ŞAMPİYONLUK İÇİN DESTEK ŞART

Mayıs ayında gerçekleşen İnegölspor olağan genel kurulunda işbaşına getirilen Eşref Güç Başkanlığındaki yönetim kurulu, önümüzdeki sezon için hedefi büyük tutarak 1. Lige çıkma hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için atacağı adımlar çok önemli.

Geçtiğimiz sezon play-of’un dışında kalınmasına rağmen, var olan imkanlar göz önünde bulundurularak, başarılı bir görünütü içerisinde ligi tamamlayan İnegölspor için beklentilerin arttığı yeni bir sezonun bizleri beklediğini düşünüyorum. 
Eşref Güç Başkanlığındaki yönetim kurulunun “Bu sene İnegöl şampiyonluk istiyor” solaganını gerçeğe dönüştürme adına yoğun bir çalışma ortaya koyacağı görülmekte. Beklentilerin gerçekleşmesi adına ilk hamleyi 5 şampiyonluğu bulunan Bursalı Teknik Direktör İsmail Ertekin ile anlaşarak yapmış oldu. Önceki günde İnegölspor’un başarılı kaleci Şener’e imza attırlarak önemli ikinci bir iş daha yapılmış oldu.
Teknik Direktör İsmail Ertekin ile yapılan imza töreninin ardından taraftarlarında kulüp binası önünde gövde gösterisine dönüşen hoş geldin karşılaması gelecekte uyumlu bir görüntünün ortaya çıkaçağını görmüş olduk.  Yıllardır her sezon bitiminden sonra teknik direktör ilk olarak ismi geçen İsmail Ertekin ile İnegölspor’un bu yıl yollarının kesişmesi, düşünülen hedefin gerçekleşmesi için önemli ilk bir adım atılmış oldu. İnegölspor’un zaman zaman maçlarını izleyen ve bu şehrin İnegölspor’a karşı ilgisini çok iyi bilen başarılı Teknik adam İsmail Ertekin’in Bursalı olmasını da avantaj olarak nitelendiriyorum.

Teknik Direktör olarak şampiyonluklar yaşamış olan İsmail Ertekin, yakın zamanda Balıkesirspor’u Süper Lige çıkartırken, Bandırmaspor’u  2. Ligde şampiyon yaparak, 1. Ligde oynamasını sağlamış bir isim. Son olarak geçtiğimiz sezon kısa süren Kastamonuspor 1966 görevinin ardından daha önce 1. Lige çıkardığı Bandırmaspor’da teknik direktör olarak görev yapan İsmail Ertekin, alt sıralardan aldığı takımı Kırmızı Grupta ilk 5 sırada kendine yer bularak katıldığı play-of’ta yarı final oynatmış bir isim. Gerek yönetimin gerekse taraftarların içini rahatlatan bu gelişmenin katkılarını takıma ne yönde yansıyacağını önümüzdeki sezon hep birlikte görmüş olacağız.

İsmail Ertekin’in Bursa’lı ve aynı zamanda Bursaspor’a yakın bir isim olması ilişkilerin artması için zemin oluşturacağı kesin. Futbol bilgisi ve hoca olarak kendi katogorisinde öne çıkan bir isim olmasını da önemsiyorum. Hdefini  1. Lige çıkmak olarak açıklayan İnegölspor yönetimi, Teknik Direktör olarak değerini bulduğunu düşünüyorum. Tabi kimse kayin değil. Bir anda her şeyin rüzgar hızıyla gerçekleşeceğini beklemesin. Öncelik olarak yönetimin, Teknik Direktör konusunda atmış olduğu önemli adımın devamı olarak finansal sorunu giderme adına adımlar atması gerekiyor.

Önce iç transferde atılacak adımlar, sonrada dışarıdan ihtiyaç duyulan oyuncuların takıma kazandırılması için doğru isimler bulunması gerekiyor. Daha sonra ortaya çıkan kadro yapısı ile nasıl bir yolculuğa çıkalacağını hep birlikte görmüş olacağız. 

İsmail Ertekin evet başarılı bir teknik direktör ama elinde sihirli bir değnek yok. Yapılması gereken, başarının yakalanması için tüm şehrin İnegölspor ve yönetiminin yanında olmasıdır. Eğer dişliler bir birine uyumlu olursa başarı gelir. Yönetimin işi zor mu zor. Bu zorluğu kolaylaştırmakta, şampiyon olmanın yoluda tüm şehrin vereceği destekle mümkün olduğunu söylemek istiyorum. Bu başlayan umutlar ile dolu yolculuk İnegölspor’u nereye taşıyacağını zaman gösterecektir.
Haziran’da resmen başlayan transfer döneminde eldeki mevcut program dahilinde hareket edilecektir. Gerek Eşref Güç Başkanlığındaki yönetim kurulu gerekse Teknik Direktör İsmail Ertekin’in lirbirleri ile oluşurcakları ortak akıl çalışması beklenen İnegölspor’un ortaya çıkmasında önemli rol oynayacaktır.

Özellikle iç transferde alt yapıdan A kadroya dahil edilen isimler dışında sözleşmesi devam eden futbolcuların sezon içerisinde ortaya koydukları performanslar konusunda değerlendirme yapılırken, zorluk çekilmeyeceğine inanıyorum. Burası oyuncu bakım evi değil. Hedef büyük olduğuna göre bonservisi eline verilecek isimlerle bir an önce yolları ayırıp, faydalı olacak yeni transferlerle boşalan yerler doldurulması gerekiyor. 
Şuan her şey yeni olduğu için kafa bulandırmak gibi bir niyetim yok. Yaşanacak gelişmeleri değerlendirerek sizinle paylaşmaya devam edeceğim. Her şeyin hayırlısı demek en doğrusu. Saygılarımla…

YORUM EKLE

banner17

banner18