SİYASİ YARIŞ SAVAŞA ÇEVRİLMEMELİDİR

CHP İnegöl İlçe Başkanı Necmi Demir yaptığı açıklamada, “Ülke olarak tekrar bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Her seçim döneminde olduğu gibi bu süreçte de demokrasi çatısı altında yarışacak olan tüm siyasi partilere can-ı gönülden başarılar diliyorum” dedi.

SİYASİ YARIŞ SAVAŞA ÇEVRİLMEMELİDİR

BİRBİRİMİZİ SUÇLAMAK ÇÖZÜM OLMAMIŞTIR

Başkan Demir, “Seçimler her demokratik ülkede olduğu gibi ülkemizde de bir siyasi bir yarış olarak görülmelidir. Ancak bu yarış hiç kimse tarafından savaşa çevrilmemelidir. Yahut farklı anlamlar yüklenerek uç noktalara çekilmemelidir. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce'nin de söylemlerinde belirttiği gibi siyasi liderler meydanlarda demokrasiden, dış siyasetten, eğitimden, ekonomiden bahsetmelidir. Birbirimizi suçlamak çözüm olmamıştır, olmayacaktır da. Bu halk artık huzur ve sükunet arzu ediyor. Türkiye'nin her geçen gün gerilen havasından usanmıştır” dedi.

İNEGÖL GEÇMİŞ DÖNEMLERDE BÜYÜK PRESTİJ KAYBINA UĞRAMIŞTIR

Demir sözlerine şöyle devam etti: “Ülkenin genelinde olduğu gibi yaşadığımız kent olan İnegöl'de de aynı huzur ve sükun içerisinde tüm siyasi partilerin ve teşkilatlarının azami gayret göstermesi gerektiği inancını taşıyoruz. İnegöl geçmiş dönemlerde ulusal gündeme de taşınan toplumsal olaylarla büyük prestij kaybına uğramıştır. Çok hassas bir seçim süreci yaşadığımız bu günlerde İnegöl'de faaliyet gösteren her siyasi partiye karşı sakin bir tutum izlenmelidir. Kavganın kimseye bir faydası olmayacağı aksine sadece kavganın taraflarına değil hepimize zarar vereceği açıktır. Siyasi partiler anayasa ve kanun çerçevesinde kurulan yapılardır. Bu sebeple Türkiye'de faaliyet gösteren her parti eşit haklara sahiptirler. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarla yönetilen bir hukuk devletidir. Eğer partilerce yapılan bir hukuksuzluk var ise, yine bunun cezası hukuk çerçevesi içerisinde verilmelidir. Kişiler kendilerine göre çözüm üretmemelidirler. Asla unutulmamalıdır ki siyasi partiler bu ülkenin zenginliğidir ve bu zenginlik hepimizindir. Bu duygu ve düşüncelerle, 24 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde yarışacak olan tüm siyasi partilere başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER