MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP İnegöl İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen program ile İnegöllü üç Milletvekili aday adayı kamuoyuna tanıtıldı. Birlik ve beraberlik mesajının verildiği toplantıda, adaylık için adı geçen ilçe eski Başkanlarından Fahri İnkaya’da aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

MHP Bursa Milletvekili aday adayları, İnegöl Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ve partililerin hazır bulunduğu, parti merkezindeki tanıtım toplantısında konuşan MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş referandumundan sonraki süreçte, milletimiz yeni sistemin öngördüğü Cumhurbaşkanı ve Meclisi oluşturacak Milletvekillerini seçmek için bir seçim sürecine girilmiştir. Fakat ne var ki Anadolu coğrafyasını vatan yapma adına ayak bastığımız bu topraklarda ilk günden beri bizi rahat bırakmayan şer odakları, şerefli Türk milletini tarih sahnesinden silmek için her türlü planı, içteki ve dıştaki şer odakları eliyle devreye sokmuş fakat Allah’ın izni ile milletimizin inayetiyle başarılı olamamışlardır” dedi.

ÜÇ ARKADAŞIMIZ ADAY ADAYI OLDU

İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Devletimizin karşı karşıya kaldığı bu zorlu süreçte tam bir devlet adamlığı duruşu ile ileriyi görebilme basireti ile siyasi bir hamle yapan Genel Başkanımız liderimiz Dr. Devlet Bahçeli, seçimin erkene alınmasını teklif etmiş ve Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu istişarelerden sonra genel seçimlerin 24 Haziran 2018 Pazar gününe alınması kararı çıkmıştır. Bu süreçte milletvekilliği aday adaylık sürecini tamamlayarak hepsiyle ayrı ayrı gurur duyduğumuz İnegöl’ümüzün yetiştirdiği bu üç arkadaşımız Hayati Bedir, Ümit Kaplan ve Fahri İnkaya arkadaşlarımız milletimize ve İnegöl’ümüze hizmet noktasında bir adım öne çıkarak bizleri ayrıca gururlandırmışlardır. Ben şahsım ve teşkilatım adına kendilerini bir kez daha huzurlarınızda tebrik ediyorum” dedi.

KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ

Başkan Aytekin Torun, “Bundan sonraki süreç kesin aday listelerinin açıklanmasıdır. Kesin aday listesi sıralaması ne olursa olsun bizler bugün burada Milliyetçi Ülkücü Hareketi Millet Meclisinde temsil etme adına yola revan olan bu kardeşlerimizin dün olduğu gibi bugün de her şart ve koşulda yanlarında olduğumuzu, teşkilatımızın tüm birimleri ile buna hazır olduğumuzu ilçe başkanı olarak beyan eder, yapılacak olan seçimlerin milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim” diye konuştu.

TEMENNİMİZ EN İYİ YERDE OLMASIDIR

Milletvekilliği aday sıralamasının sorulması üzerine Torun, “Sıralama ile alakalı bizim bir talebimiz olmaz. Biz liderimize ve genel merkezimize çalışmalarımız ile kendimizi gösterdik. Bizleri takip ve takdir ettiklerini duyduk, takdir Genel Başkanımızındır. Tabi ki aday adaylarımızın her üçünün de en ön sıralarda olması ilçe başkanı olarak önce beni, sonra İnegöl halkını gururlandırır. İnşallah temennimiz arkadaşlarımızın en iyi yerlerde olmasıdır” dedi.

TEŞKİLATIN NEFERİYİZ

MHP İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Bursa Milletvekili aday adayı olan Hayati Bedir ise, “Bizim teşkilatımızda görev alınmaz verilir, bizde görev verilenlerden olduk. İnegöl’de benimle beraber birbirinden kıymetli iki aday adayı daha var. Bir adayımız geçmişte Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış ve il yönetiminde bulunan hatırı sayılır abimiz. Diğer adayımız da geçmişte ilçe başkanlığı yapmış kıymetli bir adayımız. Şahsımda ilçe başkanlığı görevinden ayrılıp teşkilatın verdiği görevi hakkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Bizler için sıralama çok önemli değildir. Bizler teşkilatın neferiyiz, hakkımızda hayırlısını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

SIRALAMANIN ÖNEMİ YOKTUR

İnegöl Ülkü Ocakları eski Başkanı ve MHP eski İl Yöneticisi, Bursa Milletvekili aday adayı Ümit Kaplan’da, “Bismillahirrahmanirrahim diyerek çıktığımız bu yolda Cenab-ı Allah bizleri ülküdaşlarımıza ve yüce Türk milletine mahcup etmesin. Bu yolda bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Sıralamanın hiçbir önemi yoktur. Listede olalım ya da olmayalım, bizler teşkilatın neferiyiz, takdir Allah’ındır” dedi.

KATKI KOYMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

MHP İlçe eski Başkanı ve Milletvekili aday adayı Fahri İnkaya ise, “Sayın Genel Başkanımızın bizim davamızı ve fikrini iktidar yaptığı bu ortamda bundan sonrada Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının bu davayı iktidar yapmak uğruna birbirinden kıymetli arkadaşlarımızı ve bizimde Genel Başkanımıza bu çıktığı yolda bir adım katkı koymak için yola çıktık. Bütün arkadaşlarımızla hepimiz biriz, beraberiz. Allah’ın izni ile bu süreci dostça, kardeşçe tamamlayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER