BURSA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İNEGÖL’DE TOPLANDI

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Osman Kılıç'ın katılımıyla gerçekleştirilen istişare toplantısına İnegöl ev sahipliği yaptı.

BURSA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ İNEGÖL’DE TOPLANDI

16 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşen BASKF Federasyon seçimlerinin ardından, ilk toplantısını, Federasyon temsilcileri ile İnegöl Amatör spor kulüplerinin yöneticilerinin katılımıyla İnegöl Doğanspor tesisinde gerçekleştirildi.

FEDERASYONDA KAPIMIZ HERKESE AÇIK

BASKF Başkanı Osman Kılıç, kulüplerin bir araya gelmesini sağlayan bu toplantıların önemini vurgulayarak, "Sorunların birinci ağızdan dile getirilmesiyle çözüme daha kolay ulaşılacaktır "dedi. Kılıç toplantıda, “Katılımı yüksek olan bir BASKF seçimi gerçekleştirdik. İlçeler arasında seçime en büyük katılım İnegöl’den oldu. Sizlere teşekkür ediyorum. Seçimler demokrasinin gereğidir. Seçimler için çok çalıştık ve çok çalışarak seçimi kazandık. Bizim için seçim o akşam bitti, artık çalışma zamanı. Benim gözümde seçim kapandı. Bundan sonra kulüplere tesis ve gelir kazandırmak için uğraşacağım. Federasyonda kapımız herkese açık. Asıl olan kulüplerdir. Bütün kulüpler alt yapıya önem versin istiyorum. Alt yapı bizim geleceğimizdir. İlerde kulüplerimiz sıkıntı yaşamak istemiyorlarsa, özellikle ekonominin daraldığı dönemlerde altyapının ne kadar önemli olduğunu anlayacaklardır. Kulüpler eğitim yuvası olmalı. Oradan yetişen çocuklar ilerde hakim olur, savcı olur, işadamı olur, ilerde o kulübe katkı sağlar. Öyle kulüpler var ki müzik kursu, bilgisayar kursu, İngilizce kursu düzenliyorlar” dedi.

KULÜPLER BİRLİĞİNİN KURULMADIĞI TEK İLÇE İNEGÖL

İnegöl’de kulüpler birliğinin kurulmasını istediğini söyleyen Kılıç, “Kulüpler birliğinin kurulmadığı tek ilçe, İnegöl. Gemlik kulüpler birliği örnek uygulamalarda bulunmaktadır. Gemlik Belediyesi kulüpler birliğine gelir kazandırmak amacıyla otopark, çay bahçesi verdi. Kulüplere yıllık en az 15-20 bin TL’ye yakın gelir kazandırdı. Sizde birlik olursanız, eksiklerinizi daha iyi görüp, sorunların çözümünü kolaylaştırırsınız” diye konuştu.

Spor Kulüpleriyle bir araya gelip, sorunları dinlediklerini belirten BASKF Başkanı Osman Kılıç, "Bu sezon, bu toplantılarda eksikleri tespit edip, acil ihtiyaçları ve geleceğe yönelik yapacağımız çalışmaları şekillendireceğiz, bizleri ağırladığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantı sonunda, toplantıya katılan kulüpler, BASKF İnegöl temsilcisi Metin Ungan ve Hasan Yetim önderliğinde Kulüpler Birliğinin kurulması ile alakalı toplantı kararı aldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER