Herşey Eda için

Herşey Eda için

SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki Eda Öz için 3 ay önce başlatılan yardım kampanyası sürüyor. Anne Hatice Öz (28), tedavi için yaklaşık 18 milyon liraya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şu ana kadar yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandığını duyurdu. Eda için Perşembe ve Cuma günleri kurulan pazarlarda kermes düzenleniyor.

İnegöl'de yaşayan Hatice Öz'ün 3 yıl önce dünyaya getirdiği kızı Eda'nın doğumundan sonra fiziksel hareketlerinde hızlı bir yavaşlama görüldü. Minik Eda, ayaklarını hareket ettiremeyen ve emekleyemeyen Eda, ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Minik Eda'ya, ‘gevşek bebek sendromu’ olarak bilinen ‘spinal musküler atrofi (SMA) tip 1’ hastalığı teşhisi konuldu. Aile yaptıkları araştırmada, Eda'nın, Macaristan’da uygulanan ve yüzde 95 başarı oranı sağlayan tedaviyle iyileşebileceğini öğrendi. Öz ailesi, 2 milyon 132 bin dolarlık (yaklaşık 18 milyon lira) tedavi masrafları için 3 ay önce kampanya başlatıldı.

Şuana kadar kampanyada yaklaşık 1 Milyon TL’nin toplandı. Paranın toplanması için çevrede gönülle olan kadınlar bir araya gelerek İnegöl Merkez Pazaryerinde kermes düzenlediler. Geçen hafta başlayan ve devam eden kermeste bulunan çeşitli ürünler, Pazar yerine gelen kadınlar tarafından satın alındı. Kermesin her Perşembe ve Cuma günü aynı yerde gerçekleştirileceği öğrenildi.

LÜTFEN BİZLERİ YALNIZ BIRAKMAYIN

Kermeste satış yapan Eda’nın annesi Hatice Öz, “Belediyemizin izniyle kızım için bir kermes düzenledik. İnegöl’den ve çeşitli illerden maddi ve manevi destekler aldık. Bizde bu desteklerle güzel bir kermes gerçekleştirdik. Her Perşembe ve Cuma günü burada olacağız. İnegöl de ikamet eden vatandaşlarımızı bu kermese bekliyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Lütfen bizleri yalnız bırakmayın” dedi.

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER