Çocuğuyla yolda kalan kadına İnegöl sahip çıktı

Çocuğuyla yolda kalan kadına İnegöl sahip çıktı

Gaziantep’ten Çanakkale’ye gitmek isteyen Fatma Kardeş kendi ve 6 yaşındaki kızı için valilikten seyahat izni aldı. Daha sonra otogardan Çanakkale‘ye gitmek için otobüs firmasından bilet aldı. Gaziantep’ten hareket eden otobüs İnegöl’de Özdilek Köprülü Kavşağı’nda durdu. İsmi öğrenilemeyen otobüs şoförü genç kadına Çanakkale otobüslerinin buradan geçtiğini belirterek genç kadını ve küçük kızı otobüsten indirdi.


Yol kenarında otobüs geçmesini bekleyen Fatma Kardeş’in imdadına İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz yetişti. Genç kadının Çanakkale otobüsü beklediğini öğrenen Korkmaz durumu emniyet ekiplerine bildirdi.


Ekiplerin gelmesinin ardından taksi çağıran Bahattin Korkmaz, taksi ücretini kendi ödeyerek mağdur olan kadını Çanakkale’ye gidebilmesi için Bursa Otogarına gönderdi. 
Korsan otobüsler hakkında konuşan Korkmaz “Korsan otobüsler ile alakalı defalarca ceza yazılmasına rağmen defalarca işlem yapılmasına rağmen korsanın yada bu hırsızlığın önüne geçemiyoruz.  %50 kuralı kısa sürede biter inşallah bizde bu korsanlardan kurtulmuş oluruz.  İnegöl ticaret şehiri olduğu için korsanlar ile alakalı ciddi derecede başımız ağırdı. Ben buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum , ülkenin neresinden olursa olsun binmeyin kullanmayın bunlara inanmayın. Yoksa ablamız gibi mağdur olursunuz”

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 16:22

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER