asıllarını Genel Merkezimize göndererek büyüklerimizin değerlendirmesine sunacağız. Meclis üyelikleri ile alakalı da son gün 1 Kasım. O da doluyor. Bu konuda bir beklentimiz var sürenin uzatılması noktasında. Takdir edersiniz ki, Belediye Başkan Adayımızın netleşmesinden sonra da müracaat etmesi beklenen isimler olacaktır. Ben, başvurularından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah Genel Merkezimizin, Genel Başkanımızın o ince eleyip sık dokuduğu, her zaman söylüyor ya ‘Biz birilerini makam mevki sahibi yapmak için değil, şehre hizmet verecek hizmetkârları bulmak için çalışıyoruz’ diye özetlediği çalışmanın sonucunda da, bir adayımız üzerinde karar verecek. Bizler de AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı olarak projelerimizle, ekibimizle, onun yanındaki meclis üyelerimiz ve tüm teşkilatımız ile çıkıp bu projelerimizi vatandaşımıza anlatıp onların 1 dönem için daha desteğini talep edeceğiz. Ve hayırlısı ile de kazanan İnegöl olacak. İnşallah bu güzelliklerin, bu güzel insanların ak kadrolarında idare ettiği şehrimizde güzellikler olacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, İnegöl Belediye Başkan Aday Adayı emekli emniyetçi Nurettin Örnek, başvuru dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye teslim etti.

NURETTİN ÖRNEK KİMDİR?

1949 yılında İnegöl’e bağlı Hilmiye köyünde doğdu. İlk öğrenimi kendi köyünde, orta öğrenimini Yalova ve Kütahya illerinde, Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. Emniyet Teşkilatına girerek değişik birimlerde çalıştı. Kütahya, Kahramanmaraş ve Erzincan illerinden sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde 6 yıl Öğrenci Yurdu Müdürlüğü, 2 yıl Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü, 2 yıl Eğitim Daire Başkan Yardımcılığı, 1 yıl Bursa Polis Okulu Halkla İlişkiler Öğretmenliği, 3 yıl Afyon Polis Yüksekokulu Müdürlüğü ve 3 yıl Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. 15 Ekim 2009 tarihinde emekli olarak İnegöl’e yerleşti. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
2007 yılında faaliyete geçen Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, bugüne kadar yüzlerce kedi ve köpeğin bakım, tedavi, kısırlaştırma ve kırık tedavilerinin yapıldığını, 411 adet kedi ve köpeğin ise sahiplendirildiğini belirtti.
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Cuma mahallesi Akıncı Çıkmazında yaşayan vatandaşların şikayetlerini değerlendiren İnegöl Belediyesi, metruk odunluğu yıkarak Akıncı Çıkmazını araç trafiğine açıp, tretuvar ve otopark çalışması başlattı.
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM Genel Müdürü Durmuş Çakır, her hafta sonunu, birbirinden renkli etkinlikle zenginleştiren İnegöl AVM olarak, bu hafta sonu da miniklere yaz coşkusunu hissettirecek muhteşem iki etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, miniklerin Cumartesi günü doğum günlerini kutlayıp eğlenirken, Pazar günü ise Kapla Sihirli Tahtalar atölyesinde, yaratıcılıklarını geliştireceklerini söyledi.
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İmam Hatip Ortaokullarına İnegöl halkının rağbet göstermesiyle beraber harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğünün, yeni binasına taşındıktan sonra boş kalacak olan İnegöl Anadolu Lisesi binalarında, iki adet İmam Hatip Ortaokulunu faaliyete sokmayı planladığı bildirildi.
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, Ankara’da düzenlenen Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda istihdam üzerindeki, aşırı yükler, iş güvenliği uygulama sıkıntıları, faiz yüksekliği, patent ve tasarım taklitçiliği konuları başta olmak üzere, iş dünyasının güncel sorunlarının Başbakan ve ilgili bakanlara aktarıldığını bildirdi.
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Burhaniye mahallesinde eski dış sahaların bulunduğu 65 bin metrekare alan üzerinde yapılan, ‘5 yıldızlı otel’ kalitesinde inşa edilen ve ‘Akıllı Hastane’ unvanına sahip olacağı kaydedilen yeni Devlet Hastanesi binasının geçici kabule hazır hale geldiği öğrenildi.
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
“AK Parti, milletin partisidir”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz  binişi yoğunluğa neden oldu”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz binişi yoğunluğa neden oldu”
65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olmasının ardından İnegöl’deki halk otobüslerinin kullanımında patlama yaşandı. İNULAŞ yetkilileri, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olması nedeniyle, bir günde 18 ila 20 kere otobüse binip şehri turlayanların bile olduğunu belirttiler.
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
-Jandarma tarafından cansız vaziyette bulunan genç Acil Serviste hayata döndürüldü-
DOLAR
2.35
EURO
2.72
ALTIN
98.15
BIST
89889
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Fırtına
Bugün
12 / 5 °C
Sağanak
Salı
11 / 4 °C
Sağanak
Çarşamba
10 / 3 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi