SALONİ’de hedef 20 milyon dolar

SALONİ’de hedef 20 milyon dolar

Saloni’de hedef 20 milyon dolar

İnegöl’ün mobilya markalarından Saloni, 2020 yılında 10 milyon dolar ihracatı aşarak  kentimizde bu rakamı geçen ilk koltuk üreticisi oldu. Pandemiye rağmen geçen yıla göre %10 büyüyerek 12 milyon dolar sipariş alan Saloni, 2021 hedefini  20 milyon dolar olarak belirledi.

2018 yılından beri tüm enerjilerini  ihracata verdiklerini belirten Saloni ihracat direktörü Çağrı Çelebi, bu stratejilerinin meyvelerini topladıklarını belirtti.Saloni olarak 60 ülkede 200 noktada ürünlerinin sergilendiği bilgisini veren Çelebi “Evrensel tasarım,kaliteli  ürün ve sağlanan iyi servisin Amerika’dan Asya’ya Avrupa’dan Avustralya’ya  tüm dünyada karşılığı olduğunu gürdük.İhracatımızın önemli bir bölümü Avrupa ve Amerika gibi tüketici haklarının önemli olduğu,tasarıma önem verildiği ve kişi başına düşen milli gelirin yüksek olduğu ülkelere yapmış olmamız ayrıca sevindirici. Dünya pazarında söz sahibi olmak,kalıcı ve  katma değerli işler yapabilmek için  sadece ürün ihraç etmenin değil marka ihraç etmenin daha doğru olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla 2021 yılında, çoğunluğu Avrupa  ve Amerika da olmak koşulu ile 100 olan tabelalı bayiimizi 50 yeni mağaza açarak 150’ ye çıkaracağız “dedi.  

2021 martında yeni üretim merkezine geçerek üretimde %50 artış sağlayacaklarını belirten Çağrı Çelebi  mevcut müşteri durumu ve yapılan ön anlaşmalar sayesinde 2021 yılında 20 milyon dolar hedefine ulaşacaklarını belirtti.

Ülke kalkınmasının, istihdamın artmasının ve refah seviyesin artmasının  ancak katma değerli ihracatla mümkün olduğunu ifade eden Çelebi “Pandemi sürecinde tüketicilerin uzun süre evde kalmalar,ı mobilya ve dekorasyon  konusunda evlerine yatırım yapmalarını sağladı.Mobilya talebi arttı. Sektörümüzün tümünü büyük fırsatların beklediğini düşünüyoruz.Tasarım, kalite, servis ve ölçek konusunda doğru adımları atabilirsek Türk mobilya sektörü Dünya pazarındaki en önemli aktörlerden biri olacaktır.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 19:10

Yavuz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER