İNEGÖL BİZİM YÜZ AKIMIZ

İNEGÖL BİZİM YÜZ AKIMIZ

Fuat Oktay; “Türkiye, Senaryo Yazılan Değil Senaryo Yazan Bir Ülke”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın programının iptal olmasının ardından İnegöl’ü ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MODEF Expo Fuarında stantları ziyaret etti. Ziyaret sonrası bir açıklama yaparak "Türkiye büyük bir ülke, liderliğe oynayan bir ülke. Artık kendisine senaryo yazılan değil senaryo yazan bir ülke" diyen Oktay, "Dolayısıyla mobilya sektöründe de biz bu senaryoyu yazmak, bu senaryonun içerisinde iddialı olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.  
Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Belediye Başkanı Alper Taban ile parti üyelerinin eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, fuardaki esnaflar ve ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Esnafları tek tek gezen Oktay, hem esnaflarla hem de fuarı gezen ziyaretçilerle sohbet etti.
İSTEDİĞİNİZ ZAMAN OLUYOR

Fuar gezisi sonunda basın mensuplarına açıklama yapan Oktay, “İnegöl’de MODEF Expo 2019 diye adlandırdığımız muhteşem bir fuarı ziyaret ediyoruz. İnegöl bizim mobilyada yüz akımız. Üretim boyutunda artan kapasitemize baktığımızda Bursa ve İnegöl bu anlamda bizim yüz akımız. 110 ülkeden 184'ü aşkın firmamız burada. Yine 64 tane uluslararası alandan alım organizasyon firmaları bugün buradalar. Birkaç gün daha devam edecek bir fuar. Bu ilçemizin ihracatı 1 milyar doları geçmiş durumda. İşsizlik oranımız negatif durumda. Bize verilen rakamları biraz önce değerlendirdik. Eksi işsizlik oranında bir ilçemiz. Demek ki istediğiniz zaman oluyor” dedi.
SONUNA KADAR İNEGÖL'ÜN DE, BURSA'NIN DA ARKASINDAYIZ


Oktay konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Birazdan başka bir toplantıya geçeceğiz. Cumhurbaşkanımızın tabii ki başka bir beklentisi var. 1 milyar dolar yetmez toplam ihracat olarak. Bunun içinde mobilyanın payı yaklaşık 450 milyon dolar diyelim. Ama ilk hedefimiz bunu 1 milyar dolara nasıl çıkarırız. Cumhurbaşkanımızın talimatı bu yönde. Dolayısıyla ihracatı da ihracatı da İnegöl'de nasıl 2 milyar dolara çıkarırız. Bugün geldik, tüm arkadaşlarımızla birlikte firmalarla görüştük. Birazdan sektör temsilcileriyle görüşeceğiz. Nasıl bir yol haritası belirleyebilirizle alakalı çalışmayı gözden geçireceğiz. Biz merkezi hükümet olarak sonuna kadar İnegöl'ün de Bursa'nın da arkasındayız. ihracat yapan, üreten, istihdam oluşturan her bir firmamızın, ilimizin, ilçemizin sonuna kadar arkasındayız. Türkiye büyük bir ülke, liderliğe oynayan bir ülke. Artık kendisine senaryo yazılan değil senaryo yazan bir ülke. Dolayısıyla mobilya sektöründe de biz bu senaryoyu yazmak, bu senaryonun içerisinde iddialı olmak istiyoruz. Hamd olsun ben gördüklerimden son derece mutlu oldum. Tekrar tüm İnegöl’deki sektördeki arkadaşlara, organizasyonları yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Harika ama yetmez diyoruz. Buda bizim sloganımız olsun.”
Fuar ziyaretinin ardından Oktay parti teşkilatının düzenlediği yemeğe katıldı.

AĞLADILAR

O sırada fuarda Cumhurbaşkanını görerek yanına koşan iki kadın, sorunlarını iletirken gözyaşları döktüler.

(Hakları saklıdır)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER