GENÇ YILDIZ MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

GENÇ YILDIZ MİLLİ TAKIMA DAVET EDİLDİ

İnegöl Belediyespor’un genç yıldızı Anıl Özdemir, 2020 Balkan Şampiyonası ve 2021 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için milli takım gelişim kampına davet edildi.
İnegöl Belediyespor, sporu tabana yayma ve yetenekli gençlerin ülke sporuna kazandırılması adına sürdürdüğü çalışmalarının meyvesini almaya devam ediyor. Turuncu Lacivertli temsilcimiz salon sporlarında sportif anlamda önemli başarılar elde ederken, alt yapıdan yetişen genç yetenekler de ülke sathında adından söz ettirmeye başladı.


GELİŞİM KAMPINA DAVET
Altyapılara büyük önem veren Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF)’nun, hayata geçirdiği “Geleceğin Erkek Milli Takım Yıldızlarını Arıyoruz” kampanyası kapsamında Türkiye genelinde gerçekleştirilen taramalar sonucunda belirlenen sporcular, 2. Gelişim Kampına çağrıldı. İnegöl Belediyespor’un altyapısında forma giyen 2005 doğumlu Anıl Özdemir de, 2020 Balkan Şampiyonası ve 2021 Avrupa Şampiyonasına hazırlık amacıyla tertip edilen milli takım gelişim kampına davet edildi. 2005-2006 doğumlu sporculardan oluşan 40 kişilik oyuncu grubunun yer aldığı 2. Gelişim Kampında teknik değerlendirme ile performans ölçümleri yapılarak Milli Takımların altyapı kadrosunu oluşturacak isimlerin belirlenmesi hedefleniyor. 


“BELEDİYESPOR; İNEGÖL’E DEĞER KATIYOR”
Belediyesporlu genç yıldız Anıl Özdemir’İn milli takım kampına davet edilmesi hakkında konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Sporun ilçe geneline yayılması ve özellikle salon sporlarına ilgi ve alakanın artması adına belediyespor bünyesinde çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Belediyesporun ilçemize değer kattığını her geçen gün ortaya koyduğu faaliyet ve projeler ile daha yakinen görmekteyiz Özellikle voleybolda efeler liginde bulunmamız, tamamı altyapı oyuncularımızdan oluşan gençlerimizle 2. ligde başarıdan başarıya koşarak bu sene 1.lige yükselmemiz tesadüf değil. Belirli bir plan ve program dahilinde yürüttüğümüz çalışmalar ile bugünlere geldik. Ortaya koyduğumuz çalışmaların meyvelerini almak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu anlayışla genç voleybolcumuz Anıl Özdemir’in Gelişim kampına davet edilmesi doğru yolda olduğumuzu bizlere gösteriyor. Şimdiden genç sporcumuza sonsuz başarılar dilerim. Spor kenti İnegöl yolunda emin adımlarla yolumuza devam edeceğimizi buradan bir kez daha belirtir, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlarım” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER