ERTAŞ BAŞKAN ADAYI OLDU

AK Parti kulislerinde Konya Belediye Başkan Adaylarının listesi sızdırılırken, sızan listede AK Parti Konya’nın Ilgın İlçesi’nin Belediye Başkan Adayı, İnegöl Vergi Dairesi eski müdürü Yalçın Ertaş oldu. Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

ERTAŞ BAŞKAN ADAYI OLDU

31 Mart seçimleri öncesinde AK Parti’nin Konya’da merakla beklenen ilçe belediye başkan adayları belli oldu. KONTV’nin edindiği son kulis bilgilerine göre, 5 ilçede Cumhur İttifakı çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarına destek verilecek. Açıklanan listede Ilgın Belediye Başkan adayı İnegöl Vergi Dairesi eski müdürü Yalçın Ertaş oldu.

YALÇIN ERTAŞ KİMDİR?

1966 yılında Ilgın doğumlu olup Ilgın nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretimini Ilgın Atatürk İlkokulunda tamamladıktan sonra Afyon Merkez Ortaokulunu ve Ilgın Lisesini bitirdi. Yüksek öğrenimimi ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

1989 yılında Maliye Bakanlığı tarafından yapılan sınavı geçerek 1990 yılında Ilgın Vergi Dairesinde memur olarak meslek hayatıma başladı. 1992-1994 yılları arasında yine Maliye Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak maliye kursuna katılmaya hak kazandı ve Eskişehir Maliye Kursunu başarıyla bitirdi. 1997 yılında ise görevde yükselme sınavını geçerek Seydişehir Vergi Dairesine Müdür Yardımcısı olarak atandı ve 1999 yılından 2005 yılına kadar Seydişehir Vergi Dairesinde müdür vekili olarak görev yaptı. Ardından Maliye Bakanlığı tarafından yapılan sınavda başarı göstererek sırasıyla Şırnak ve Merzifon vergi dairelerinde vergi dairesi müdürü olarak görev yaptıktan sonra İnegöl Vergi Dairesine atandı. 8 yıldır İnegöl Vergi Dairesi Müdürlüğünde vergi dairesi müdürü olarak görev yapmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER