Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reform paketlerini sunmaya başlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reform paketlerini sunmaya başlayacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Yakında hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Sizlerden şimdiden sıkı bir çalışma dönemine hazır olmanızı istiyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları:

Salgın sebebiyle ara verdiğimiz il kongrelerimize 13 Ocak'ta yeniden başladık. Biraz sonra canlı bağlantıyla katılacağımız kongrelerimizle, iki haftada 27 kongremizi tamamlamış oluyoruz. Toplamda da 47 il kongresine ulaştık.

Son bir ayda, salgın şartlarına rağmen ülkemize kazandırdıklarımız bile başarı hikayemize örnek teşkil edecektir. Dün Elazığ'da deprem konutlarının anahtar teslim törenine katıldım. Bir yılın ardından konutların önemli bölümünü sahiplerine teslim ettik. Yaz aylarına kadar Elazığ'da 20 bin, Malatya'da 6 bin konutu hak sahiplerine vermiş olacağız. Geçen cumartesi günü İstanbul Fırkateyni Denize İniş töreninde denizciliğimiz için bir dönüm noktası olan iki büyük projenin heyecanına ortak oldum. Aynı gün, Diyarbakır'da Silvan, Başlar, Ergani Barajı açılış törenlerini gerçekleştirdik.

"SEÇİM GÜNÜ BU KARNE ÖNÜMÜZE OY ORANI OLACAK GELECEK"

Her günümüzü ülkemiz ve milletimiz için dolu dolu geçirdik, geçirmeye devam ediyoruz. Milletine karşı sorumluluk hisseden herkesten tek beklentimiz üzerine düşen görevi hakkıyla ifa etmesidir. Partimizde görev üstlenen tüm kardeşlerimizden de aynı hassasiyeti bekliyoruz. Milletimiz her birimizi teker teker takip ediyor ve karnemizi dolduruyor. Seçim günü bu karne önümüze oy oranı olarak gelecek. AK Parti grubu, MHP ile birlikte Meclis'in lokomotifidir. Türkiye'nin önünde hepimiz için yapılacak çok iş var. Yürütmede bizim, yasamada sizlerin yapması gerekenler var. Yargının üzerine düşen görevler var. Bunlar sayesinde ülkemizi güven ikliminde hedeflerine doğru yöneltebiliriz.

REFORM PAKETLERİ

Yakında hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğumuz yeni reform paketlerini Meclisimizin takdirine sunmaya başlayacağız. Sizlerden şimdiden sıkı bir çalışma dönemine hazır olmanızı istiyorum.

Yoldaşları şaibeli hiçbir yapı milletimizden iktidar vizesi alamaz. Bizler tüm şeffaflığımızla milletimizin huzurundayız. 2023 seçimlerinde bir kez daha zaferle çıkarak büyük ve güçlü Türkiye'yi inşada yeni bir safhaya getireceğiz.

CHP yöneticileri kendi içlerinde yaşanan taciz, tecavüz, hırsızlık skandallarının üzerini örtmek için bize ve milletimize hakaretlerinin dozunu artırmaya başladı. Yalan olduğu ortaya konmuş konuları arlanmadan tekrarlayanlara pişkin denmez de ne denir? Önlerine geleni tek adamlıkla suçlayanların kendi partilerinde oynadıkları tek adamcağız rolünü tebessümle seyrediyoruz. Bir de halkçılık diyerek bizi saraylarda sefa sürenler olarak göstermeye çalışmıyorlar mı, orası artık sözün bittiği yer. Bu zatları şimdiye kadar milletin içinde görmedik. Biz hayatımızın her döneminde olduğu gibi bugün de milletimizleyiz. Elazığ'da salgın tedbirlerine riayet ederek milletimizle birlikte olduk.

"Z KUŞAĞI BUNLARI BİLMİYOR"

Bir tarafta ömründe devletle ilişkisi bir dönem devlet memurluğu yapmaktan ibaret olan bir zatın elindeki kağıtlardaki bilgilerle sergilediği hezeyanlar var. SSK'nın başında bulunmadı mı? Hastanelerde rehin alınan ölülerimiz vardı. Bay Kemal'in dönemi. Z kuşağı bunları bilmiyor. Bunları hatırlatmamız lazım. Ekranları başında bizi izleyen milletime özellikle sesleniyorum. Bunları gençlerimize hatırlatmamız gerekiyor. Bay Kemal SSK'nın başında olduğu dönemlerde ölülerimiz bile rehin alınıyordu. Şu anda Okmeydanı Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi benim oturduğum semte yakın bir yerdeydi. Okmeydanı SSK Hastanesi'ydi. Bay Kemal SSK'nın başındaydı. Şimdi bizler bir Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Hastanesi ile bunlara ders veriyoruz ama bunlarda ders alacak kabiliyet yok.

MİLİTAN TARTIŞMASI: MİLLETİMİZ İLK SEÇİMDE BUNLARA BİR GÜZELLİK YAPACAKTIR

Bu ara bir 'militan' lafıdır tutturdular. Bunlara göre, Cumhurbaşkanı, bakanlar, Cumhur İttifakı ve AK Parti tepeden tırnağa militan. Hakimler savcılar, valiler kaymakamlar, tüm askerler, diplomatlar militan. Polisler ve öğretmenler başta olmak üzere memurların hepsi zaten militanın önde gideni. Peki, kendileri ne? Terör örgütü mensuplarına 'arkadaşlar' demek bunların meşrebinde militanlık değil. Bizim üzüntümüz milletimizin sürekli bu hezeyanlara maruz kalıyor olması.

MUHALEFETİN 'ERKEN SEÇİM' ÇAĞRILARINA YANIT

Nice imtihanları başarıyla atlatan milletimiz elbette ilk seçimde bunlara da bir güzellik yapacaktır. Yatıp kalkıp erken seçim diyorlar ya, zannediyorlar ki oradan bir şey toparlarız. Size oradan ekmek yok, sabrın varsa, haziran 2023'e kadar kapıda bekleyeceksin. Bizim daha yapacak çok işimiz var.

nevzat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER