İnegöl’e üniversite istediler

İnegöl’e üniversite istediler

Bursa’daki programların ardından Bakan Selçuk’un son durağı İnegöl oldu. İnegöl müzakere cemiyetinin toplantısına katılan Bakan Selçuk’a İnegöl’e üniversite kurulmasıyla alakalı dosyalar verildi.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, atanamayan iki genç öğretmenin atama istemesine, “Bende Maliyeden haber bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak.” Cevabını verdi.

Bursa’daki programların ardından Bakan Selçuk’un son durağı İnegöl ilçesi oldu. İnegöl Müzakere cemiyetinin toplantısına katılan Bakan Selçuk’un yolunu çeviren iki atanamayan genç öğretmen, bakandan atama istediler. Atamalarının yapılıp yapılmayacağını soran atanamayan iki öğretmene Bakan Selçuk, ““Bende Maliyeden haber bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklayacak.” Cevabını verdi.

YENİ EHLİYET SINAVI İNEGÖL’DE YAPILACAK

Yeni elektronik ehliyet sınavının İnegöl’de yapılacağını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel “2 ricamız olmuştu hemen yerine getirmiştiniz İnegöl için önemli bir husus, İl merkezlerinde yapılan Elektronik Ehliyet Sınavları artık ilçemizde de yapılacak. Alt yapısı hazırlanır hazırlanmaz devreye girecek.” Dedi.

DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Bakan Ziya Selçuk’a teşekkür eden Gürel “Emrah hocamızın üniversite ve belediyemiz ile birlikte yürütmüş olduğu erken çocukluk eğitim merkezi ile alakalı desteklerinizi bizden esirgemediniz çok sağ olun teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

İNEGÖL EN ÖNEMLİ İLÇE

İnegöl’ün iktisadi bakımdan önemli bir ilçe olduğunu ifade eden İçişleri eski bakanı Efkan Ala ““Bakanımızın teşrifi ile Bursa’da çeşitli toplantılar yaptık çeşitli ziyaretlerimiz oldu, bu toplantılar çok keyifli geçti. Çok yetkin bir hocamız yetkili ve etkili sayın bakanımız. İnegöl, iktisadi bakımından Türkiye’nin en önemli ilçesi. “ dedi.

FARKLI BAKIŞ AÇILARI ÖNEMLİ

İnegöl’ün şehir dışından farklı bakış açısı olan kişiler ve kurumlardan destek alması gerektiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Çok kıymetli hazirun hoş geldiniz. Hoş kelimesini bastırarak söylüyorum. Bu güzel birlikteliğimizi İnegöl için hayallerimizi hedeflerinizi bir araya getirip buluşturmanız mutluluk verici. Bir söz vardır hiçbir yağmur tanesi kendisini selden sorumlu tutmaz ama her yağmur tanesi selden sorumludur hepimiz İnegöl’den sorumluyuz. İnegöl ile alakalı çok güzel başarılar duyuyoruz fakat çeşitli kalkınma projeleri var. ABD’de eyalatler düzeyinde kalkınma programları var. Bu programların başarısı dışardan farklı bir gözün desteği ile oluyor. İnegöl’ün çok dışından bakış açıları olan kişileri kurumları burası için kalkınma projesinde değerlendirmenizde fayda var.” Dedi.

BİLİM VURGUSU

Bilime vurgu yapan Bakan Selçuk “Dünyada ve Türkiye’de ekosistem çalışan uzmanlardan fayda var. Eğer siz burası için bir şeyler planlıyorsanız dış gözlerden destek almanızda fayda var. Bunun için bir irada koymak çok önemli. Sizin paranız kudretiniz olabilir fakat bunu tamamlayan bilim değilse burada uzun soluklu bir maraton gözetemezsiniz.” İfadelerini kullandı.

 DOSYA VERDİLER: ÜNİVERSİTE

Programa katılan STK Başkanları ayrı ayrı  Bakan Selçuk’a dosya verdiler. Heyet, YÖK'ten İnegöl'e istenecek Üniversiteyle ilgili dosyanın bir örneğini destek vermesi için Bakan Selçuk'a ilettiler. 

Programa, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekilleri, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, ilçe kaymakamı Şükrü Görücü, Bursa Valisi Yakup Canbolat ile işadamları derneklerinin başkanları ile STK  Başkanları ve bazı kurum müdürleri katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnegöl Müzakere Cemiyeti toplantısında İnegöl’e üniversite kurulması yönündeki YÖK'e iletilecek dosyaların bir nüshasını destek için almasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İnegöl köftesi tadını nasıl buldunuz? sorusuna şakacı bir dille cevaplayan Bakan Selçuk, “İnegöl’e üniversite kurulacak mı sorusuna, “İnegöl için harika bir haber. İnşallah güzel çalışmalar olacak. İnegöl Türkiye’de parmakla gösterilen, eğitimiyle, üretimiyle her türlü imkanıyla güzel bir şehrimiz. El birliğiyle çalışıyoruz. Daha güzel olacak.” Şeklinde cevapladı.
Bakan Selçuk, siyasilerle vedalaşarak Ankara gitmek üzere yola çıktı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER