GERGİNLİK YERELE YANSITILMASIN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Necmi Demir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, genel merkezlerde olan gerginliğin yerele yansıtılmaması gerektiğini belirtti.

GERGİNLİK YERELE YANSITILMASIN

KONUŞMALARINI NEFRETLE KENDİSİNE İADE EDİYORUM

CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan’ın sosyal medya paylaşımı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Demir, “Bugün beni çok derinden etkileyen ve üzen bir olay yaşandı. Yüksekova’da şehit düşen askerimizin eşine ve evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Nerden ve nasıl gelirsen gelsin, bu olaylara tamamen karşıyız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir yöneticisi olarak bunları lanetlediğimizi vurgulamak istiyorum. Bu PKK’yı 16 yıldan beri çözemedilerse, CHP’nin burada adının kullanmasının ne önemi var. Biz parlamentoya otursunlar, birbirine sarılsınlar diye mi gönderiyoruz… PKK ile ilgili, terör örgütü ile ilgili komisyonlar kursunlar, mecliste bunu çözsünler, yerel yönetimlere bunu indirgemesinler. Mustafa Ersan beye burada konuşmalarını nefretle kendisine iade ediyorum. Böyle bir olayı da asla ve asla kabul etmiyorum. Ben vatanını, milletini seven bir insanım. Onun için Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yapıyorum. Gelecek nesiller için ilçe başkanlığı yapıyorum” dedi.

BİZİM TERÖRLE İŞİMİZ OLMAZ

“Şunu vurgulamak istiyorum; diyorlarsa ki CHP seçimlerde, bazıları HDP’ye oy vermiş olabilirler” ifadeleri ile konuşmasını sürdüren Demir, “Bu bizi hiç ilgilendirmiyor. O onu bağlar, bizi bağlamaz. Biz vatanımızı seviyoruz, milletimizi seviyoruz. Ama böyle söylemler insanları birbirine şikayet eder. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde sıkıntıdan eşini kesen, çocuğunu kesen, kendini asan bir sürü insan var. Biz buraya bakalım. Biz bunları halletmeye çalışalım. Bizim terörle merörle işimiz olmaz. CHP hiçbir zamanda olmamıştır. Biz İnegöllü siyasetçiler olarak, bu gibi durumlarda, birbirimize danışmadan, birbirimize güvenmeden böyle açıklama yapmayalım. Genel merkez açıklama yaptı diye sen bunu İnegöl’de yapamazsın. Sayın Mustafa bey lütfen insanları germeyin. Şuan ben çok gerginim. Gelecek nesillere böyle bir Türkiye’mi bırakacağız. Lütfen yapmayın” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK

Çocukların öldürüldüğü bir davanın savunmasının olamayacağını ifade eden Demir, “Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan tüm vatandaşlarımız kardeştir. Bu kardeşliğin arasına kimse nifak sokamayacaktır. Bu sebeple de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan Atatürk gibi düşünüp

‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ diyerek uygulayacağımız politikaları bu yönde sürdürmeye devam etmeliyiz. Hakkari Yüksekova’da terör örgütünün saldırısı sonucu yaşamını yitiren astsubayınızın eşine ve 11 aylık yavrumuza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Teröre lanet olsun. Yaşanan bu acı olay, terörün dini, dili, ırkı, kadın, çocuk fark etmeden katlettiği gerçeğini bir kez daha göstermiştir. Yapanları lanetliyoruz.

Tekrar ülkemizin başı sağolsun. Allah böyle acıları bir daha ülkemize yaşatmasın diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER