KÖSE BAŞKANLIĞA ADAY

Şubat ayında yapılacak olan Ziraat Odası Genel Kurulunda başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Osman Köse, “Hedefimiz; dedelerimizin kurup bizlere bıraktığı çiftçinin çınarı olan Ziraat Odası'nı ve ilçemiz tarımını, yetiştirilen ürünleri ülkemizde ve dünyada marka haline getirmektir” dedi.

KÖSE BAŞKANLIĞA ADAY

EKİBİMLE BİRLİKTE YÖNETİME ADAYIM

Dün Royal Hotel’de kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyerek Ziraat Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Osman Köse, “İnegöl ilçemizde 15 bin üyesi olan Ziraat Odasının önümüzdeki Şubat ayında yapılacak olan genel kurulunda ekibimle birlikte yönetime adayım. Tarım, mobilyadan sonra ilçemiz ekonomisinin yüzde 20’sini oluşturan en büyük gelir kaynağıdır. Bugün gelişmiş ülkelerin ulaştıkları sosyal ve ekonomik refahın temelinde tarımdaki gelişme yatmaktadır. Tarım sektörünün gelişmesinde üretici teşkilatlarının payı büyüktür. İnegöl tarım alanında Türkiye' de en önde gelen merkezlerden biridir. Ancak tarım sektörü son yıllarda ilçemizde çok geri planda kalmıştır. Tarımı İnegöl'de daha ileriye taşıyacak İnegöl Ziraat Odası'dır. Biz ekip olarak işbaşına geldiğimizde İnegöl tarımını ve çiftçisini her alanda daha ileriye taşıma mücadelesi içerisinde olacağız” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERİMİZİN FİKİRLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

“Bugün İnegöl Ziraat Odasının en büyük problemlerinden olan üyeleri ile arasındaki engelleri kaldıracağız” diyen Köse, “Oda ile üyelerini barışık tutacağız. Çiftçinin üretirken ihtiyaç duyduğu malzemeleri en iyi şartlarda sağlayan bir kurum olacağız. Ziraat Odamız delegelerimiz ve çiftçilerimiz ile birlikte her alanda şeffaf bir yönetim anlayışı ile yöneteceğiz. Çiftçilerimizin fikirleri bizim için çok önemlidir. Yıllık istişare ve değerlendirme toplantıları yaparak çiftçilerimizle fikir alışverişi yapacağız. Önümüzdeki Şubat ayında yapılacak Genel Kurul öncesi yapılan Mahalle delegasyon seçimleri; hiç kimseye haber verilmeden iki gün kala mahallelere listeler gönderilerek adeta seçimler çiftçilerimizden gizlenerek yapılmıştır. Bu şekilde yapılan seçimler çitçilerimizi üzmüştür. Bizler göreve geldiğimizde yapılacak bütün çalışmalar çiftçimizin menfaatine olacaktır. Hedefimiz; dedelerimizin kurup bizlere bıraktığı çiftçinin çınarı olan Ziraat Odası'nı ve ilçemiz tarımını, yetiştirilen ürünleri ülkemizde ve dünyada marka haline getirmektir. Şubat ayında yapılacak olan genel kurulun hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER