DP’DEN AKŞENER’E İMZA DESTEĞİ

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde İyi Parti ile ittifak yapan Demokrat Parti, Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e imza kampanyasında destek verdi. İmza vermek için önceki gün parti yönetimiyle birlikte İlçe Seçim Kuruluna giden DP İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Ne kadar İnegöllü milletvekili olursa, İnegöl’ün o kadar hizmet alacağını düşünüyorum” dedi.

DP’DEN AKŞENER’E İMZA DESTEĞİ

ESKİ YÖNETİCİLERDE DESTEK VERDİ

Belediye eski başkanlarından Cemal Arık ve Refik Tabakoğlu, parti eski başkanları ve yöneticilerle birlikte İlçe Seçim Kuruluna giden DP ilçe Başkanı Murat Balakuş, “Bugün Demokrat Parti ilçe yönetimi, eski belediye başkanlarımız Cemal Arık ve Refik Tabakoğlu, eski ilçe başkanlarımız Cihat Şengün ve Selim Sani, eski yöneticilerimiz Bahadır Bayraktar ve İsmail Fergana, eski belediye başkan adayımız Dursun Öztürkoğlu gibi parti büyüklerimiz ve eşleriyle birlikte bugün ittifak yaptığımız İyi Partiye, Meral Akşener’e imza kampanyasında destek olmak için bizlerde kalabalık bir şekilde katılım gösterdik. Coşkulu bir şekilde geldik, imzalarımızı verdik. Öncelikle ülkemiz ve demokrasimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Seçimde de inşallah beraber olacağız, belli sayıda milletvekili oranı olacak. Bu oranı aşıp daha fazla olması için mücadele edeceğiz. Artık seçim startı verildi. Bundan sonra elimizden geldiğince yapılması gerekenleri yapacağız” diye konuştu.

İYİ PARTİ’DEN, CHP’DEN VE SP’DEN GİRENLERDE BİZİM

Balakuş, “İnegöl’den milletvekili adaylığı için konuşulan isimler var. Demokrat Parti’den İnegöl’den milletvekili adayı olup, olmayacağıyla ilgili önümüzdeki hafta içinde Genel Merkezimiz bize bilgi verecek. Biz Demokrat Parti olarak İnegöl’den bilhassa bizden bir isim konulursa, iyi bir sıralamada olacağını ve Bursa’da İnegöl’ü temsil edeceğini umuyoruz. Ama konulmazsa da biz bunu söz konusu etmeyeceğiz. İyi Parti’den, CHP’den ve SP’den girenlerde bizim. Onları hem demokrasi hem de İnegöl için meclise göndermeye çalışacağız. Ne kadar İnegöllü milletvekili olursa, İnegöl’ün o kadar hizmet alacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER