Emniyet, Jandarma, 112 ve Zabıta ekipleri sokak sokak gezerek anons yaptılar

Emniyet, Jandarma, 112 ve Zabıta ekipleri sokak sokak gezerek anons yaptılar

Koronavirüs tedbirleri kapmasında Türkiye’de ilk olan uygulamaya İnegöl’de imza atıldı. Emniyet, Jandarma, 112 ve Zabıta ekipleri araçlarıyla sokak sokak gezerek vatandaşları maske, mesafe ve hijen konusunda uyararak, anons yaptılar.

İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü, talimatıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında görevli olan tüm kurumların ekipleri şehrin merkezinde toplandı. Kaymakam Görücü, ayrıca beraberindeki Jandarma Komutanı Ferruh Mağden, Emniyet Müdürü Erdoğan Baydemir, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Hastane Başhekimi Hayrettin Göçmen ile birlikte sokaklarda gezerek, vatandaşlara uyarılarda bulunup, denetim yaptılar. Denetimler sırasında tütün mamülleri satışı yapan işletmede incelemelerde bulunan Görücü, ruhsatın tarihinin 6 ay geçtiğini görünce işlem yapılması talimatını verdi. İnegöl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, işletmeyle ilgili yarın denetim yapacak.

FARKLI BİR UYGULAMA YAPIYORUZ

Açıklama yapan Kaymakam Görücü, “Bugün ayrıca ilçemizde farkındalık yaratmak istedik. Emniyet, Jandarma, 112 ve Zabıta ekiplerimiz, araçlarıyla sokaklarda dolaşarak maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılar yapıyorlar. Maske kullanımı konusunda ilçemizde önemli adımlar atıldı, önlemler alındı. Vakaların bitmesi için daha sıkı tedbirler almak zorundayız. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Vakalarımızda az da olsa düşüşler var. Umarım önümüzdeki dönemlerde vakaları daha da aşağılara çekip, hattı sıfıra indirmek için herkes canla başla hizmet ediyor. Valiliğimizin aldığı karar gereği artık kamu kurumlarına, bankalara, avmlere girişlerde HES kodu istenecek. HES kodu olmayanların işlemleri yapılmayacak. İhlallere uymayanlara gerekli yaptırımları yapılacaktır” dedi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER