ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için anne sütünün önemi ve emzirmenin korunması, özendirilmesi hakkında eğitim verildi.

ANNE SÜTÜ VE EMZİRME DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ

1991 yılından bugüne kadar Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” sürdürülüyor. Programın temel amacı, bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesi devam ettirilmesi ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlaması.

Bu amaçla Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında eğitim hemşireleri Necla Yıldız ve Hemşire Edibe Aşık tarafından Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için anne sütünün önemi ve emzirmenin korunması, özendirilmesi hakkında eğitim verildi. Eğitimcilerin verdikleri eğitim ve cevaplar ile öğrencilerin anne sütü ve emzirmenin önemi hakkında farkındalıklarının artırılması sağlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER