GİTTİĞİMİZ HEDEF BELLİ

GİTTİĞİMİZ HEDEF BELLİ

TFF 2.Lig Beyaz Grup ekiplerinden İnegölspor Başkanı Münür Kanar, Teknik Direktör Murat Yoldaş, Basın Sözcüsü Özgür Gürbüz ve Yönetim Kurulu Üyesi Saim Metinbaş, deplasmanda 2-1 galip geldiğimiz Hacettepe Spor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

GALİP GELDİĞİMİZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ

Yönetim Kurulu Üyesi Saim Metinbaş, “Önemli bir maçtı. Çok mutluyuz. Gollerimizi son dakikada attık. Pozisyonlarımızda vardı ama bizim için önemli bir maçtı. Galip geldiğimiz için çok mutluyuz. Oyuncu arkadaşlarımızın hepsini tebrik ediyoruz. Özellikle taraftarlarımızı bu kış gününde bizi yalnız bırakmadıkları içinde onlara da çok teşekkür ediyoruz” dedi.

İNEGÖLSPOR BU KENTİN NAMUSU

Basın Sözcüsü Özgür Gürbüz, “Defalarca anlatıyoruz, defalarca söylüyoruz. Aslından İnegölspor bu kentin namusu. Biz bu kente ve bu kentin takımına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Play-Off olur olmaz bir mücadele var. İşte kışın bu soğuğunda biz iç saha yöneticiliği yapmıyoruz.  Bir şekilde bu takıma sahip çıkmaya, yanlarında bulunmaya çalışıyoruz. Bu işler sevilmeden yapılmıyor. Önce sevmen lazım ve inanman lazım. Defalarca deklare ettik yine deklare ediyoruz. Bu kentin takımına sahip çıkmamız lazım. Bunun için herkesin taşın altına elini koyması lazım. Bir noktalara getirdik, hani bir şeyler yapılsa, iş başka yerlere gelecek. Yani çok zor şeyler değil. Bizim istediğimiz yan yana, omuz omuza ilk gün dediğimiz gibi “Birlikte başaracağız” dedik. Sabredeceğiz, sebat edeceğiz. Takımımıza, topçularımıza, kendimize ve kentimize inanacağız. Bu işi başaracağız” diye konuştu.

GİTTİĞİMİZ HEDEF BELLİ

Teknik Direktör Murat Yoldaş, “Geçen haftada söyledim. Yani oynadığımız her maç zor. Bizde maalesef 1 maçı kazanınca çok fazla sevinip, 1 maç kaybedince çok fazla üzülüyoruz. Ama söylediğim bir şey var. Bu çocuklar gerçekten çok onurlu çok karakterli oyuncular. Mücadeleyi son maçımıza kadar sürdüreceğimizi söyledim. Bugünde öyle yaptık. Yani bu geri dönüşlerimiz var. Tabi bugün daha güzel ve kırılma gibi maçımızdı bu. Kötü oynamadan yenildiğimiz 2 maçımız ardından kazanmamız gerekiyordu, onu yaptık. Mücadelemiz devam edecektir. Play-Off’la ilgili temkinli değilim. Bazı şeyleri öngörebiliyoruz ama yani hedef ille de bir şey söylendiği zaman olacak olan bir şey değil. Yani yürüdüğümüz yol belli. Gittiğimiz hedef belli. Bunu açıkça ifade etmekten çekinmiyorum. Ama dediğim gibi son ana kadar biz bulunduğumuz yeri ve bulunduğumuz yerin üstünü hedefliyoruz. Yani bunu daha açık nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama mücadele devam edecek. Taraftarlarımızın ve basının desteği çok önemli. Hep beraber bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum” dedi.

3 PUANI İNEGÖL HALKINA ARMAĞAN EDİYORUM

İnegölspor Başkanı Münür Kanar, “Biz genç bir takımla karşılaşacağımız için bu maçın zor olacağını biliyorduk ama biz tecrübeli takımız. İkinci yarının başında 2 tane pozisyon yine kaçırdık. Niyazi direkleri dövdü. O goller olsaydı sonuç böyle olmazdı. Ama son dakikada maçı çevirdik. Bu bizim için mutluluk verici. 3 puanı İnegöl halkına armağan ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah önümüzde haftaya Trabzon maçı var. Trabzon’un bu haftaki maçı ertelendi. İnşallah o maçı kayıpsız geçersek Play-Off’la ilgili görüşürüz. Şuan Play-Off’la ilgili bir şey diyemiyorum. Çünkü iyi takımlar var. Puan olarak yakınımızda birçok takım var. Biz yolumuz devam edip, sezon başında dediğim gibi hem maliyet hem takımı nerelere getiririz. Yani Play-Off oynamadıktan sonra 10. olsan ne olur 7. olsan ne olur? Hiçbir şey fark etmiyor. Bu havayı yakaladık, bu havayı devam ettirmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta oynayacağımız Trabzon maçını alırsak, bu maçın önemi daha çok netleşecek. Biz önümüzdeki haftaki maça alırsak, Çarşamba günü Urfa ile oynayacağız. İnşallah yolumuz açık olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 09:16

Meral

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER