Psiko-Tiyatro Derneği Yeni Yerinde
2009 yılında faaliyete başlayan Psiko-Tiyatro Derneğinin yeni yeri, önceki gün Burhaniye Mahallesi Adliyeciler sokak numara 34 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Tarih: 6.6.2013 09:13:46 / 108 okunma / 0 yorum


2009 yılında faaliyete başlayan Psiko-Tiyatro Derneğinin yeni yeri, önceki gün Burhaniye Mahallesi Adliyeciler sokak numara 34 adresinde düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Önceki gün saat 18.30'da düzenlenen törene, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ile Şube Müdürleri Cavit Yakşi, Tahsin Çetinkaya ve  Erdoğan Kızmaz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nursel Öz Akçay, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ahmet Kara, Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, İnegöl İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Ahmet Taştan, Bursa Teknik Üniversitesi  Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Ali Doğru, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan Psiko-Tiyatro Derneği Başkanı Mehmet Sarı, 2009 yılında tiyatro sevgisi ile bir araya gelen 6 Rehber Öğretmen ve 1 tiyatro eğitmeni tarafından Psiko-Tiyatro Grubunun kurulduğunu belirterek, "Faaliyet alanını genişleten ve değişik meslek gruplarından üyelerin katılımıyla büyüyen grup, dernekleşme kararı aldı ve Kasım 2011’de dernek olarak faaliyetlerine devam etti. Geçen 4 yıllık süre zarfında İnegöl’de birçok başarılı projeye, tiyatro oyunlarına ve aile eğitimlerine imza attık. 2009 yılında 6 Rehber Öğretmenin ve yönetmen olarak da Volkan Derman’ın rol aldığı ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ adlı tiyatro oyunu ile sahneye adım attık. Bir haftada 8 seans oynayarak bin 200 seyirciye ulaştık. 2011 yılında daha geniş bir katılımla, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği organizasyonunda ‘Naaş-ı Muhteremler’ adlı oyunun İnegöl ve Bozüyük’te 17 defa oynanarak yaklaşık 2 bin 750 kişi tarafından izlendi. 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılının başında sahnelenen, İnegöl’de çeşitli liselerde okuyan gençlerin rol aldığı, çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi temalarını işleyen ‘Ayının Fendi Avcıyı Yendi’ adlı oyunumuz her hafta sonu 5-12 yaş grubu çocuklarımız için sahnelendi ve toplamda 4 bini aşkın çocuğumuz tarafından izlendi. Biz tiyatroyu çocuk ve gençliğin eğitimi, anne-baba eğitimi ve aile içi iletişim gibi branşımızla ilgili konularda araç olarak kullanmak üzere yola çıktığımız için, 2012 yılının Mart ayında 'Küçük Dokunuşlar Büyük Umutlar' sloganıyla Tiyatro Aile Seminerlerini başlattık. Her hafta bir ilköğretim okulunda özellikle anasınıfı ve 1. sınıf velilerine Anne-Baba tutumlarını, tiyatrolu olarak anlatmaya çalıştık. Ve 1 yılı aşkın bir zamanda 4 bine yakın anne-babaya sunum yaptık" dedi.
Derneğin etkinliklerinde engellileri de unutmadıklarını ifade eden Mehmet Sarı, "Engellerime Ok Atıyorum projesiyle engelli kardeşlerimize yine müzik, resim, ebru, drama ve kişisel bakım becerileri kazandırma eğitimleri düzenledik. Biz sadece tiyatro sahnesinde değil, aynı zamanda hayat sahnesindeyiz. Depremzede çocuklarımızı da unutmadık ve ‘Van İçin Bir Kalem’ çalışmasıyla 350 paket kırtasiye malzemesini depremzede öğrenciler için gönderdik. Milli Eğitim Şube Müdürümüz Cavit Yakşi, bir ara sohbetimiz esnasında İnegöl’ün hiç bilmediği iki kelimeyi Psiko ve Tiyatroyu bir araya getirerek, İnegöl’de bu kadar kabul görmek zordur demişti. Kabul görmemizi sağlayan bu çalışmalarda bize her türlü desteği sağlayan başta Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, sponsorlarımıza, halkımıza, okul idareleri ve öğretmenlerine, üyelerimize, açılış törenimize katılma nezaketinde bulunan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Psiko Tiyatro Derneğini, 2009 senesinde birkaç iyi adamın başladığı bir hareket olarak nitelendiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Tabi bu zaman içerisinde ciddi bir hale geldi. Hemen karşıda çaprazdaki bir yerdeydiler. Buraya geçişle beraber Belediye olarak bizim buranın restorasyonu, düzenlemesiyle alakalı bizden destek istediler. Yaklaşık 23 bin TL gibi harcama yaptık. Bunu açıkça söylüyorum, bu resmi çalışmalar. Nihayetinde bu manada projesi olan kim varsa özellikle ifade ediyorum, bize getirsin. Özellikle İnegöl’deki gençliğin hayrına ve faydasına olacak çalışmalar varsa, biz elimizden geldiğince destek vermeye çalışırız. Gerçekten ihtiyacımız var İnegöl olarak. Yıllarca mobilya ürettik, artık mobilya ihracatı yapıyoruz. Nüfusumuz büyük. Kafkaslardan, Rumeli’den, Balkanlar’dan, Anadolu’nun değişik yerlerinden göçüp gelen insanlar var. Ama ortada da bir İnegöl gerçeği var. Nihayetinde biz bu şehir de yaşıyoruz. Kimimiz öğretmen olarak, kimimiz işçi olarak, kimimiz doktor olarak, kimimiz memur olarak, kimimiz ev hanımı olarak, pozisyonumuzun ne olduğu hiç önemli değil ama biz hepimiz bu şehrin birer değeriyiz. Ama o ekonomik yoğun uğraşımız içerisinde maalesef bu tip faaliyetlerle alakalı özellikle benim yaş düzeyim ve üzeri için söylüyorum, çok fazla imkanlar yoktu. Belki bu manada altyapı yoktu. Ama bugün şükürler olsun ciddi imkânlar var. İnegöl Belediyesi’nin İNESMEK Kursları’nı herkes biliyordur. Henüz ikinci yıl olmasına rağmen, 3 bin civarında kursiyerimiz var ve bayanların özellikle çok ciddi ilgisi var. Ben öyle bayanlar biliyorum ki, bu kursa geldiğinde eli doğru dürüst kalem tutmamış, resmin r’sini bilmeyen bayanlardan şuan bir ressam gibi resim yapan ve bunları da bir sergiyle sunabilecek cesaret içerisinde olan, özellikle bayanlardan olmak üzere kursiyerlerimiz var. 30 küsur konuda kurslarımız var.  El sanatlarından yabancı dil kurslarına varana kadar ilgi alaka üst düzeyde. Bunu İnegöl Belediyesi yaparken, bunun yanında da farklı sivil toplum örgütlerimiz bunu yapıyorlar. Ben biliyorum ki, Psiko Tiyatro Derneği de bunu yapan, gayretle sürdüren kuruluşlarımızdan, derneklerimizden bir tanesi. Zaten böyle gördüğümüz, kabul ettiğimiz için ve ileriye dair daha güzel şeyler olacağını düşündüğümüz için, biz kendilerinin bu manadaki yaklaşımlarını da kabul ettik ve bugün bu güzel açılış için bir araya geldik" dedi.
Çocukların beyinlerini ve gönüllerini doyurmak gerektiğini ifade eden Aktaş, "Hazır burada anne babalar varken, hem kendime hem de buradaki anne babalara söylüyorum bunu. Bakın bu ve benzeri çalışmalara şiddetle ihtiyacımız var. Bu çocukların beyinlerini ve gönüllerini doyurmak gerekiyor. Ben özellikle söylüyorum, yeter ki inandığınız, güvendiğiniz bir dernek, bir sivil toplum örgütü, bir kurs, ne olursa olsun muhakkak suretle çocuklarınızı eğitimden geçirin. Sadece sabah okula giden, akşam okuldan gelen, tabiri yerinde ise monoton bir hayatı olan bir çocuğun, zaman içerisinde bir probleme dönüştüğünü hep birlikte görüyoruz. Buraya gelmeden önce Belediyenin önünde yaklaşık 45-50 kişilik bir grup vardı. Malum şu 4-5 gündür ülkenin gündemini meşgul eden konu. Herkesin ülkemizde yürüyüş yapmak, belirli şeyleri protesto etmek veya medeni ölçüler dahilinde bir şeyleri dile getirmek gibi hakkı ve hukuku var. Bu kanunla da koruma altına alınmış. Lakin siz 3 tane ağacı bahane edip bu ülkenin değerlerine, bu insanların en özellerine saldırıyor ve tabiri yerinde ise küfür ediyorsanız, kusura bakmayın ama bana göre bu beyninizin ve zihninizin doymamasından kaynaklanan bir konudur. Geleceğin mühendisi, doktoru, işçisi, memuru, çiftçisi olacak çocuklarımızın zihinlerinin ve beyinlerinin doyurulması için güzel bir mekân burası. Israrla söylüyorum, bir spor faaliyeti olur, bu tip bir tiyatral etkinlik olur, farklı bir sanatsal faaliyet olabilir. Yaz içerisinde bir çok derneğimiz, kuruluşumuz, belediyemiz yaz spor okulları ile farklı etkinlikler ile bu ihtiyaca cevap vermektedir. Rica ediyorum çocukları evde tutup, sabahtan akşama kadar tabiri yerinde ise hapis hayatı gibi bırakmayın. Salın, bırakın enerjilerini boşaltsınlar. Kendilerini ifade edecek ortamlar bulsunlar ve bu işin uzmanlarından, eğitimcilerinden eğitimlerini alarak, hayata daha iyi hazırlansınlar. Özellikle hocalarımıza bu fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu mekânın geleceğimize, İnegöl’ümüzün geleceğine hayırlar getirmesini temenni ediyorum" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Altıeylül İlkokulu 6-C sınıfı öğrencileri yöresel kıyafetlerle halk oyunu gösterisi sundular. Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Musa Karbeyaz'ın 'Yaşadıklarımdan Öğrendiğim Bir Şey Var' adlı şiiri okumasının ardından, Psiko-Tiyatro Derneği üyesi öğretmenler, tiyatral aile eğitimi konulu 2 skeç sundular. Kurdele kesiminin ardından açılışı yapılan yeni dernek binasının gezilmesiyle açılış töreni son buldu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
“Hayvanları sevenler, insanları daha içten severler”
2007 yılında faaliyete geçen Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezini inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, bugüne kadar yüzlerce kedi ve köpeğin bakım, tedavi, kısırlaştırma ve kırık tedavilerinin yapıldığını, 411 adet kedi ve köpeğin ise sahiplendirildiğini belirtti.
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Akıncı Çıkmazı Araç Trafiğine Açıldı
Cuma mahallesi Akıncı Çıkmazında yaşayan vatandaşların şikayetlerini değerlendiren İnegöl Belediyesi, metruk odunluğu yıkarak Akıncı Çıkmazını araç trafiğine açıp, tretuvar ve otopark çalışması başlattı.
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM’de Hafta Sonu Neşesi
İnegöl AVM Genel Müdürü Durmuş Çakır, her hafta sonunu, birbirinden renkli etkinlikle zenginleştiren İnegöl AVM olarak, bu hafta sonu da miniklere yaz coşkusunu hissettirecek muhteşem iki etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, miniklerin Cumartesi günü doğum günlerini kutlayıp eğlenirken, Pazar günü ise Kapla Sihirli Tahtalar atölyesinde, yaratıcılıklarını geliştireceklerini söyledi.
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İnegöl Lisesi Binalarının Depreme Dayanıklılığı Ölçülüyor
İmam Hatip Ortaokullarına İnegöl halkının rağbet göstermesiyle beraber harekete geçen Milli Eğitim Müdürlüğünün, yeni binasına taşındıktan sonra boş kalacak olan İnegöl Anadolu Lisesi binalarında, iki adet İmam Hatip Ortaokulunu faaliyete sokmayı planladığı bildirildi.
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
“İşverenin istihdam yükü çok ağır”
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, Ankara’da düzenlenen Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası’nda istihdam üzerindeki, aşırı yükler, iş güvenliği uygulama sıkıntıları, faiz yüksekliği, patent ve tasarım taklitçiliği konuları başta olmak üzere, iş dünyasının güncel sorunlarının Başbakan ve ilgili bakanlara aktarıldığını bildirdi.
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Yeni Hastane Geçici Kabule Hazır
Burhaniye mahallesinde eski dış sahaların bulunduğu 65 bin metrekare alan üzerinde yapılan, ‘5 yıldızlı otel’ kalitesinde inşa edilen ve ‘Akıllı Hastane’ unvanına sahip olacağı kaydedilen yeni Devlet Hastanesi binasının geçici kabule hazır hale geldiği öğrenildi.
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
AK Partinin 13. kuruluş yıldönümünde basın mensupları ile bir araya gelen Temelli ve Aktaş’tan önemli mesajlar;
“AK Parti, milletin partisidir”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz  binişi yoğunluğa neden oldu”
“Yaşlıların otobüslere ücretsiz binişi yoğunluğa neden oldu”
65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olmasının ardından İnegöl’deki halk otobüslerinin kullanımında patlama yaşandı. İNULAŞ yetkilileri, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için ulaşımın ücretsiz olması nedeniyle, bir günde 18 ila 20 kere otobüse binip şehri turlayanların bile olduğunu belirttiler.
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
Bonzaici Genç Ölümden Döndü
-Jandarma tarafından cansız vaziyette bulunan genç Acil Serviste hayata döndürüldü-
ÇATIDAN DÜŞEN ADAM YARALANDI
ÇATIDAN DÜŞEN ADAM YARALANDI
Akhisar mahallesinde meydana gelen olayda, 3 katlı evin çatısından düşen bir kişi yaralandı.
Otomobil-Motosiklet Çarpıştı; 2 Yaralı
Otomobil-Motosiklet Çarpıştı; 2 Yaralı
Ahmet Akyollu caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile çarpışan motosikletteki 2 kişi yaralandı.
-Çevreci Bekir Hamlakay’ın başlattığı Kampanya kapsamında toplanan giyecek eşyaları İslahiye’deki Mülteci Kampına gönderildi-
-Çevreci Bekir Hamlakay’ın başlattığı Kampanya kapsamında toplanan giyecek eşyaları İslahiye’deki Mülteci Kampına gönderildi-
Hamlakay ve arkadaşı, İslahiye’den İnegöl’e bisikletle dönecekler
Suriyeli tornacı, İnegöl’de market açtı
Suriyeli tornacı, İnegöl’de market açtı
Suriye’de yaşanan zulümden kaçarak İnegöl’e gelen Suriyeli torna ustası, İnegöl’de mini market açtı. Suriye’deki zulüm bitse de İnegöl’de yaşamaya devam edeceğini ifade eden market sahibi, Suriye’den getirdiği gıda ve çeşitli ürünleri, İnegöllülerin beğeni ile aldığını belirtti.
Mal Müdürlüğü’ne Hazine Avukatı Atandı
Mal Müdürlüğü’ne Hazine Avukatı Atandı
4 yıldan bu yana boş kalan Mal Müdürlüğü Hazine Avukatlığı görevine atama yapıldı.
Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı
Otomobil ile motosiklet çarpıştı; 2 yaralı
Organize Sanayi Bölgesi birinci cadde üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile motosiklet çarpıştı; iki kişi yaralandı.
DOLAR
2.32
EURO
2.85
ALTIN
89.44
BIST
83408
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Güneşli
Bugün
14 / 3 °C
Sağanak
Pazar
14 / 3 °C
Parçalı bulutlu
Pazartesi
6 / 1 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çizik bir elmas, çizik olmayan bir çakıl taşından daha iyidir.

KONFİÇYÜS
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:28 07:13 12:11 14:33 16:51 18:24
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
deneme deneme

deneme 4
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ  ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ  KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İNEGÖL ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ OYLAT İŞLETME ŞEFLİĞİ ALAÇAM (BIÇKIDERE) ORMAN DEPOSU VE TAHTAKÖPRÜ İŞLETME ŞEFLİĞİ ARAPOTURAĞI ORMAN DEPOSU ORMAN EMVALİ İSTİF İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-İNEGÖL DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/3823 ESAS
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15  TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2010/15 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
T.C. İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/296 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2014/519 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2014/338 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
TAŞINMAZ SATIŞ İLANI
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
T.C. İNEGÖL 2. İCRA DAİRESİ 2013/839 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
T.C. İNEGÖL 1. İCRA DAİRESİ 2013/3663 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN DUYURU
İNEGÖL TİCARET VE SANAYİ ODASI 14. KOMİTE SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ İLANDIR
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
T.C. İNEGÖL 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN ESAS NO: 2014/168
KAMULAŞTIRMA İLANI
TÜM İLANLAR