AK Partide Kongre Heyecanı

AK Partide Kongre Heyecanı

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen AK Parti İnegöl ilçe kongresi Pazar günü yapılacak.

Mustafa Ersan’ın yerine genel merkez tarafından atanan İlçe Başkanı Mustafa Durmuş kongrede tek aday. Durmuş, yeni yönetim listesinde 3 değişikliğin olacağını söyledi.

 Üst düzey koronavirüs tedbirlerinin alınacağı kongre Hikmet Şahin Kültür Parkında bulunan Anfi de saat 16.30’da yapılacak.

Kongre öncesi Genel Merkez, 21 maddelik koronavirüs tedbiri belirledi. Buna göre; Ateş, öksürük, kronik hastalığı olanlar ile 65 yaş üstü delegelerden, zorunlu olmadıkça kongreye katılmamaları istenecek. Salonlara, yaşlı ve çocuklar davet edilmeyecek.

Kongrede kullanılacak tüm ekipman ve alanlar dezenfekte edilecek. Lavabo, tuvalet gibi alanlar katılımcılara kapalı olacak. Kongreye gelenler, salonda tıbbi maske takacak ve maskeyi belli aralıklarla değiştirecek. Giriş ve çıkışlar ayrı planlanacak. Katılımcılara kolonya ve dezenfektan dağıtılacak, görevliler, salonlara girişte ateş ölçümü yapacak.

İlçe kongresinde tokalaşmak ve sarılmak da yasak olacak. Salonlarda oturma yerleri, koltuklar arasında en az 90 santimetre mesafe olacak şekilde ayarlanacak. Konuşmacılar, konuşma süresini kısa tutacak.

Kongreyle alakalı açıklama yapan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, “28 Mart tarihinde yapılması planlanan ancak Covid- 19 Salgını nedeni ile ertelenen AK Parti İnegöl 7. olağan kongremiz, 27 Eylül Pazar günü Kültürpark Amfitiyatroda pandemi önlemleri çerçevesinde yapılacaktır. Kongremizin, partimize, şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi sebebi ile kısıtlı katılım ile icra edeceğimiz ve bizler içinde bir ilk olacak açık hava kongremiz her ne kadar sosyal mesafe kuralları çerçevesinde yapılacak olsa da, AK Davamıza gönül vermiş tüm kardeşlerimiz ile olan gönül birlikteliğimiz ile kongremizin manevi coşkusunu yaşamanın heyecanı ile kongre hazırlıklarımız devam etmektedir.

Bu vesile ile geçmişten bu güne AK Parti İnegöl Teşkilatımızda görev almış, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu davaya hizmet etmiş tüm dava arkadaşlarımıza ve büyüklerimize bir kez daha teşekkür ediyor, ahirete intikal edenleri rahmetle yad ediyoruz.” Dedi.

3 İSİM AYRILIYOR

Durmuş, yeni yönetimle alakalı da şöyle konuştu; “Yönetimimizle beraber, teşkilatlarımızla, ak parti ailesi olarak hizmet etmenin heyecanı içinde olacağız. Allah bizi doğruluktan ayırmasın. Görev alanlara teşekkür ediyorum. Herkesin çalışmalarından memnunum. 3 arkadaşımız işlerinin aşırı yoğunluğundan aflarını istediler. İsteklerini kırmadık.”. Yavuz Yılmaz

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER