BELEDİYESPOR AMBARGO KOYDU

9-10 Mart tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen 2.kademe 14 Yaş ve Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonasında İnegöl Belediyesporlu Oryantiring takım sporcuları aldıkları başarılı sonuçlarla yarışmaya damga vurdular.

BELEDİYESPOR AMBARGO KOYDU

10 MADALYA İLE İNEGÖL’E DÖNDÜLER
Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2.kademe 14 Yaş ve Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonası Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi. 48 takım ve 128 kulüpten toplam 2150 sporcunun kıyasıya mücadele verdiği yarışlarda İnegöl Belediyespor Oryantiring takım sporcuları 3 birincilik,  3 ikincilik ve 4 üçüncülükle toplamda 10 madalya elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Adeta madalyalara ambargo koyan İnegöl Belediyespor Oryantiring takımı 12 yaş erkekler ve 14 yaş kızlar kategorisinde de takım halinde birincilik ipini göğüsledi.
“ORYANTİRİNG DOĞA İLE BÜTÜNLEŞMEYİ SAĞLIYOR”
Oryantiring sporcularının elde ettikleri başarılı sonuçlar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Doğal yaşamı bir adrenaline dönüştürme adına Dostum bünyesinde çalışmalarına devam eden Oryantiring branşının İnegöllü çocuklar ve gençler arasında hızla yayılıyor. Oryantiring (Koşarak Yürüyerek Hedef Bulma); her türlü arazide yapılabilen, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir doğa sporu. Doğa ile bütünleşmeyi amaçlayan Oryantiring sporu kentsel yaşamdan sıyrılarak doğanın güzelliklerine yelken açmak için büyük bir fırsat bizler için” şeklinde konuştu.
“BAŞARILAR BİR BİR GELİYOR”

Her yaş kategorisinden sporcuların uğraş verdiği Oryantiringi sevme ve sevdirme adına önemli faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirten Taban, “Özellikle antrenörümüz Tarık Şeker hocamızın bu konudaki azim ve gayreti bizler için çok önemli. Hem İnegöl’de düzenlemiş olduğumuz ulusal düzeydeki yarışlar, hem de ülkemizin farklı yerlerinde düzenlenen organizasyonlara katılım gösterilerek önemli başarılara imza atmamız bizlerin iyi yolda olduğunu gösteriyor. Planlı ve programlı bir şekilde devam edilen çalışma temposu ile başarılar bir bir geliyor” ifadelerine yer verdi.
48 TAKIM VE 128 KULÜPTEN 2150 SPORCU
Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen 2.kademe 14 Yaş ve Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonasında İnegöl Belediyesporlu Oryantiring takım sporcularının aldıkları başarılı sonuçlarla yarışmaya damga vurduklarını belirten Taban, “Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışlara 48 takım ve 128 kulüpten toplam 2150 sporcu katılım gösterdi. Kıyasıya mücadelenin verildiği yarışlarda oryantiring sporcularımızın elde ettiği başarılar bizleri ziyadesiyle mutlu etti” diye konuştu.
3 BİRİNCİLİK, 3 İKİNCİLİK VE 4 ÜÇÜNCÜLÜK 
Elde edilen dereceler hakkında da bilgi veren Taban, “Yarışmada 1.gün orta mesafe yarışı sonunda 10 yaş kategorisinde Melek Tekin birinciliği, 14 yaş kategorisinde Azra Coşkun ikinciliği, Semanur Özdemir üçüncülüğü,  Sudenaz Külah beşinciliği elde ederken, 2.gün sprint yarışı sonunda 10 yaş kategorisinde Melek Tekin birinciliği,  12 yaş kategorisinde Gürhan Horasanlı ikinciliği, Yusuf Vurgun üçüncülüğü, 14 yaş kategorisinde Sudenaz Külah birinciliği, Aleyna Minden ikinciliği, Semanur Özdemir üçüncülüğü, Ahmet Yazıcı ve Azra Coşkun altıncılığı elde ederken, 21 yaş elit kategoride ise Hilal Oruç üçüncülüğü kazanırken bu sonuçlarla takımımız 3 birincilik, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük ile toplam 10 madalya alma başarısı gösterdi. Adeta madalyalara ambargo koyan İnegöl Belediyespor Oryantiring takımı 12 yaş erkekler ve 14 yaş kızlar kategorisinde de takım halinde birincilik ipini göğüsledi. Bu başarının mimarı Tarık Şeker hocamızı bu vesile ile kutlarım.”
Taban son olarak, “2.kademe 14 Yaş ve Altı Türkiye Oryantiring Şampiyonasında elde edilen başarılardan dolayı tüm sporcu kardeşlerimizi yürekten kutlar, böyle başarılı sonuçlara her daim ulaşılması temennisiyle, doğa ile bütünleşme adına tüm adrenalin tutkunlarını Dostuma beklediğimizi buradan bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER