MASAYA YUMRUĞUNU VURAMAZ

Cumhur İttifakı adayı ve mevcut Belediye Başkanı Alper Taban ile ilkokulda aynı okulda eğitim gören DSP Belediye Başkan adayı Halil Büyükışıklar, Taban için ilginç ifadeler kullandı. İlkokul öğretmenlerinin kendisini ve Taban’ı değerlendirdiğini belirten Büyükışıklar, “Öğretmenimiz, ikimizi değerlendirirken ‘Masaya yumruk vurabilecek, İnegöl’ün haklarını Büyükşehir’de savunabilecek, 260 bin nüfuslu İnegöl için her şeyi yapabilecek liderlik özelliğine sahip öğrencim Halil’dir, ben oyumu Halil’e vereceğim. Yoksa Alper’i sevmediğimden değil” diye konuştu.

Taban için iyi ve mütevazi bir insan olduğunu söyleyen Büyükışıklar, “Ama Alper Taban’ın liderlik vasfı yok. Masaya yumruğunu vurarak İnegöl’ün hakkını savunacak biri değil” dedi.
Kafkakspor Kulübü ziyaretinde Belediye Başkanı Alper Taban ile okul ve dershane de birlikte eğitim aldıklarını belirten Büyükışıklar, “Daha önce Kafkasspor ziyaretimizde de bahsettiğimiz gibi AK Parti Belediye Başkanı Alper Taban’lı öncelikle Cumhuriyet İlkokulundan okul arkadaşıyız. Karadeniz ve Tan Dershanelerinden de dershane arkadaşıyız. O dönemde İnegöl’de üniversiteye hazırlık dershanesi olmadığı için şoför Ziyaettin abimiz vardı. Sağ olsun İnegöl’den bütün öğrencileri üniversiteye hazırlık için Tan dershanesine taşıdı. Günlerce gidip geldiğimiz bir arkadaşımız. Evet çok dürüst, temiz, namuslu bir arkadaşımız. Ama biliyorsunuz öncelikle belediye başkanlık makamı Büyükşehir yasasından sonra Belediye Müdürlük makamına dönüştü. Bunu başkanlık seviyesine getirebilmek için masaya yumruk vurmak lazım. Alper arkadaşımız mülayim kişiliğiyle bu liderlik vasfını taşıyan bir arkadaş değil. Hatta bununla ilgili bir olayda yaşadım. Bir ortak öğretmenimiz geldi. İkisi de benim öğrencim. İkisi de çok namuslu, dürüst insanlar. Bende ayrı ayrı değerleri ve yerleri var. Lakin masaya yumruk vurabilecek, İnegöl’ün haklarını Büyükşehir’de savunabilecek, 260 bin nüfuslu İnegöl için her şeyi yapabilecek liderlik özelliğine sahip öğrencim Halil’dir, ben oyumu Halil’e vereceğim. Yoksa Alper’i sevmediğimden değil dedi. Bu da benim için onur ve gurur verici bir konuydu. Dolayısıyla bence İnegöl’e belediye başkanı olacak kişinin İnegöl’ün haklarını sonuna kadar savunabilecek, dirayetli, liderlik vasfı olan biri olması lazım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner45